Weather Chhoi, Punjab today
| 26 °C | 28 °C | 8 pm | |
| 25 °C | 27 °C | 9 pm | |
| 25 °C | 27 °C | 10 pm | |
| 25 °C | 26 °C | 11 pm |
sunrise 5:23 am
sunset 6:46 pm
HOURLY
sunset 6:46 pm
Weather forecast Chhoi, Punjab April 28, 2026
From morning untill noon partly cloudy, later morning initially partly cloudy, later cloudy, in the afternoon initially cloudy, later partly cloudy. The highest temperature 36 °C. Total rainfall 0.4 mm. At night the lowest temperature 25 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Chhoi, Punjab, Pakistan extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Tuesday 04/28/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
5 PM
| cloudy | 26 °C 26 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h north-northeast |
999 hPa | 44 % | 12 °C | 100 % | 0% | 0% | 8% | 100% | |
| 3 AM
6 PM
| cloudy | 26 °C 26 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h north-northwest |
1000 hPa | 46 % | 13 °C | 75 % | 0% | 0% | 22% | 69% | |
| 4 AM
7 PM
| overcast | 26 °C 26 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h north |
1001 hPa | 44 % | 13 °C | 92 % | 0% | 0% | 43% | 86% | |
| 5 AM
8 PM
| overcast | 26 °C 26 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h north |
1001 hPa | 44 % | 12 °C | 100 % | 0% | 0% | 87% | 99% | |
| 6 AM
9 PM
| cloudy | 26 °C 26 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h north-northwest |
1003 hPa | 41 % | 11 °C | 42 % | 0% | 0% | 19% | 35% | |
| 7 AM
10 PM
| partly cloudy | 27 °C 27 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h north |
1003 hPa | 40 % | 12 °C | 22 % | 0% | 0% | 0% | 21% | |
| 8 AM
11 PM
| clear | 28 °C 28 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h north |
1003 hPa | 39 % | 12 °C | 10 % | 0% | 0% | 0% | 9% | |
| 9 AM
12 AM
| cloudy | 30 °C 30 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h north-northwest |
1004 hPa | 36 % | 13 °C | 71 % | 0% | 0% | 37% | 54% | |
| 10 AM
1 AM
| partly cloudy | 31 °C 31 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h north |
1004 hPa | 34 % | 13 °C | 16 % | 0% | 0% | 4% | 13% | |
| 11 AM
2 AM
| partly cloudy | 34 °C 34 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h north-northeast |
1003 hPa | 28 % | 13 °C | 35 % | 0% | 0% | 5% | 31% | |
| 12 PM
3 AM
| clear | 35 °C 35 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h east-northeast |
1002 hPa | 26 % | 13 °C | 9 % | 0% | 0% | 0% | 9% | |
| 1 PM
4 AM
| light rain showers | 36 °C 36 °C |
0.2 mm | 1.6 m/s6 km/h southeast |
1002 hPa | 24 % | 12 °C | 83 % | 0% | 0% | 14% | 81% | |
| 2 PM
5 AM
| cloudy | 33 °C 34 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h west-northwest |
1002 hPa | 31 % | 13 °C | 97 % | 0% | 0% | 3% | 97% | |
| 3 PM
6 AM
| cloudy | 34 °C 34 °C |
0.0 mm | 5.9 m/s21 km/h east |
1002 hPa | 28 % | 13 °C | 39 % | 0% | 0% | 6% | 36% | |
| 4 PM
7 AM
| overcast | 31 °C 32 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h east-southeast |
1002 hPa | 37 % | 14 °C | 100 % | 0% | 14% | 9% | 100% | |
| 5 PM
8 AM
| cloudy | 31 °C 32 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h north |
1002 hPa | 35 % | 14 °C | 65 % | 0% | 0% | 14% | 60% | |
| 6 PM
9 AM
| cloudy | 29 °C 30 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h south-southeast |
1002 hPa | 44 % | 15 °C | 76 % | 0% | 0% | 7% | 75% | |
| 7 PM
10 AM
| cloudy | 27 °C 29 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h north-northeast |
1002 hPa | 51 % | 16 °C | 67 % | 0% | 0% | 1% | 67% | |
| 8 PM
11 AM
| clear | 26 °C 28 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h southeast |
1003 hPa | 55 % | 16 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 PM
12 PM
| clear | 25 °C 27 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h northwest |
1004 hPa | 59 % | 16 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
1 PM
| clear | 25 °C 26 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h north-northwest |
1003 hPa | 55 % | 15 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
2 PM
| clear | 25 °C 26 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h north-northwest |
1003 hPa | 53 % | 15 °C | 4 % | 0% | 0% | 0% | 4% | |
Tomorrow, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
3 PM
| partly cloudy | 25 °C 26 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h north-northwest |
1003 hPa | 54 % | 15 °C | 16 % | 0% | 0% | 2% | 15% | |
| 1 AM
4 PM
| partly cloudy | 25 °C 26 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h north-northwest |
1003 hPa | 56 % | 15 °C | 24 % | 0% | 0% | 0% | 24% | |
| 2 AM
5 PM
| clear | 25 °C 26 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h north-northwest |
1002 hPa | 56 % | 15 °C | 7 % | 0% | 0% | 0% | 7% | |
| 3 AM
6 PM
| clear | 24 °C 25 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h north-northwest |
1002 hPa | 56 % | 14 °C | 1 % | 0% | 0% | 0% | 1% | |
| 4 AM
7 PM
| partly cloudy | 24 °C 25 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h north |
1003 hPa | 56 % | 14 °C | 25 % | 0% | 0% | 1% | 25% | |
| 5 AM
8 PM
| cloudy | 23 °C 24 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h north |
1003 hPa | 56 % | 13 °C | 92 % | 0% | 0% | 8% | 91% | |
| 6 AM
9 PM
| cloudy | 23 °C 24 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north-northwest |
1004 hPa | 55 % | 13 °C | 66 % | 0% | 0% | 32% | 49% | |
| 7 AM
10 PM
| clear | 25 °C 26 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north |
1003 hPa | 51 % | 14 °C | 10 % | 0% | 0% | 10% | 0% | |
| 8 AM
11 PM
| clear | 28 °C 28 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h north |
1003 hPa | 40 % | 13 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
12 AM
| clear | 30 °C 30 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h north |
1004 hPa | 35 % | 12 °C | 10 % | 0% | 0% | 0% | 10% | |
| 10 AM
1 AM
| partly cloudy | 32 °C 32 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h north-northwest |
1004 hPa | 31 % | 12 °C | 16 % | 0% | 0% | 0% | 16% | |
| 11 AM
2 AM
| partly cloudy | 33 °C 33 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h west |
1003 hPa | 29 % | 12 °C | 20 % | 0% | 0% | 2% | 18% | |
| 12 PM
3 AM
| cloudy | 34 °C 34 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h southwest |
1002 hPa | 26 % | 12 °C | 45 % | 0% | 0% | 15% | 35% | |
| 1 PM
4 AM
| light rain showers | 34 °C 34 °C |
0.2 mm | 2.1 m/s8 km/h south-southwest |
1002 hPa | 26 % | 12 °C | 63 % | 0% | 0% | 37% | 42% | |
| 2 PM
5 AM
| cloudy | 32 °C 32 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h east-southeast |
1002 hPa | 29 % | 12 °C | 85 % | 0% | 0% | 58% | 66% | |
| 3 PM
6 AM
| cloudy | 30 °C 31 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h northeast |
1002 hPa | 42 % | 15 °C | 59 % | 0% | 2% | 23% | 48% | |
| 4 PM
7 AM
| cloudy | 31 °C 32 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h northeast |
1002 hPa | 36 % | 13 °C | 68 % | 0% | 0% | 9% | 64% | |
| 5 PM
8 AM
| cloudy | 31 °C 32 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h northeast |
1002 hPa | 35 % | 13 °C | 64 % | 0% | 0% | 12% | 60% | |
| 6 PM
9 AM
| cloudy | 30 °C 31 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h east-northeast |
1002 hPa | 38 % | 14 °C | 68 % | 0% | 0% | 7% | 65% | |
| 7 PM
10 AM
| clear | 28 °C 29 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h east-northeast |
1002 hPa | 42 % | 14 °C | 10 % | 0% | 0% | 2% | 9% | |
| 8 PM
11 AM
| clear | 27 °C 28 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h east-northeast |
1002 hPa | 47 % | 14 °C | 11 % | 0% | 0% | 0% | 11% | |
| 9 PM
12 PM
| clear | 26 °C 27 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h east-northeast |
1003 hPa | 49 % | 14 °C | 2 % | 0% | 0% | 0% | 1% | |
| 10 PM
1 PM
| cloudy | 25 °C 26 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h east-northeast |
1003 hPa | 52 % | 14 °C | 69 % | 0% | 0% | 0% | 69% | |
| 11 PM
2 PM
| clear | 24 °C 25 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h northeast |
1003 hPa | 56 % | 15 °C | 6 % | 0% | 0% | 0% | 6% | |
Chhoi, Punjab, Pakistan - information
State: PakistanGPS coordinates: 32.7426; 73.2371
Time zone: Asia / Karachi
time difference in hours with time in US is +3 hours
Something wrong, something missing?
Weather Chhoi, Punjab, Pakistan. Weather forecast Chhoi, Punjab.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Chhoi, Punjab is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Chhoi, Punjab
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Chhoi, Punjab
data are always in the local timeSun and light
April 28, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:23 am | 6:46 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:04 pm | 13:23 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:56 am | 7:13 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:26 am | 7:43 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:53 am | 8:16 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/27/2026 2:48 pm | 04/28/2026 3:22 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |