Weather Dulu Multāni long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Dulu Multāni for ten days.
Sunday, May 3
40 / 28°C
| 0.0 mm | 12 km/h |
| 29 °C | 28 °C | 5 am | |
| 40 °C | 39 °C | 11 am | |
| 38 °C | 37 °C | 5 pm | |
| 28 °C | 28 °C | 11 pm |
sunrise 5:18 am
sunset 6:45 pm
HOURLY
sunset 6:45 pm
|
|
|
|
Weather forecast Dulu Multāni, Pakistan extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sunday 05/03/2026 |
|||||||||||||
| 5 AM
8 PM
| partly cloudy | 29 °C 27 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h southeast |
997 hPa | 26 % | 8 °C | 25 % | 0% | 0% | 13% | 22% | |
| 11 AM
2 AM
| cloudy | 40 °C 38 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h south-southeast |
998 hPa | 12 % | 6 °C | 71 % | 0% | 0% | 4% | 70% | |
| 5 PM
8 AM
| cloudy | 38 °C 37 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h south-southwest |
996 hPa | 14 % | 6 °C | 50 % | 0% | 0% | 16% | 43% | |
| 11 PM
2 PM
| clear | 28 °C 28 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h north-northeast |
999 hPa | 35 % | 11 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Monday 05/04/2026 |
|||||||||||||
| 5 AM
8 PM
| clear | 24 °C 24 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north-northeast |
999 hPa | 43 % | 10 °C | 9 % | 0% | 0% | 9% | 0% | |
| 11 AM
2 AM
| clear | 36 °C 36 °C |
0.1 mm | 6.1 m/s22 km/h east |
1002 hPa | 26 % | 13 °C | 1 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 PM
8 AM
| overcast | 31 °C 31 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h east-northeast |
1001 hPa | 31 % | 11 °C | 100 % | 0% | 0% | 2% | 100% | |
| 11 PM
2 PM
| clear | 27 °C 27 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h northeast |
1004 hPa | 40 % | 12 °C | 7 % | 0% | 0% | 0% | 7% | |
Dulu Multāni, Pakistan - information
State: PakistanGPS coordinates: 31.1576; 73.7211
Time zone: Asia / Karachi
time difference in hours with time in US is +3 hours
Something wrong, something missing?
Weather Dulu Multāni, Pakistan. Weather forecast Dulu Multāni.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Dulu Multāni is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Dulu Multāni
data are always in the local timeSun and light
May 3, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:18 am | 6:45 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:02 pm | 13:26 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:52 am | 7:12 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:22 am | 7:42 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:50 am | 8:14 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/02/2026 7:35 pm | 05/03/2026 5:52 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |