Weather Haylī week
Weather forecast for Haylī for this and next week.
Saturday, May 16
39 / 28°C
| 0.0 mm | 21 km/h |
| 36 °C | 35 °C | 9 am | |
| 39 °C | 39 °C | 12 pm | |
| 39 °C | 39 °C | 3 pm | |
| 33 °C | 36 °C | 9 pm |
sunrise 5:26 am
sunset 6:43 pm
HOURLY
sunset 6:43 pm
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Haylī, Oman extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Saturday 05/16/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
4 PM
| clear | 32 °C 32 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h west-southwest |
1002 hPa | 25 % | 9 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
5 PM
| clear | 31 °C 30 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h south-southeast |
1002 hPa | 25 % | 8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
6 PM
| clear | 30 °C 29 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h south-southwest |
1001 hPa | 26 % | 8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
7 PM
| clear | 29 °C 28 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h south-southwest |
1001 hPa | 26 % | 8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
8 PM
| clear | 29 °C 28 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h southwest |
1001 hPa | 25 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
9 PM
| clear | 28 °C 26 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h southwest |
1002 hPa | 24 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
10 PM
| clear | 28 °C 26 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h south-southwest |
1002 hPa | 23 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
11 PM
| clear | 31 °C 29 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h south-southwest |
1003 hPa | 19 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
12 AM
| clear | 34 °C 33 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h south-southwest |
1003 hPa | 16 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
1 AM
| clear | 36 °C 34 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h north-northeast |
1004 hPa | 14 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
2 AM
| clear | 38 °C 36 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h north-northeast |
1003 hPa | 13 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
3 AM
| clear | 39 °C 38 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h north-northeast |
1003 hPa | 16 % | 8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 12 PM
4 AM
| clear | 39 °C 39 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h north-northeast |
1003 hPa | 23 % | 14 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 PM
5 AM
| clear | 39 °C 40 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h north-northeast |
1002 hPa | 26 % | 16 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
6 AM
| clear | 39 °C 40 °C |
0.0 mm | 6.6 m/s24 km/h north-northeast |
1001 hPa | 27 % | 16 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 PM
7 AM
| clear | 39 °C 40 °C |
0.0 mm | 6.1 m/s22 km/h north-northeast |
1001 hPa | 26 % | 15 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 PM
8 AM
| clear | 38 °C 38 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h north-northeast |
1001 hPa | 25 % | 14 °C | 12 % | 0% | 0% | 0% | 12% | |
| 5 PM
9 AM
| clear | 37 °C 37 °C |
0.0 mm | 5.6 m/s20 km/h north-northeast |
1001 hPa | 25 % | 13 °C | 6 % | 0% | 0% | 0% | 6% | |
| 6 PM
10 AM
| clear | 36 °C 36 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h north-northeast |
1001 hPa | 25 % | 13 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 PM
11 AM
| clear | 35 °C 37 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north |
1002 hPa | 33 % | 16 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
12 PM
| clear | 34 °C 37 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h north-northwest |
1003 hPa | 42 % | 19 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 PM
1 PM
| clear | 33 °C 37 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h north |
1003 hPa | 48 % | 20 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
2 PM
| clear | 32 °C 36 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h east-northeast |
1004 hPa | 52 % | 21 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
3 PM
| clear | 32 °C 35 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h south-southwest |
1004 hPa | 50 % | 19 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Sunday 05/17/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
4 PM
| clear | 32 °C 33 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h south-southwest |
1004 hPa | 39 % | 16 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
5 PM
| clear | 31 °C 32 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h south |
1004 hPa | 38 % | 15 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
6 PM
| clear | 30 °C 31 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h south |
1003 hPa | 43 % | 16 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
7 PM
| clear | 30 °C 32 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h south |
1003 hPa | 46 % | 16 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
8 PM
| clear | 29 °C 30 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h south-southwest |
1004 hPa | 48 % | 16 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
9 PM
| clear | 28 °C 29 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h south-southwest |
1004 hPa | 50 % | 16 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
10 PM
| clear | 28 °C 29 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h south-southwest |
1005 hPa | 50 % | 16 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
11 PM
| clear | 30 °C 31 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h south-southwest |
1005 hPa | 43 % | 16 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
12 AM
| clear | 34 °C 35 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h south-southwest |
1006 hPa | 31 % | 14 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
1 AM
| clear | 37 °C 37 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h south |
1006 hPa | 21 % | 11 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
2 AM
| clear | 39 °C 38 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h south-southwest |
1005 hPa | 16 % | 9 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
3 AM
| clear | 40 °C 39 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h north |
1005 hPa | 17 % | 10 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 12 PM
4 AM
| clear | 40 °C 42 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h north-northeast |
1004 hPa | 29 % | 18 °C | 3 % | 0% | 0% | 3% | 0% | |
| 1 PM
5 AM
| partly cloudy | 40 °C 44 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h north-northeast |
1004 hPa | 35 % | 21 °C | 28 % | 0% | 0% | 28% | 0% | |
| 2 PM
6 AM
| cloudy | 39 °C 42 °C |
0.0 mm | 6.2 m/s22 km/h north-northeast |
1003 hPa | 37 % | 21 °C | 58 % | 0% | 0% | 29% | 44% | |
| 3 PM
7 AM
| partly cloudy | 38 °C 41 °C |
0.0 mm | 6.2 m/s22 km/h north-northeast |
1003 hPa | 39 % | 21 °C | 36 % | 0% | 0% | 10% | 30% | |
| 4 PM
8 AM
| partly cloudy | 37 °C 41 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h north-northeast |
1003 hPa | 43 % | 22 °C | 28 % | 0% | 0% | 9% | 21% | |
| 5 PM
9 AM
| partly cloudy | 37 °C 40 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h north-northeast |
1003 hPa | 39 % | 20 °C | 18 % | 0% | 0% | 8% | 10% | |
| 6 PM
10 AM
| clear | 36 °C 38 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north-northeast |
1003 hPa | 32 % | 17 °C | 7 % | 0% | 0% | 1% | 5% | |
| 7 PM
11 AM
| clear | 36 °C 38 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h north-northeast |
1004 hPa | 31 % | 16 °C | 1 % | 0% | 0% | 1% | 0% | |
| 8 PM
12 PM
| clear | 35 °C 37 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h north-northeast |
1004 hPa | 33 % | 16 °C | 1 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 PM
1 PM
| clear | 35 °C 37 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h south-southwest |
1004 hPa | 35 % | 17 °C | 1 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
2 PM
| clear | 34 °C 35 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h south |
1005 hPa | 34 % | 16 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
3 PM
| clear | 34 °C 36 °C |
0.0 mm | 6.0 m/s22 km/h south |
1005 hPa | 43 % | 19 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Haylī, Oman - information
State: OmanGPS coordinates: 23.2950; 57.9755
Time zone: Asia / Muscat
time difference in hours with time in US is +2 hours
Something wrong, something missing?
Weather Haylī, Oman. Weather forecast Haylī.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Haylī is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Haylī
data are always in the local timeSun and light
May 16, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:26 am | 6:43 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:04 pm | 13:16 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:01 am | 7:07 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:33 am | 7:36 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:03 am | 8:06 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/16/2026 4:35 am | 05/16/2026 6:27 pm |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |