Weather Misvær the day after tomorrow
Weather forecast Misvær May 17, 2026
During the day morning cloudy, later morning overcast, in the afternoon initially overcast, later rain. The highest temperature 17 °C. Total rainfall 1.5 to 4.1 mm. At night overcast. The lowest temperature 8 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Misvær, Norway extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sunday 05/17/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| cloudy | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h east-southeast |
1005 hPa | 62 % | 2 °C | 60 % | 0% | 0% | 0% | 60% | |
| 1 AM
7 PM
| cloudy | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h east-southeast |
1005 hPa | 54 % | 0 °C | 97 % | 0% | 0% | 0% | 97% | |
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h east-southeast |
1005 hPa | 57 % | 0 °C | 99 % | 0% | 0% | 0% | 99% | |
| 3 AM
9 PM
| cloudy | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h east-southeast |
1005 hPa | 57 % | 0 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 4 AM
10 PM
| cloudy | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h east-southeast |
1005 hPa | 61 % | 1 °C | 99 % | 0% | 0% | 1% | 99% | |
| 5 AM
11 PM
| cloudy | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h southeast |
1005 hPa | 61 % | 1 °C | 99 % | 0% | 0% | 3% | 99% | |
| 6 AM
12 AM
| cloudy | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h south-southeast |
1005 hPa | 58 % | 2 °C | 93 % | 0% | 0% | 5% | 93% | |
| 7 AM
1 AM
| cloudy | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h south-southeast |
1005 hPa | 52 % | 2 °C | 78 % | 0% | 0% | 12% | 75% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h south-southeast |
1005 hPa | 47 % | 2 °C | 98 % | 0% | 0% | 29% | 98% | |
| 9 AM
3 AM
| overcast | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h south-southeast |
1005 hPa | 47 % | 3 °C | 100 % | 0% | 0% | 55% | 100% | |
| 10 AM
4 AM
| overcast | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h south-southeast |
1005 hPa | 45 % | 3 °C | 100 % | 0% | 0% | 75% | 100% | |
| 11 AM
5 AM
| overcast | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h south-southeast |
1006 hPa | 45 % | 3 °C | 100 % | 0% | 0% | 92% | 100% | |
| 12 PM
6 AM
| overcast | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h south |
1006 hPa | 44 % | 4 °C | 97 % | 0% | 1% | 79% | 83% | |
| 1 PM
7 AM
| overcast | 17 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h south |
1007 hPa | 44 % | 4 °C | 92 % | 0% | 8% | 90% | 21% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 0.4 m/s1 km/h south-southeast |
1007 hPa | 50 % | 6 °C | 99 % | 0% | 13% | 97% | 42% | |
| 3 PM
9 AM
| overcast | 17 °C 16 °C |
0.0 mm | 0.7 m/s3 km/h south |
1007 hPa | 48 % | 6 °C | 98 % | 0% | 14% | 66% | 80% | |
| 4 PM
10 AM
| overcast | 17 °C 16 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h southeast |
1007 hPa | 46 % | 5 °C | 99 % | 0% | 46% | 85% | 91% | |
| 5 PM
11 AM
| overcast | 15 °C 14 °C |
0.0-0.2 mm | 2.6 m/s9 km/h south |
1008 hPa | 61 % | 7 °C | 99 % | 0% | 84% | 94% | 85% | |
| 6 PM
12 PM
| overcast | 14 °C 13 °C |
0.0-0.4 mm | 1.1 m/s4 km/h south |
1008 hPa | 68 % | 8 °C | 99 % | 0% | 45% | 92% | 94% | |
| 7 PM
1 PM
| overcast | 14 °C 13 °C |
0.0-0.6 mm | 1.5 m/s5 km/h south-southeast |
1008 hPa | 65 % | 7 °C | 99 % | 0% | 1% | 40% | 98% | |
| 8 PM
2 PM
| rain | 13 °C 12 °C |
0.0-2.4 mm | 1.7 m/s6 km/h south-southeast |
1009 hPa | 64 % | 6 °C | 99 % | 0% | 0% | 36% | 98% | |
Monday 05/18/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| overcast | 8 °C 7 °C |
0.0 mm | 0.6 m/s2 km/h south-southwest |
1012 hPa | 96 % | 7 °C | 100 % | 0% | 100% | 99% | 95% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 0.7 m/s3 km/h south-southwest |
1016 hPa | 85 % | 7 °C | 85 % | 0% | 85% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h south-southwest |
1019 hPa | 67 % | 7 °C | 58 % | 0% | 55% | 14% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 0.3 m/s1 km/h south-southeast |
1019 hPa | 63 % | 6 °C | 29 % | 0% | 2% | 5% | 25% | |
Misvær, Norway - information
State: NorwayGPS coordinates: 67.1188; 14.9992
Time zone: Europe / Oslo
Something wrong, something missing?
Weather Misvær, Norway. Weather forecast Misvær.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Misvær is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Misvær
data are always in the local timeSun and light
May 17, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 2:53 am | 11:03 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:56 pm | 20:09 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| does not occur | does not occur |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| does not occur | does not occur |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| does not occur | does not occur |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| does not occur | does not occur |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 06/14/2026 | 05/31/2026 |