Weather Sūri Khān Dodrāni the day after tomorrow
Weather forecast Sūri Khān Dodrāni May 1, 2026
During the day clear. The highest temperature 46 °C. At night clear. The lowest temperature 27 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Sūri Khān Dodrāni, Pakistan extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 5 AM
8 PM
| clear | 28 °C 29 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h southwest |
998 hPa | 46 % | 15 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
2 AM
| clear | 41 °C 40 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h northwest |
1001 hPa | 12 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 PM
8 AM
| clear | 45 °C 43 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h southeast |
995 hPa | 7 % | 2 °C | 1 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
2 PM
| clear | 34 °C 34 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h north-northwest |
998 hPa | 22 % | 10 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 5 AM
8 PM
| clear | 27 °C 26 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h northwest |
998 hPa | 29 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
2 AM
| clear | 43 °C 42 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h south |
999 hPa | 10 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 PM
8 AM
| clear | 45 °C 42 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h east-southeast |
994 hPa | 5 % | -1 °C | 7 % | 0% | 0% | 7% | 0% | |
| 11 PM
2 PM
| clear | 35 °C 33 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h south-southwest |
997 hPa | 17 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Sūri Khān Dodrāni, Pakistan - information
State: PakistanGPS coordinates: 26.5710; 67.6265
Time zone: Asia / Karachi
time difference in hours with time in US is +3 hours
Something wrong, something missing?
Weather Sūri Khān Dodrāni, Pakistan. Weather forecast Sūri Khān Dodrāni.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Sūri Khān Dodrāni is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Sūri Khān Dodrāni
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:51 am | 7:01 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:26 pm | 13:10 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:26 am | 7:26 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:58 am | 7:55 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:28 am | 8:24 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 5:58 pm | 05/01/2026 5:15 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |