Weather Røyne the day after tomorrow
Weather forecast Røyne May 1, 2026
During the day morning cloudy, later morning overcast. The highest temperature 13 °C. At night overcast. The lowest temperature 7 °C. Total rainfall 0.0 to 4.0 mm.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Røyne, Norway extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| cloudy | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h southwest |
1023 hPa | 92 % | 6 °C | 65 % | 0% | 1% | 0% | 65% | |
| 1 AM
7 PM
| cloudy | 8 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h southwest |
1023 hPa | 93 % | 6 °C | 79 % | 0% | 0% | 0% | 79% | |
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 7 °C 6 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h south |
1023 hPa | 95 % | 6 °C | 71 % | 0% | 0% | 0% | 71% | |
| 3 AM
9 PM
| partly cloudy | 8 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h south |
1022 hPa | 92 % | 6 °C | 34 % | 0% | 0% | 0% | 34% | |
| 4 AM
10 PM
| cloudy | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h south-southwest |
1022 hPa | 77 % | 4 °C | 38 % | 0% | 0% | 0% | 38% | |
| 5 AM
11 PM
| cloudy | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h south-southwest |
1021 hPa | 70 % | 2 °C | 50 % | 0% | 0% | 0% | 50% | |
| 6 AM
12 AM
| cloudy | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h south-southwest |
1021 hPa | 67 % | 2 °C | 73 % | 0% | 0% | 0% | 73% | |
| 7 AM
1 AM
| cloudy | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h south-southwest |
1020 hPa | 64 % | 2 °C | 98 % | 0% | 0% | 0% | 98% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h south-southwest |
1020 hPa | 60 % | 2 °C | 70 % | 0% | 0% | 0% | 70% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h west |
1018 hPa | 62 % | 6 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 100% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h southwest |
1014 hPa | 74 % | 7 °C | 100 % | 0% | 3% | 100% | 91% | |
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| overcast | 9 °C 7 °C |
0.0-4.0 mm | 4.3 m/s15 km/h southwest |
1011 hPa | 85 % | 7 °C | 100 % | 0% | 67% | 100% | 77% | |
| 8 AM
2 AM
| rain | 9 °C 7 °C |
0.0-5.6 mm | 4.1 m/s15 km/h west-southwest |
1008 hPa | 86 % | 6 °C | 100 % | 0% | 34% | 100% | 100% | |
| 2 PM
8 AM
| rain | 10 °C 9 °C |
0.0-5.9 mm | 3.9 m/s14 km/h west-northwest |
1008 hPa | 84 % | 7 °C | 100 % | 0% | 99% | 100% | 100% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 6 °C 4 °C |
0.0-4.4 mm | 4.3 m/s15 km/h north-northwest |
1006 hPa | 86 % | 3 °C | 100 % | 0% | 100% | 99% | 47% | |
Something wrong, something missing?
Weather Røyne, Norway. Weather forecast Røyne.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Røyne is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Røyne
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 4:56 am | 9:42 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:18 pm | 16:46 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 3:48 am | 10:52 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| does not occur | does not occur |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| does not occur | does not occur |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 8:45 pm | 05/01/2026 4:14 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |