Weather Chak Six JB long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Chak Six JB for ten days.
Monday, May 4
34 / 23°C
| 0.4 mm | 13 km/h |
| 23 °C | 23 °C | 5 am | |
| 34 °C | 33 °C | 11 am | |
| 32 °C | 32 °C | 5 pm | |
| 25 °C | 25 °C | 11 pm |
sunrise 5:20 am
sunset 6:49 pm
HOURLY
sunset 6:49 pm
|
|
|
|
Weather forecast Chak Six JB, Pakistan extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday 05/04/2026 |
|||||||||||||
| 5 AM
8 PM
| partly cloudy | 23 °C 23 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h north-northeast |
1001 hPa | 47 % | 11 °C | 22 % | 0% | 0% | 21% | 1% | |
| 11 AM
2 AM
| clear | 34 °C 33 °C |
0.4 mm | 3.7 m/s13 km/h east-northeast |
1003 hPa | 24 % | 10 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 PM
8 AM
| overcast | 32 °C 32 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h east-northeast |
1002 hPa | 28 % | 11 °C | 99 % | 0% | 0% | 0% | 99% | |
| 11 PM
2 PM
| cloudy | 25 °C 25 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h east-northeast |
1006 hPa | 47 % | 12 °C | 42 % | 0% | 0% | 0% | 42% | |
Tuesday 05/05/2026 |
|||||||||||||
| 5 AM
8 PM
| clear | 22 °C 23 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north-northeast |
1006 hPa | 59 % | 13 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
2 AM
| clear | 33 °C 33 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h east-northeast |
1009 hPa | 27 % | 11 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 PM
8 AM
| clear | 33 °C 32 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h north-northeast |
1006 hPa | 24 % | 9 °C | 10 % | 0% | 0% | 2% | 8% | |
| 11 PM
2 PM
| clear | 26 °C 26 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h northeast |
1008 hPa | 40 % | 11 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Chak Six JB, Pakistan - information
State: PakistanGPS coordinates: 31.4958; 73.0249
Time zone: Asia / Karachi
time difference in hours with time in US is +3 hours
Something wrong, something missing?
Weather Chak Six JB, Pakistan. Weather forecast Chak Six JB.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Chak Six JB is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Chak Six JB
data are always in the local timeSun and light
May 4, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:20 am | 6:49 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:04 pm | 13:29 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:53 am | 7:16 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:23 am | 7:46 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:50 am | 8:19 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/03/2026 8:37 pm | 05/04/2026 6:35 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |