Weather Tarha Tarla today
| 19 °C | 20 °C | 8 pm | |
| 18 °C | 19 °C | 9 pm | |
| 18 °C | 18 °C | 10 pm | |
| 17 °C | 18 °C | 11 pm |
sunrise 5:20 am
sunset 6:49 pm
HOURLY
sunset 6:49 pm
Weather forecast Tarha Tarla April 28, 2026
From morning untill noon rain, later morning initially rain, later rain showers, in the afternoon initially rain showers, later light rain showers. The highest temperature 26 °C. Total rainfall 6.6 mm. At night rain showers. The lowest temperature 17 °C. Total rainfall 1.3 mm.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Tarha Tarla, Pakistan extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Tuesday 04/28/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
3 PM
| cloudy | 21 °C 21 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h northeast |
1004 hPa | 53 % | 11 °C | 100 % | 0% | 0% | 3% | 100% | |
| 1 AM
4 PM
| cloudy | 21 °C 21 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h north-northeast |
1004 hPa | 52 % | 10 °C | 99 % | 0% | 0% | 3% | 99% | |
| 2 AM
5 PM
| cloudy | 20 °C 19 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h northeast |
1004 hPa | 50 % | 9 °C | 100 % | 0% | 0% | 10% | 100% | |
| 3 AM
6 PM
| overcast | 20 °C 20 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h northeast |
1004 hPa | 52 % | 9 °C | 100 % | 0% | 0% | 26% | 100% | |
| 4 AM
7 PM
| overcast | 20 °C 20 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h northeast |
1004 hPa | 53 % | 9 °C | 97 % | 0% | 0% | 17% | 97% | |
| 5 AM
8 PM
| overcast | 19 °C 19 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h northeast |
1004 hPa | 57 % | 10 °C | 100 % | 0% | 0% | 16% | 100% | |
| 6 AM
9 PM
| overcast | 18 °C 18 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h northeast |
1004 hPa | 64 % | 11 °C | 100 % | 0% | 0% | 55% | 99% | |
| 7 AM
10 PM
| heavy rain | 20 °C 20 °C |
1.6 mm | 4.3 m/s15 km/h south |
1006 hPa | 68 % | 14 °C | 100 % | 0% | 0% | 60% | 100% | |
| 8 AM
11 PM
| heavy rain | 19 °C 21 °C |
2.0 mm | 3.1 m/s11 km/h east |
1009 hPa | 89 % | 16 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 100% | |
| 9 AM
12 AM
| rain | 18 °C 19 °C |
0.4 mm | 4.4 m/s16 km/h northeast |
1009 hPa | 93 % | 17 °C | 100 % | 0% | 0% | 98% | 100% | |
| 10 AM
1 AM
| overcast | 20 °C 21 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h northeast |
1009 hPa | 82 % | 16 °C | 100 % | 0% | 0% | 96% | 100% | |
| 11 AM
2 AM
| overcast | 21 °C 22 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h north-northeast |
1009 hPa | 73 % | 15 °C | 100 % | 0% | 0% | 69% | 100% | |
| 12 PM
3 AM
| rain | 24 °C 24 °C |
0.4 mm | 6.0 m/s22 km/h north-northeast |
1008 hPa | 56 % | 14 °C | 99 % | 0% | 0% | 82% | 96% | |
| 1 PM
4 AM
| rain | 24 °C 24 °C |
0.3 mm | 4.5 m/s16 km/h northeast |
1008 hPa | 54 % | 14 °C | 98 % | 0% | 0% | 40% | 96% | |
| 2 PM
5 AM
| overcast | 24 °C 25 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h north-northeast |
1007 hPa | 56 % | 14 °C | 88 % | 0% | 0% | 35% | 83% | |
| 3 PM
6 AM
| cloudy | 25 °C 25 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h northeast |
1005 hPa | 46 % | 12 °C | 55 % | 0% | 0% | 13% | 49% | |
| 4 PM
7 AM
| rain showers | 26 °C 26 °C |
0.9 mm | 3.7 m/s13 km/h northeast |
1005 hPa | 43 % | 12 °C | 53 % | 0% | 0% | 19% | 43% | |
| 5 PM
8 AM
| cloudy | 21 °C 22 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h north-northeast |
1006 hPa | 74 % | 16 °C | 73 % | 0% | 3% | 45% | 54% | |
| 6 PM
9 AM
| partly cloudy | 21 °C 22 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h north-northeast |
1006 hPa | 72 % | 16 °C | 14 % | 0% | 0% | 7% | 7% | |
| 7 PM
10 AM
| clear | 20 °C 21 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h north-northeast |
1006 hPa | 77 % | 15 °C | 6 % | 0% | 0% | 3% | 2% | |
| 8 PM
11 AM
| clear | 19 °C 20 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h north-northeast |
1006 hPa | 76 % | 14 °C | 12 % | 0% | 0% | 1% | 10% | |
| 9 PM
12 PM
| light rain showers | 18 °C 19 °C |
0.2 mm | 4.0 m/s14 km/h northeast |
1007 hPa | 79 % | 14 °C | 78 % | 0% | 0% | 14% | 75% | |
| 10 PM
1 PM
| rain | 18 °C 19 °C |
0.7 mm | 2.4 m/s9 km/h northeast |
1008 hPa | 82 % | 14 °C | 95 % | 0% | 0% | 34% | 93% | |
| 11 PM
2 PM
| overcast | 17 °C 18 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h north |
1008 hPa | 89 % | 15 °C | 99 % | 0% | 0% | 27% | 99% | |
Tomorrow, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
3 PM
| heavy rain showers | 17 °C 18 °C |
1.3 mm | 2.6 m/s9 km/h north-northeast |
1008 hPa | 90 % | 15 °C | 98 % | 0% | 0% | 3% | 98% | |
| 1 AM
4 PM
