Weather Munkan weekend
Weather forecast for Munkan for this and next weekend.
/ °C
| mm | km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Munkan, Norway extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 04/16/2026 |
|||||||||||||
| 5 AM
11 PM
| cloudy | 1 °C -1 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h northeast |
1024 hPa | 93 % | 0 °C | 99 % | 0% | 0% | 0% | 99% | |
| 6 AM
12 AM
| cloudy | 1 °C -1 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h east |
1024 hPa | 93 % | 0 °C | 98 % | 0% | 1% | 0% | 98% | |
| 7 AM
1 AM
| cloudy | 2 °C 0 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h east |
1024 hPa | 94 % | 0 °C | 95 % | 0% | 3% | 0% | 95% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 3 °C 1 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h east |
1024 hPa | 90 % | 2 °C | 79 % | 0% | 1% | 0% | 78% | |
| 9 AM
3 AM
| partly cloudy | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h east |
1024 hPa | 82 % | 1 °C | 31 % | 0% | 0% | 0% | 31% | |
| 10 AM
4 AM
| partly cloudy | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h east |
1024 hPa | 78 % | 2 °C | 16 % | 0% | 0% | 0% | 16% | |
| 11 AM
5 AM
| clear | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h east |
1024 hPa | 75 % | 2 °C | 2 % | 0% | 0% | 0% | 2% | |
| 12 PM
6 AM
| clear | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h east |
1024 hPa | 71 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| clear | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h east |
1024 hPa | 66 % | 1 °C | 4 % | 0% | 0% | 0% | 4% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h east |
1024 hPa | 61 % | 0 °C | 1 % | 0% | 0% | 0% | 1% | |
| 3 PM
9 AM
| clear | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h east |
1024 hPa | 58 % | 0 °C | 8 % | 0% | 0% | 0% | 8% | |
| 4 PM
10 AM
| cloudy | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h east |
1023 hPa | 57 % | 0 °C | 62 % | 0% | 0% | 0% | 62% | |
| 5 PM
11 AM
| cloudy | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h east |
1023 hPa | 57 % | 0 °C | 94 % | 0% | 0% | 0% | 94% | |
| 6 PM
12 PM
| cloudy | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h east |
1023 hPa | 58 % | 0 °C | 84 % | 0% | 0% | 0% | 84% | |
| 7 PM
1 PM
| cloudy | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h east |
1022 hPa | 59 % | 0 °C | 43 % | 0% | 0% | 0% | 43% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h east |
1022 hPa | 63 % | 0 °C | 22 % | 0% | 0% | 0% | 22% | |
| 9 PM
3 PM
| partly cloudy | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 5.4 m/s19 km/h east |
1022 hPa | 65 % | 0 °C | 15 % | 0% | 0% | 0% | 15% | |
| 10 PM
4 PM
| partly cloudy | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h east |
1022 hPa | 71 % | 0 °C | 18 % | 0% | 0% | 0% | 18% | |
| 11 PM
5 PM
| partly cloudy | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 5.4 m/s19 km/h east |
1022 hPa | 75 % | 0 °C | 17 % | 0% | 0% | 0% | 17% | |
Friday 04/17/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| partly cloudy | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h east |
1022 hPa | 75 % | 0 °C | 13 % | 0% | 0% | 0% | 13% | |
| 1 AM
7 PM
| cloudy | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h east |
1023 hPa | 76 % | 0 °C | 40 % | 0% | 0% | 0% | 40% | |
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h east |
1023 hPa | 78 % | 0 °C | 41 % | 0% | 0% | 0% | 41% | |
| 3 AM
9 PM
| cloudy | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h east |
1023 hPa | 79 % | 0 °C | 38 % | 0% | 0% | 0% | 38% | |
| 4 AM
10 PM
| partly cloudy | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h east |
1023 hPa | 78 % | 0 °C | 21 % | 0% | 0% | 0% | 21% | |
| 5 AM
11 PM
| partly cloudy | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h east |
1023 hPa | 77 % | 0 °C | 19 % | 0% | 0% | 0% | 19% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h east |
1023 hPa | 76 % | 0 °C | 6 % | 0% | 0% | 0% | 6% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h east |
1022 hPa | 74 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h east |
1022 hPa | 70 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h east |
1022 hPa | 66 % | 0 °C | 2 % | 0% | 0% | 0% | 2% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h east |
1023 hPa | 63 % | 0 °C | 3 % | 0% | 0% | 0% | 3% | |
| 11 AM
5 AM
| clear | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h east |
1023 hPa | 61 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| clear | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h east-southeast |
1023 hPa | 60 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| clear | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h east-southeast |
1023 hPa | 61 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h southeast |
1023 hPa | 64 % | 1 °C | 7 % | 0% | 0% | 0% | 7% | |
| 3 PM
9 AM
| clear | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h south-southeast |
1023 hPa | 66 % | 2 °C | 4 % | 0% | 0% | 0% | 4% | |
| 4 PM
10 AM
| clear | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h south-southeast |
1023 hPa | 68 % | 2 °C | 1 % | 0% | 0% | 1% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| partly cloudy | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h south-southeast |
1023 hPa | 75 % | 3 °C | 15 % | 0% | 0% | 15% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| clear | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h south-southeast |
1023 hPa | 87 % | 4 °C | 12 % | 0% | 1% | 11% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h south |
1023 hPa | 93 % | 5 °C | 2 % | 0% | 0% | 2% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h south-southwest |
1023 hPa | 90 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 4 °C 2 °C |
0.0 mm | 0.7 m/s3 km/h south |
1024 hPa | 93 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 3 °C 1 °C |
0.0 mm | 0.6 m/s2 km/h east-southeast |
1024 hPa | 95 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 2 °C 0 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h east-southeast |
1024 hPa | 96 % | 1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Munkan, Norway - information
State: NorwayGPS coordinates: 68.0729; 13.4984
Time zone: Europe / Oslo
Something wrong, something missing?
Weather Munkan, Norway. Weather forecast Munkan.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.