Weather Rieppi long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Rieppi for ten days.
Thursday, May 21
14 / 9°C
| 0.0 mm | 8 km/h |
| 9 °C | 8 °C | 2 am | |
| 10 °C | 9 °C | 8 am | |
| 14 °C | 12 °C | 2 pm | |
| 11 °C | 10 °C | 8 pm |
sunrise: polar day
sunset: the sun never sets
HOURLY
sunset: the sun never sets
|
|
|
|
Weather forecast Rieppi, Norway extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 05/21/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| overcast | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h east-northeast |
1018 hPa | 82 % | 6 °C | 100 % | 0% | 1% | 100% | 93% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h east-southeast |
1017 hPa | 82 % | 7 °C | 99 % | 0% | 13% | 94% | 91% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 14 °C 12 °C |
0.0-0.6 mm | 2.3 m/s8 km/h south-southwest |
1018 hPa | 50 % | 3 °C | 65 % | 0% | 10% | 44% | 28% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 11 °C 10 °C |
0.0-1.1 mm | 1.9 m/s7 km/h south-southwest |
1018 hPa | 83 % | 8 °C | 99 % | 0% | 89% | 80% | 10% | |
Friday 05/22/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| overcast | 8 °C 7 °C |
0.0-1.4 mm | 2.2 m/s8 km/h west-southwest |
1020 hPa | 96 % | 7 °C | 100 % | 0% | 100% | 51% | 61% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 8 °C 7 °C |
0.0-1.8 mm | 3.1 m/s11 km/h south-southwest |
1018 hPa | 92 % | 6 °C | 100 % | 0% | 100% | 56% | 32% | |
| 2 PM
8 AM
| rain | 10 °C 9 °C |
0.0-5.0 mm | 3.9 m/s14 km/h west-southwest |
1021 hPa | 82 % | 7 °C | 100 % | 0% | 100% | 87% | 56% | |
| 8 PM
2 PM
| rain | 8 °C 7 °C |
0.0-4.7 mm | 3.2 m/s12 km/h west-southwest |
1020 hPa | 97 % | 7 °C | 100 % | 0% | 100% | 98% | 9% | |
Rieppi, Norway - information
State: NorwayGPS coordinates: 69.3313; 17.5638
Time zone: Europe / Oslo
Something wrong, something missing?
Weather Rieppi, Norway. Weather forecast Rieppi.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Rieppi is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Rieppi
data are always in the local timeSun and light
May 21, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| polar day | the sun never sets |
| Noon: | Length of day: |
| 12:46 pm | 24:00 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| does not occur | does not occur |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| does not occur | does not occur |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| does not occur | does not occur |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| does not occur | 05/22/2026 4:04 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 06/14/2026 | 05/31/2026 |