Weather Dhe long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Dhe for ten days.
Sunday, May 3
36 / 22°C
| 0.1 mm | 12 km/h |
| 22 °C | 23 °C | 5 am | |
| 36 °C | 35 °C | 11 am | |
| 34 °C | 34 °C | 5 pm | |
| 26 °C | 26 °C | 11 pm |
sunrise 5:14 am
sunset 6:45 pm
HOURLY
sunset 6:45 pm
|
|
|
|
Weather forecast Dhe, Pakistan extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sunday 05/03/2026 |
|||||||||||||
| 5 AM
8 PM
| cloudy | 22 °C 22 °C |
0.0 mm | 0.3 m/s1 km/h southwest |
999 hPa | 48 % | 10 °C | 85 % | 0% | 0% | 0% | 85% | |
| 11 AM
2 AM
| clear | 36 °C 35 °C |
0.1 mm | 3.2 m/s12 km/h east-southeast |
1000 hPa | 21 % | 10 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 PM
8 AM
| overcast | 34 °C 34 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h northwest |
998 hPa | 26 % | 11 °C | 99 % | 0% | 0% | 22% | 99% | |
| 11 PM
2 PM
| cloudy | 26 °C 25 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h north-northeast |
1000 hPa | 34 % | 9 °C | 53 % | 0% | 0% | 18% | 46% | |
Monday 05/04/2026 |
|||||||||||||
| 5 AM
8 PM
| cloudy | 24 °C 23 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h east-northeast |
1001 hPa | 37 % | 9 °C | 84 % | 0% | 0% | 24% | 79% | |
| 11 AM
2 AM
| light rain | 33 °C 32 °C |
0.7 mm | 5.3 m/s19 km/h northeast |
1004 hPa | 23 % | 9 °C | 93 % | 0% | 0% | 0% | 93% | |
| 5 PM
8 AM
| overcast | 28 °C 28 °C |
0.1 mm | 3.3 m/s12 km/h north-northeast |
1004 hPa | 37 % | 12 °C | 100 % | 0% | 0% | 20% | 100% | |
| 11 PM
2 PM
| heavy rain | 24 °C 24 °C |
11.4 mm | 2.4 m/s9 km/h east-northeast |
1004 hPa | 47 % | 12 °C | 100 % | 0% | 0% | 8% | 100% | |
Dhe, Pakistan - information
State: PakistanGPS coordinates: 32.4132; 74.3795
Time zone: Asia / Karachi
time difference in hours with time in US is +3 hours
Something wrong, something missing?
Weather Dhe, Pakistan. Weather forecast Dhe.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Dhe is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Dhe
data are always in the local timeSun and light
May 3, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:14 am | 6:45 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 11:59 am | 13:31 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:47 am | 7:11 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:16 am | 7:42 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:43 am | 8:15 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/02/2026 7:36 pm | 05/03/2026 5:46 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |