Weather Seglet today
| 9 °C | 8 °C | 9 am | |
| 12 °C | 10 °C | 12 pm | |
| 14 °C | 13 °C | 3 pm | |
| 10 °C | 8 °C | 9 pm |
sunrise 5:39 am
sunset 9:33 pm
HOURLY
sunset 9:33 pm
Weather forecast Seglet April 29, 2026
During the day morning overcast, in the afternoon cloudy, in the evening partly cloudy. The highest temperature 14 °C. At night fog. The lowest temperature 8 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Seglet, Norway extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| overcast | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h north-northwest |
1031 hPa | 94 % | 8 °C | 98 % | 0% | 85% | 0% | 72% | |
| 3 AM
9 PM
| overcast | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h north-northwest |
1032 hPa | 94 % | 8 °C | 99 % | 0% | 87% | 0% | 90% | |
| 4 AM
10 PM
| overcast | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h north-northwest |
1031 hPa | 92 % | 7 °C | 100 % | 0% | 88% | 0% | 99% | |
| 5 AM
11 PM
| overcast | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north-northwest |
1031 hPa | 92 % | 7 °C | 99 % | 0% | 80% | 0% | 99% | |
| 6 AM
12 AM
| overcast | 8 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h north-northwest |
1031 hPa | 94 % | 7 °C | 99 % | 0% | 80% | 0% | 96% | |
| 7 AM
1 AM
| overcast | 8 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h north-northwest |
1032 hPa | 94 % | 7 °C | 97 % | 0% | 80% | 0% | 93% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 8 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north-northwest |
1032 hPa | 91 % | 7 °C | 97 % | 0% | 80% | 0% | 94% | |
| 9 AM
3 AM
| overcast | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h north-northwest |
1032 hPa | 85 % | 6 °C | 97 % | 0% | 78% | 0% | 94% | |
| 10 AM
4 AM
| overcast | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h northwest |
1032 hPa | 80 % | 6 °C | 99 % | 0% | 70% | 0% | 93% | |
| 11 AM
5 AM
| overcast | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h west-northwest |
1032 hPa | 76 % | 6 °C | 98 % | 0% | 61% | 0% | 93% | |
| 12 PM
6 AM
| overcast | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h west-northwest |
1032 hPa | 75 % | 7 °C | 98 % | 0% | 48% | 0% | 96% | |
| 1 PM
7 AM
| overcast | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h northwest |
1032 hPa | 72 % | 8 °C | 99 % | 0% | 29% | 0% | 99% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h northwest |
1032 hPa | 69 % | 8 °C | 99 % | 0% | 22% | 0% | 99% | |
| 3 PM
9 AM
| overcast | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h west-northwest |
1032 hPa | 68 % | 8 °C | 99 % | 0% | 17% | 0% | 99% | |
| 4 PM
10 AM
| overcast | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h west-northwest |
1032 hPa | 70 % | 8 °C | 99 % | 0% | 12% | 0% | 99% | |
| 5 PM
11 AM
| cloudy | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h west-northwest |
1032 hPa | 72 % | 8 °C | 99 % | 0% | 6% | 0% | 99% | |
| 6 PM
12 PM
| cloudy | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h west-northwest |
1032 hPa | 73 % | 7 °C | 94 % | 0% | 7% | 0% | 93% | |
| 7 PM
1 PM
| cloudy | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h northwest |
1032 hPa | 75 % | 7 °C | 83 % | 0% | 10% | 0% | 82% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h northwest |
1032 hPa | 78 % | 7 °C | 82 % | 0% | 17% | 0% | 79% | |
| 9 PM
3 PM
| partly cloudy | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h north-northwest |
1032 hPa | 83 % | 7 °C | 33 % | 0% | 16% | 0% | 20% | |
| 10 PM
4 PM
| partly cloudy | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north-northwest |
1032 hPa | 89 % | 7 °C | 14 % | 0% | 14% | 0% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| partly cloudy | 8 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h north-northwest |
1032 hPa | 94 % | 7 °C | 24 % | 0% | 23% | 0% | 0% | |
Tomorrow, Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| cloudy | 7 °C 6 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north |
1032 hPa | 94 % | 6 °C | 38 % | 0% | 34% | 0% | 3% | |
| 1 AM
7 PM
| cloudy | 7 °C 6 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h north |
1032 hPa | 91 % | 5 °C | 36 % | 0% | 33% | 0% | 2% | |
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h north-northwest |
1032 hPa | 91 % | 5 °C | 31 % | 0% | 28% | 2% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| cloudy | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h north-northwest |
1032 hPa | 92 % | 5 °C | 46 % | 1% | 31% | 2% | 12% | |
| 4 AM
10 PM
| cloudy | 6 °C 5 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h northwest |
1032 hPa | 93 % | 5 °C | 40 % | 7% | 37% | 2% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| fog | 6 °C 5 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h west-northwest |
1032 hPa | 96 % | 5 °C | 50 % | 41% | 47% | 0% | 3% | |
| 6 AM
12 AM
| fog | 6 °C 5 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h west-northwest |
1032 hPa | 96 % | 5 °C | 65 % | 53% | 59% | 0% | 19% | |
| 7 AM
1 AM
| fog | 6 °C 5 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h west-northwest |
1032 hPa | 95 % | 5 °C | 63 % | 59% | 61% | 0% | 3% | |
| 8 AM
2 AM
| fog | 7 °C 6 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h west |
1031 hPa | 92 % | 5 °C | 54 % | 57% | 54% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| partly cloudy | 8 °C 7 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h west |
1031 hPa | 90 % | 5 °C | 32 % | 2% | 32% | 0% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h west |
1031 hPa | 79 % | 6 °C | 8 % | 0% | 8% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| partly cloudy | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h west |
1031 hPa | 72 % | 6 °C | 14 % | 0% | 10% | 0% | 6% | |
| 12 PM
6 AM
| cloudy | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h west-northwest |
1031 hPa | 67 % | 7 °C | 68 % | 0% | 10% | 0% | 64% | |
| 1 PM
7 AM
| cloudy | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h west-northwest |
1031 hPa | 69 % | 7 °C | 40 % | 0% | 9% | 0% | 30% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h west-northwest |
1031 hPa | 67 % | 8 °C | 2 % | 0% | 1% | 0% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| clear | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h west-northwest |
1031 hPa | 63 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| clear | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h south-southwest |
1030 hPa | 56 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| clear | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h south-southwest |
1030 hPa | 59 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| clear | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h south-southwest |
1030 hPa | 65 % | 7 °C | 1 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h south |
1029 hPa | 70 % | 7 °C | 9 % | 0% | 2% | 0% | 7% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h south |
1029 hPa | 75 % | 7 °C | 2 % | 0% | 2% | 0% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h south |
1029 hPa | 80 % | 7 °C | 2 % | 0% | 2% | 0% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h south-southeast |
1029 hPa | 85 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 8 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h south-southeast |
1029 hPa | 84 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Seglet, Norway - information
State: NorwayGPS coordinates: 60.4450; 5.4589
Time zone: Europe / Oslo
Something wrong, something missing?
Weather Seglet, Norway. Weather forecast Seglet.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Seglet is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Seglet
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Seglet
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:39 am | 9:33 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:35 pm | 15:54 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:44 am | 10:28 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:24 am | 11:50 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| does not occur | does not occur |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 5:45 pm | 04/29/2026 4:55 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |