Weather Størm today
| 15 °C | 15 °C | 8 pm | |
| 15 °C | 16 °C | 9 pm | |
| 15 °C | 15 °C | 10 pm | |
| 14 °C | 14 °C | 11 pm |
sunrise 4:29 am
sunset 10:14 pm
HOURLY
sunset 10:14 pm
Weather forecast Størm May 29, 2026
Clear morning, turning to cloudy by midday which will persist into the afternoon, later partly cloudy. High of 17 °C. Overnight low of 12 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Størm, Norway extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Friday 05/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h west |
1021 hPa | 67 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h west |
1021 hPa | 70 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h west |
1020 hPa | 71 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h west-northwest |
1020 hPa | 71 % | 5 °C | 8 % | 0% | 0% | 0% | 8% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h northwest |
1020 hPa | 67 % | 4 °C | 2 % | 0% | 0% | 0% | 2% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h west-northwest |
1020 hPa | 68 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 0.7 m/s3 km/h west-northwest |
1020 hPa | 74 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h west |
1020 hPa | 76 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h southwest |
1019 hPa | 62 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h south-southwest |
1019 hPa | 55 % | 6 °C | 9 % | 0% | 0% | 9% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h south |
1019 hPa | 59 % | 8 °C | 9 % | 0% | 0% | 9% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| partly cloudy | 17 °C 16 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h south |
1018 hPa | 57 % | 8 °C | 26 % | 0% | 0% | 10% | 18% | |
| 12 PM
6 AM
| cloudy | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h south-southwest |
1018 hPa | 53 % | 6 °C | 58 % | 0% | 4% | 55% | 3% | |
| 1 PM
7 AM
| partly cloudy | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h south-southwest |
1018 hPa | 49 % | 5 °C | 37 % | 0% | 10% | 19% | 14% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h south |
1017 hPa | 53 % | 6 °C | 95 % | 0% | 32% | 74% | 77% | |
| 3 PM
9 AM
| overcast | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h south-southwest |
1017 hPa | 58 % | 6 °C | 98 % | 0% | 60% | 94% | 70% | |
| 4 PM
10 AM
| overcast | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h south |
1016 hPa | 65 % | 8 °C | 97 % | 0% | 29% | 67% | 90% | |
| 5 PM
11 AM
| cloudy | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h south |
1015 hPa | 61 % | 7 °C | 85 % | 0% | 35% | 34% | 71% | |
| 6 PM
12 PM
| cloudy | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h south |
1014 hPa | 72 % | 9 °C | 76 % | 0% | 57% | 10% | 39% | |
| 7 PM
1 PM
| cloudy | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h south |
1014 hPa | 81 % | 11 °C | 83 % | 0% | 59% | 0% | 57% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h south-southwest |
1013 hPa | 85 % | 12 °C | 50 % | 0% | 0% | 0% | 50% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h south-southwest |
1012 hPa | 87 % | 13 °C | 3 % | 0% | 0% | 0% | 3% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 15 °C 16 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h southwest |
1012 hPa | 90 % | 13 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 14 °C 15 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h west-southwest |
1012 hPa | 96 % | 13 °C | 5 % | 0% | 0% | 0% | 5% | |
Tomorrow, Saturday 05/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| partly cloudy | 14 °C 14 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h west |
1012 hPa | 91 % | 12 °C | 30 % | 0% | 0% | 0% | 30% | |
| 1 AM
7 PM
| cloudy | 13 °C 13 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h west |
1012 hPa | 88 % | 11 °C | 42 % | 0% | 0% | 0% | 42% | |
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h west |
1012 hPa | 90 % | 10 °C | 35 % | 0% | 0% | 0% | 35% | |
| 8 AM
2 AM
| partly cloudy | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h west-southwest |
1009 hPa | 73 % | 11 °C | 16 % | 0% | 1% | 14% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 22 °C 22 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h west-southwest |
1009 hPa | 56 % | 12 °C | 46 % | 0% | 2% | 0% | 44% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 20 °C 21 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h west-northwest |
1008 hPa | 65 % | 13 °C | 10 % | 0% | 1% | 10% | 0% | |
Something wrong, something missing?
Weather Størm, Norway. Weather forecast Størm.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Størm is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Størm
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Størm
data are always in the local timeSun and light
May 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 4:29 am | 10:14 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:21 pm | 17:44 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 3:19 am | 11:25 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| does not occur | does not occur |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| does not occur | does not occur |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/28/2026 7:30 pm | 05/29/2026 3:04 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 06/14/2026 | 05/31/2026 |