Weather Skveneset weekend
Weather forecast for Skveneset for this and next weekend.
|
Friday
5/1/26 |
Saturday
5/2/26 |
Sunday
5/3/26 |
Saturday during the day overcast, later morning rain. Sunday during the day morning rain, later morning sleet, in the afternoon overcast.
Friday, May 1
12 / 5°C
| 0.0 mm | 25 km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Skveneset, Norway extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| cloudy | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h southeast |
1023 hPa | 90 % | 4 °C | 98 % | 0% | 0% | 0% | 98% | |
| 1 AM
7 PM
| cloudy | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h south-southeast |
1023 hPa | 89 % | 3 °C | 98 % | 0% | 0% | 0% | 98% | |
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h southwest |
1022 hPa | 93 % | 4 °C | 94 % | 0% | 8% | 0% | 91% | |
| 3 AM
9 PM
| overcast | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h west-southwest |
1022 hPa | 94 % | 4 °C | 95 % | 0% | 23% | 0% | 82% | |
| 4 AM
10 PM
| overcast | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h southwest |
1022 hPa | 95 % | 4 °C | 94 % | 0% | 33% | 0% | 94% | |
| 5 AM
11 PM
| overcast | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h south |
1021 hPa | 95 % | 4 °C | 93 % | 0% | 31% | 0% | 93% | |
| 6 AM
12 AM
| overcast | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h southeast |
1021 hPa | 94 % | 4 °C | 98 % | 0% | 30% | 0% | 97% | |
| 7 AM
1 AM
| overcast | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h east-southeast |
1020 hPa | 89 % | 4 °C | 99 % | 0% | 14% | 0% | 99% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h south |
1020 hPa | 80 % | 4 °C | 87 % | 0% | 16% | 0% | 82% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 6.9 m/s25 km/h west-southwest |
1017 hPa | 56 % | 3 °C | 100 % | 0% | 25% | 97% | 98% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h southwest |
1013 hPa | 69 % | 4 °C | 99 % | 0% | 19% | 93% | 65% | |
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| overcast | 8 °C 6 °C |
0.0-4.4 mm | 4.7 m/s17 km/h south-southwest |
1010 hPa | 86 % | 6 °C | 100 % | 0% | 22% | 100% | 96% | |
| 8 AM
2 AM
| rain | 7 °C 5 °C |
0.0-5.4 mm | 4.4 m/s16 km/h south-southwest |
1007 hPa | 88 % | 5 °C | 100 % | 0% | 100% | 100% | 85% | |
| 2 PM
8 AM
| rain | 7 °C 5 °C |
0.0-5.0 mm | 4.5 m/s16 km/h west-southwest |
1006 hPa | 84 % | 4 °C | 100 % | 0% | 100% | 100% | 95% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 4 °C 2 °C |
0.0-4.2 mm | 4.5 m/s16 km/h west-northwest |
1005 hPa | 92 % | 2 °C | 100 % | 0% | 100% | 100% | 76% | |
Skveneset, Norway - information
State: NorwayGPS coordinates: 64.4795; 11.9161
Time zone: Europe / Oslo
Something wrong, something missing?
Weather Skveneset, Norway. Weather forecast Skveneset.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Skveneset is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Skveneset
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 4:41 am | 9:39 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:09 pm | 16:57 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 3:29 am | 10:53 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| does not occur | does not occur |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| does not occur | does not occur |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 8:41 pm | 05/01/2026 3:59 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |