Weather Shāhu da Dera weekend
Weather forecast for Shāhu da Dera for this and next weekend.
Tuesday, Apr 28
41 / 26°C
| 0.0 mm | 8 km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Shāhu da Dera, Pakistan extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday 04/20/2026 |
|||||||||||||
| 11 PM
2 PM
| clear | 23 °C 24 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h west-northwest |
1006 hPa | 55 % | 14 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Tuesday 04/21/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
3 PM
| clear | 22 °C 23 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h northwest |
1006 hPa | 59 % | 14 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
4 PM
| clear | 22 °C 23 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h north-northwest |
1006 hPa | 58 % | 13 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
5 PM
| clear | 22 °C 23 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h north-northwest |
1005 hPa | 57 % | 12 °C | 9 % | 0% | 0% | 0% | 9% | |
| 3 AM
6 PM
| clear | 21 °C 21 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h northwest |
1005 hPa | 58 % | 12 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
7 PM
| clear | 20 °C 20 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h west-northwest |
1005 hPa | 62 % | 12 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
8 PM
| clear | 20 °C 21 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h west-northwest |
1005 hPa | 62 % | 12 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
9 PM
| clear | 20 °C 21 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h west |
1005 hPa | 66 % | 13 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
10 PM
| clear | 22 °C 23 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h west-southwest |
1006 hPa | 60 % | 13 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
11 PM
| clear | 25 °C 26 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h southwest |
1006 hPa | 52 % | 14 °C | 12 % | 0% | 0% | 0% | 12% | |
| 9 AM
12 AM
| partly cloudy | 30 °C 32 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h west-southwest |
1006 hPa | 47 % | 17 °C | 14 % | 0% | 0% | 0% | 14% | |
| 10 AM
1 AM
| partly cloudy | 32 °C 33 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h west-northwest |
1006 hPa | 32 % | 13 °C | 23 % | 0% | 0% | 0% | 23% | |
| 11 AM
2 AM
| cloudy | 34 °C 34 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h west |
1006 hPa | 27 % | 12 °C | 48 % | 0% | 0% | 0% | 48% | |
| 12 PM
3 AM
| cloudy | 35 °C 35 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h west |
1006 hPa | 24 % | 11 °C | 99 % | 0% | 0% | 0% | 99% | |
| 1 PM
4 AM
| cloudy | 36 °C 36 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h west |
1005 hPa | 22 % | 11 °C | 77 % | 0% | 0% | 0% | 77% | |
| 2 PM
5 AM
| cloudy | 36 °C 36 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h west-southwest |
1004 hPa | 22 % | 11 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 3 PM
6 AM
| cloudy | 36 °C 36 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h west-southwest |
1003 hPa | 22 % | 11 °C | 98 % | 0% | 0% | 0% | 98% | |
| 4 PM
7 AM
| cloudy | 35 °C 35 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h west-southwest |
1003 hPa | 24 % | 11 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 5 PM
8 AM
| cloudy | 33 °C 34 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h west-southwest |
1003 hPa | 34 % | 15 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 6 PM
9 AM
| cloudy | 31 °C 33 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h west-southwest |
1003 hPa | 43 % | 16 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 7 PM
10 AM
| cloudy | 28 °C 29 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h southwest |
1003 hPa | 42 % | 14 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 8 PM
11 AM
| cloudy | 27 °C 28 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h west-southwest |
1003 hPa | 43 % | 13 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 9 PM
12 PM
| cloudy | 27 °C 28 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h west-southwest |
1004 hPa | 42 % | 13 °C | 99 % | 0% | 0% | 0% | 99% | |
| 10 PM
1 PM
| cloudy | 26 °C 26 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h west-northwest |
1005 hPa | 44 % | 12 °C | 63 % | 0% | 0% | 0% | 63% | |
| 11 PM
2 PM
| partly cloudy | 25 °C 26 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h west-northwest |
1005 hPa | 47 % | 12 °C | 16 % | 0% | 0% | 0% | 16% | |
Shāhu da Dera, Pakistan - information
State: PakistanGPS coordinates: 32.2309; 72.9366
Time zone: Asia / Karachi
time difference in hours with time in US is +3 hours
Something wrong, something missing?
Weather Shāhu da Dera, Pakistan. Weather forecast Shāhu da Dera.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.