Weather Lyktberget long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Lyktberget for ten days.
Monday, May 4
2 / -2°C
| 0.0 mm | 12 km/h |
| -2 °C | -5 °C | 2 am | |
| 0 °C | -3 °C | 8 am | |
| 2 °C | -1 °C | 2 pm | |
| 1 °C | -2 °C | 8 pm |
sunrise 2:34 am
sunset 10:27 pm
HOURLY
sunset 10:27 pm
|
|
|
|
Weather forecast Lyktberget, Norway extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday 05/04/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| cloudy | -2 °C -6 °C |
0.0 mm | 5.9 m/s21 km/h south-southwest |
999 hPa | 80 % | -4 °C | 60 % | 0% | 44% | 16% | 15% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 0 °C -4 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h south-southwest |
999 hPa | 68 % | -4 °C | 52 % | 0% | 43% | 20% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h west-southwest |
1000 hPa | 64 % | -3 °C | 85 % | 0% | 38% | 15% | 79% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h east-northeast |
1001 hPa | 69 % | -4 °C | 53 % | 0% | 24% | 23% | 25% | |
Tuesday 05/05/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| cloudy | -1 °C -4 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h south-southeast |
1001 hPa | 81 % | -4 °C | 57 % | 0% | 1% | 36% | 49% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h west-southwest |
1002 hPa | 69 % | -3 °C | 41 % | 0% | 23% | 20% | 2% | |
| 2 PM
8 AM
| partly cloudy | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h north-northwest |
1004 hPa | 64 % | -3 °C | 37 % | 0% | 0% | 34% | 4% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 1 °C -2 °C |
0.0-0.5 mm | 2.9 m/s10 km/h east-northeast |
1007 hPa | 72 % | -3 °C | 20 % | 0% | 12% | 9% | 0% | |
Lyktberget, Norway - information
State: NorwayGPS coordinates: 70.4764; 22.1637
Time zone: Europe / Oslo
Something wrong, something missing?
Weather Lyktberget, Norway. Weather forecast Lyktberget.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Lyktberget is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Lyktberget
data are always in the local timeSun and light
May 4, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 2:34 am | 10:27 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:28 pm | 19:53 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| does not occur | does not occur |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| does not occur | does not occur |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| does not occur | does not occur |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| does not occur | does not occur |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |