Weather Røåsberga the day after tomorrow
Weather forecast Røåsberga April 30, 2026
During the day morning fog to clear. The highest temperature 18 °C. At night partly cloudy. The lowest temperature 0 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Røåsberga, Norway extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| cloudy | 3 °C 1 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h west-southwest |
1030 hPa | 98 % | 2 °C | 78 % | 0% | 62% | 0% | 41% | |
| 1 AM
7 PM
| cloudy | 2 °C 0 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h west-southwest |
1030 hPa | 98 % | 2 °C | 67 % | 1% | 44% | 0% | 38% | |
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 2 °C 0 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h west-southwest |
1030 hPa | 98 % | 1 °C | 55 % | 1% | 25% | 0% | 38% | |
| 3 AM
9 PM
| cloudy | 1 °C -1 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h west-southwest |
1030 hPa | 98 % | 0 °C | 44 % | 1% | 24% | 0% | 24% | |
| 4 AM
10 PM
| cloudy | 0 °C -2 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h west |
1030 hPa | 98 % | 0 °C | 66 % | 1% | 50% | 0% | 26% | |
| 5 AM
11 PM
| fog | 0 °C -2 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h west |
1030 hPa | 99 % | 0 °C | 95 % | 26% | 70% | 0% | 77% | |
| 6 AM
12 AM
| fog | 0 °C -2 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h west-southwest |
1030 hPa | 99 % | 0 °C | 97 % | 72% | 75% | 0% | 86% | |
| 7 AM
1 AM
| fog | 1 °C -1 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h southwest |
1030 hPa | 99 % | 0 °C | 84 % | 83% | 68% | 0% | 53% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 2 °C 0 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h south-southwest |
1030 hPa | 99 % | 2 °C | 58 % | 56% | 57% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 18 °C 16 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h west-northwest |
1026 hPa | 45 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north-northeast |
1023 hPa | 65 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h south-southwest |
1022 hPa | 92 % | 3 °C | 18 % | 0% | 0% | 0% | 18% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 8 °C 7 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h south-southwest |
1020 hPa | 78 % | 4 °C | 68 % | 0% | 7% | 0% | 62% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 19 °C 17 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h west-southwest |
1015 hPa | 35 % | 3 °C | 85 % | 0% | 0% | 71% | 44% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north-northeast |
1012 hPa | 62 % | 4 °C | 89 % | 0% | 47% | 75% | 0% | |
Røåsberga, Norway - information
State: NorwayGPS coordinates: 63.1153; 10.2644
Time zone: Europe / Oslo
Something wrong, something missing?
Weather Røåsberga, Norway. Weather forecast Røåsberga.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Røåsberga is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Røåsberga
data are always in the local timeSun and light
April 30, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:01 am | 9:32 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:16 pm | 16:31 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 3:57 am | 10:38 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 1:43 am | 12:48 am |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| does not occur | does not occur |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/29/2026 7:02 pm | 04/30/2026 4:24 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |