Weather Goth Hāji Godhar Khān long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Goth Hāji Godhar Khān for ten days.
Tuesday, May 26
44 / 28°C
| 0.0 mm | 14 km/h |
| 28 °C | 33 °C | 5 am | |
| 40 °C | 44 °C | 11 am | |
| 44 °C | 45 °C | 5 pm | |
| 30 °C | 35 °C | 11 pm |
sunrise 5:34 am
sunset 7:09 pm
HOURLY
sunset 7:09 pm
|
|
|
|
Weather forecast Goth Hāji Godhar Khān, Pakistan extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tuesday 05/26/2026 |
|||||||||||||
| 5 AM
8 PM
| clear | 28 °C 33 °C |
0.0 mm | 5.4 m/s19 km/h southwest |
1001 hPa | 77 % | 23 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
2 AM
| clear | 40 °C 44 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h southwest |
1003 hPa | 35 % | 21 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 PM
8 AM
| clear | 44 °C 45 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h southwest |
999 hPa | 20 % | 16 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
2 PM
| clear | 30 °C 35 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h south-southwest |
1003 hPa | 70 % | 24 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Wednesday 05/27/2026 |
|||||||||||||
| 5 AM
8 PM
| clear | 27 °C 31 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h south-southwest |
1002 hPa | 80 % | 23 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
2 AM
| clear | 39 °C 44 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h southwest |
1003 hPa | 42 % | 23 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 PM
8 AM
| clear | 43 °C 46 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h south-southwest |
999 hPa | 29 % | 21 °C | 10 % | 0% | 0% | 10% | 1% | |
| 11 PM
2 PM
| clear | 30 °C 35 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h south-southwest |
1002 hPa | 76 % | 25 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Goth Hāji Godhar Khān, Pakistan - information
State: PakistanGPS coordinates: 25.7679; 68.8157
Time zone: Asia / Karachi
time difference in hours with time in US is +3 hours
Something wrong, something missing?
Weather Goth Hāji Godhar Khān, Pakistan. Weather forecast Goth Hāji Godhar Khān.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Goth Hāji Godhar Khān is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Goth Hāji Godhar Khān
data are always in the local timeSun and light
May 26, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:34 am | 7:09 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:21 pm | 13:34 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:08 am | 7:35 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:38 am | 8:04 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:07 am | 8:36 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/25/2026 2 pm | 05/26/2026 2:12 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 06/14/2026 | 05/31/2026 |