Weather Tālib Ujan today
Weather forecast Tālib Ujan April 29, 2026
From morning untill noon clear, later morning initially clear, later partly cloudy, in the afternoon initially partly cloudy, later clear. The highest temperature 44 °C. At night the lowest temperature 29 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Tālib Ujan, Pakistan extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 5 AM
8 PM
| clear | 29 °C 30 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h south |
998 hPa | 44 % | 15 °C | 3 % | 0% | 0% | 0% | 3% | |
| 11 AM
2 AM
| partly cloudy | 39 °C 40 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h north-northwest |
1001 hPa | 23 % | 14 °C | 18 % | 0% | 0% | 0% | 18% | |
| 5 PM
8 AM
| clear | 44 °C 43 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h southeast |
997 hPa | 11 % | 7 °C | 9 % | 0% | 0% | 1% | 8% | |
| 11 PM
2 PM
| clear | 35 °C 34 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h south-southeast |
1000 hPa | 19 % | 8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Tomorrow, Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 5 AM
8 PM
| clear | 29 °C 30 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h west-southwest |
998 hPa | 42 % | 15 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
2 AM
| clear | 42 °C 41 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h north |
1001 hPa | 13 % | 8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 PM
8 AM
| clear | 45 °C 42 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h west-northwest |
996 hPa | 6 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
2 PM
| clear | 33 °C 31 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h north-northwest |
999 hPa | 11 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Tālib Ujan, Pakistan - information
State: PakistanGPS coordinates: 26.9755; 68.1142
Time zone: Asia / Karachi
time difference in hours with time in US is +3 hours
Something wrong, something missing?
Weather Tālib Ujan, Pakistan. Weather forecast Tālib Ujan.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Tālib Ujan is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Tālib Ujan
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Tālib Ujan
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:50 am | 6:59 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:24 pm | 13:08 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:25 am | 7:24 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:57 am | 7:52 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:27 am | 8:22 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 4:07 pm | 04/29/2026 4:11 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |