Weather Tāndliānwāla long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Tāndliānwāla for ten days.
Monday, May 4
37 / 25°C
| 0.2 mm | 17 km/h |
| 25 °C | 24 °C | 5 am | |
| 37 °C | 37 °C | 11 am | |
| 35 °C | 34 °C | 5 pm | |
| 27 °C | 27 °C | 11 pm |
sunrise 5:20 am
sunset 6:48 pm
HOURLY
sunset 6:48 pm
|
|
|
|
Weather forecast Tāndliānwāla, Pakistan extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday 05/04/2026 |
|||||||||||||
| 5 AM
8 PM
| clear | 25 °C 25 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h north-northeast |
999 hPa | 43 % | 11 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
2 AM
| clear | 37 °C 37 °C |
0.2 mm | 4.6 m/s17 km/h east |
1001 hPa | 26 % | 14 °C | 5 % | 0% | 0% | 2% | 3% | |
| 5 PM
8 AM
| overcast | 35 °C 34 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h north-northeast |
1000 hPa | 20 % | 8 °C | 93 % | 0% | 0% | 2% | 93% | |
| 11 PM
2 PM
| clear | 27 °C 27 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h east-northeast |
1004 hPa | 41 % | 12 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Tuesday 05/05/2026 |
|||||||||||||
| 5 AM
8 PM
| clear | 23 °C 23 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north-northeast |
1005 hPa | 51 % | 12 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
2 AM
| clear | 33 °C 33 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h east-northeast |
1008 hPa | 29 % | 12 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 PM
8 AM
| partly cloudy | 34 °C 33 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h north-northeast |
1004 hPa | 22 % | 9 °C | 17 % | 0% | 0% | 2% | 14% | |
| 11 PM
2 PM
| clear | 26 °C 26 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h north-northeast |
1007 hPa | 44 % | 12 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Tāndliānwāla, Pakistan - information
State: PakistanGPS coordinates: 31.0336; 73.1327
Time zone: Asia / Karachi
time difference in hours with time in US is +3 hours
Something wrong, something missing?
Weather Tāndliānwāla, Pakistan. Weather forecast Tāndliānwāla.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Tāndliānwāla is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Tāndliānwāla
data are always in the local timeSun and light
May 4, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:20 am | 6:48 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:04 pm | 13:28 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:54 am | 7:14 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:24 am | 7:45 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:51 am | 8:17 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/03/2026 8:35 pm | 05/04/2026 6:36 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |