Weather Chak Sixty-five Janūbi week
Weather forecast for Chak Sixty-five Janūbi for this and next week.
Thursday, Apr 30
40 / 24°C
| 0.2 mm | 3 km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Chak Sixty-five Janūbi, Pakistan extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 5 AM
8 PM
| overcast | 25 °C 25 °C |
0.0 mm | 0.2 m/s1 km/h southeast |
999 hPa | 41 % | 11 °C | 93 % | 0% | 0% | 0% | 93% | |
| 11 AM
2 AM
| cloudy | 38 °C 38 °C |
0.2 mm | 0.8 m/s3 km/h east-northeast |
1001 hPa | 17 % | 9 °C | 46 % | 0% | 0% | 0% | 46% | |
| 5 PM
8 AM
| cloudy | 36 °C 35 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h east |
999 hPa | 19 % | 8 °C | 72 % | 0% | 0% | 0% | 72% | |
| 11 PM
2 PM
| clear | 28 °C 28 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h east-northeast |
1000 hPa | 33 % | 10 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 5 AM
8 PM
| partly cloudy | 24 °C 24 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h east-northeast |
1000 hPa | 47 % | 12 °C | 20 % | 0% | 0% | 19% | 1% | |
| 11 AM
2 AM
| clear | 38 °C 37 °C |
0.4 mm | 3.1 m/s11 km/h northeast |
1000 hPa | 17 % | 9 °C | 12 % | 0% | 0% | 0% | 11% | |
Chak Sixty-five Janūbi, Pakistan - information
State: PakistanGPS coordinates: 32.2201; 72.9921
Time zone: Asia / Karachi
time difference in hours with time in US is +3 hours
Something wrong, something missing?
Weather Chak Sixty-five Janūbi, Pakistan. Weather forecast Chak Sixty-five Janūbi.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Chak Sixty-five Janūbi is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Chak Sixty-five Janūbi
data are always in the local timeSun and light
April 30, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:22 am | 6:48 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:05 pm | 13:25 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:56 am | 7:14 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:26 am | 7:45 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:53 am | 8:17 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/29/2026 4:46 pm | 04/30/2026 4:16 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |