Weather Nesttun week
Weather forecast for Nesttun for this and next week.
Thursday, May 21
14 / 12°C
| 5.7 mm | 13 km/h |
| 12 °C | 12 °C | 2 am | |
| 12 °C | 11 °C | 8 am | |
| 14 °C | 14 °C | 2 pm | |
| 14 °C | 14 °C | 8 pm |
sunrise 4:44 am
sunset 10:27 pm
HOURLY
sunset 10:27 pm
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Nesttun, Norway extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 05/21/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| rain | 12 °C 12 °C |
0.0-4.2 mm | 3.4 m/s12 km/h south |
1020 hPa | 98 % | 11 °C | 100 % | 0% | 100% | 63% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| rain | 12 °C 12 °C |
0.0-4.1 mm | 3.2 m/s12 km/h south-southeast |
1021 hPa | 97 % | 11 °C | 100 % | 0% | 100% | 91% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 14 °C 14 °C |
0.0-0.6 mm | 3.7 m/s13 km/h south-southwest |
1024 hPa | 87 % | 11 °C | 100 % | 0% | 100% | 99% | 94% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 14 °C 14 °C |
0.0-0.9 mm | 2.7 m/s10 km/h south |
1025 hPa | 84 % | 11 °C | 98 % | 0% | 25% | 1% | 98% | |
Friday 05/22/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| overcast | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h south-southeast |
1026 hPa | 96 % | 11 °C | 98 % | 0% | 52% | 5% | 84% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h south-southeast |
1027 hPa | 92 % | 10 °C | 100 % | 0% | 100% | 73% | 68% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 19 °C 20 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h south-southwest |
1027 hPa | 73 % | 14 °C | 98 % | 0% | 20% | 32% | 97% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h south |
1026 hPa | 72 % | 10 °C | 33 % | 0% | 0% | 6% | 28% | |
Nesttun, Norway - information
State: NorwayGPS coordinates: 60.3182; 5.3532
Time zone: Europe / Oslo
Something wrong, something missing?
Weather Nesttun, Norway. Weather forecast Nesttun.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Nesttun is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Nesttun
data are always in the local timeSun and light
May 21, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 4:44 am | 10:27 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:35 pm | 17:42 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 3:31 am | 11:42 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| does not occur | does not occur |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| does not occur | does not occur |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/21/2026 9:02 am | 05/22/2026 3:08 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 06/14/2026 | 05/31/2026 |