| overcast | 16 °C 17 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h northeast |
1008 hPa | 93 % | 15 °C | 100 % | 0% | 0% | 77% | 100% | |
| 2 AM
5 PM
| cloudy | 16 °C 17 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h northeast |
1007 hPa | 92 % | 14 °C | 91 % | 0% | 0% | 0% | 91% | |
| 3 AM
6 PM
| cloudy | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h northeast |
1007 hPa | 88 % | 13 °C | 97 % | 0% | 0% | 7% | 97% | |
| 4 AM
7 PM
| cloudy | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h north-northeast |
1006 hPa | 87 % | 13 °C | 70 % | 0% | 0% | 0% | 70% | |
| 5 AM
8 PM
| partly cloudy | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h north-northeast |
1006 hPa | 82 % | 12 °C | 23 % | 0% | 0% | 2% | 21% | |
| 6 AM
9 PM
| clear | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h northeast |
1006 hPa | 79 % | 12 °C | 4 % | 0% | 0% | 0% | 3% | |
| 7 AM
10 PM
| clear | 18 °C 18 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h northeast |
1007 hPa | 71 % | 12 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
11 PM
| partly cloudy | 21 °C 22 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h north-northeast |
1007 hPa | 61 % | 13 °C | 21 % | 0% | 0% | 14% | 16% | |
| 9 AM
12 AM
| cloudy | 24 °C 24 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h north-northeast |
1006 hPa | 48 % | 12 °C | 56 % | 0% | 0% | 11% | 55% | |
| 10 AM
1 AM
| cloudy | 26 °C 26 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h north-northwest |
1006 hPa | 41 % | 11 °C | 87 % | 0% | 0% | 6% | 86% | |
| 11 AM
2 AM
| cloudy | 27 °C 27 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h southwest |
1006 hPa | 39 % | 12 °C | 50 % | 0% | 1% | 11% | 43% | |
| 12 PM
3 AM
| heavy rain showers | 27 °C 27 °C |
1.4 mm | 2.5 m/s9 km/h south |
1005 hPa | 40 % | 12 °C | 49 % | 0% | 1% | 13% | 41% | |
| 1 PM
4 AM
| overcast | 25 °C 26 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h west-southwest |
1006 hPa | 52 % | 14 °C | 92 % | 0% | 11% | 28% | 87% | |
| 2 PM
5 AM
| rain showers | 26 °C 27 °C |
0.9 mm | 2.9 m/s10 km/h east-southeast |
1005 hPa | 48 % | 14 °C | 74 % | 0% | 3% | 24% | 67% | |
| 3 PM
6 AM
| overcast | 24 °C 25 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h north-northeast |
1006 hPa | 56 % | 14 °C | 87 % | 0% | 0% | 34% | 82% | |
| 4 PM
7 AM
| cloudy | 24 °C 25 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h east-northeast |
1005 hPa | 55 % | 14 °C | 75 % | 0% | 5% | 32% | 62% | |
| 5 PM
8 AM
| cloudy | 24 °C 25 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h north-northeast |
1005 hPa | 53 % | 13 °C | 51 % | 0% | 0% | 0% | 51% | |
| 6 PM
9 AM
| cloudy | 23 °C 24 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h north-northeast |
1005 hPa | 62 % | 15 °C | 50 % | 0% | 0% | 3% | 49% | |
| 7 PM
10 AM
| partly cloudy | 20 °C 20 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h northeast |
1005 hPa | 64 % | 13 °C | 17 % | 0% | 0% | 0% | 17% | |
| 8 PM
11 AM
| partly cloudy | 19 °C 19 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north-northeast |
1005 hPa | 67 % | 12 °C | 27 % | 0% | 0% | 9% | 25% | |
| 9 PM
12 PM
| cloudy | 18 °C 18 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h northeast |
1006 hPa | 69 % | 12 °C | 81 % | 0% | 0% | 0% | 81% | |
| 10 PM
1 PM
| cloudy | 18 °C 18 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h north-northeast |
1006 hPa | 70 % | 12 °C | 51 % | 0% | 0% | 2% | 50% | |
| 11 PM
2 PM
| clear | 17 °C 17 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north-northeast |
1006 hPa | 70 % | 11 °C | 3 % | 0% | 0% | 0% | 3% | |
Tarha Tarla, Pakistan - information
State: PakistanGPS coordinates: 34.4162; 73.1577
Time zone: Asia / Karachi
time difference in hours with time in US is +3 hours
Something wrong, something missing?
Weather Tarha Tarla, Pakistan. Weather forecast Tarha Tarla.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Tarha Tarla is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Tarha Tarla
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Tarha Tarla
data are always in the local timeSun and light
April 28, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:20 am | 6:49 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:04 pm | 13:28 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:53 am | 7:16 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:22 am | 7:47 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:49 am | 8:21 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/27/2026 2:48 pm | 04/28/2026 3:22 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |