Weather Malakoff weekend
Weather forecast for Malakoff for this and next weekend.
|
Today
5/15/26 |
Tomorrow
5/16/26 |
Sunday
5/17/26 |
Saturday during the day cloudy, later morning light rain, in the afternoon rain, in the evening light rain. Sunday during the day morning overcast, later morning cloudy, in the afternoon initially cloudy, later clear.
Sunday, May 17
13 / 9°C
| 0.0 mm | 22 km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Malakoff, Norway extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sunday 05/17/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| overcast | 9 °C 8 °C |
0.0-1.3 mm | 2.5 m/s9 km/h south-southeast |
1001 hPa | 89 % | 6 °C | 95 % | 0% | 95% | 8% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| overcast | 8 °C 7 °C |
0.0-0.9 mm | 2.4 m/s9 km/h south-southeast |
1001 hPa | 92 % | 7 °C | 94 % | 0% | 94% | 2% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| overcast | 8 °C 7 °C |
0.0-0.6 mm | 2.3 m/s8 km/h southeast |
1002 hPa | 93 % | 6 °C | 96 % | 0% | 96% | 8% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| overcast | 8 °C 7 °C |
0.0-0.7 mm | 2.7 m/s10 km/h south-southeast |
1002 hPa | 93 % | 7 °C | 99 % | 0% | 99% | 10% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| overcast | 8 °C 7 °C |
0.0-0.4 mm | 2.9 m/s10 km/h south |
1002 hPa | 93 % | 7 °C | 100 % | 0% | 100% | 34% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| overcast | 8 °C 6 °C |
0.0-0.2 mm | 4.1 m/s15 km/h south-southwest |
1003 hPa | 92 % | 7 °C | 99 % | 0% | 98% | 34% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| overcast | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h south-southwest |
1004 hPa | 93 % | 7 °C | 99 % | 0% | 98% | 10% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| overcast | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h south-southwest |
1005 hPa | 91 % | 7 °C | 99 % | 0% | 99% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h south-southwest |
1005 hPa | 86 % | 7 °C | 97 % | 0% | 97% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| overcast | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h south |
1006 hPa | 82 % | 6 °C | 92 % | 0% | 92% | 0% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| cloudy | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h south |
1006 hPa | 81 % | 7 °C | 81 % | 0% | 81% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| cloudy | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 5.4 m/s19 km/h south |
1007 hPa | 78 % | 7 °C | 77 % | 0% | 77% | 0% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| cloudy | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 6.1 m/s22 km/h south |
1008 hPa | 78 % | 8 °C | 76 % | 0% | 76% | 0% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| cloudy | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 5.9 m/s21 km/h south |
1009 hPa | 74 % | 8 °C | 71 % | 0% | 71% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 6.2 m/s22 km/h south |
1010 hPa | 73 % | 8 °C | 90 % | 0% | 85% | 23% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| overcast | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 6.3 m/s23 km/h south |
1010 hPa | 76 % | 8 °C | 93 % | 0% | 78% | 51% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| cloudy | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 6.1 m/s22 km/h south |
1011 hPa | 74 % | 8 °C | 80 % | 0% | 60% | 56% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| cloudy | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 6.4 m/s23 km/h south |
1011 hPa | 72 % | 8 °C | 65 % | 0% | 36% | 53% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| cloudy | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 6.6 m/s24 km/h south |
1012 hPa | 74 % | 8 °C | 48 % | 0% | 21% | 34% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| cloudy | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 6.5 m/s23 km/h south |
1012 hPa | 72 % | 7 °C | 56 % | 0% | 44% | 32% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 5.9 m/s21 km/h south |
1013 hPa | 74 % | 6 °C | 69 % | 0% | 58% | 39% | 0% | |
Monday 05/18/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h south-southeast |
1015 hPa | 87 % | 7 °C | 66 % | 0% | 0% | 13% | 62% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h south-southeast |
1017 hPa | 80 % | 7 °C | 85 % | 0% | 25% | 69% | 44% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h south-southwest |
1018 hPa | 64 % | 8 °C | 93 % | 0% | 14% | 85% | 60% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h southwest |
1018 hPa | 69 % | 9 °C | 85 % | 0% | 1% | 2% | 84% | |
Malakoff, Norway - information
State: NorwayGPS coordinates: 59.4285; 10.6644
Time zone: Europe / Oslo
Something wrong, something missing?
Weather Malakoff, Norway. Weather forecast Malakoff.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Malakoff is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Malakoff
data are always in the local timeSun and light
May 17, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 4:38 am | 9:50 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:13 pm | 17:11 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 3:35 am | 10:54 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| does not occur | does not occur |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| does not occur | does not occur |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/17/2026 3:57 am | 05/18/2026 12:17 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 06/14/2026 | 05/31/2026 |