Weather Umusume Quarters today
Weather forecast Umusume Quarters April 29, 2026
During the day overcast, in the afternoon heavy rain showers. The highest temperature 32 °C. Total rainfall 15.8 mm. At night the lowest temperature 23 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Umusume Quarters, Nigeria extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 1 AM
8 PM
| overcast | 24 °C 30 °C |
0.0 mm | 0.7 m/s3 km/h south-southwest |
1009 hPa | 99 % | 24 °C | 100 % | 0% | 14% | 17% | 100% | |
| 7 AM
2 AM
| overcast | 24 °C 29 °C |
0.4 mm | 1.2 m/s4 km/h east-southeast |
1009 hPa | 99 % | 23 °C | 100 % | 0% | 100% | 6% | 100% | |
| 1 PM
8 AM
| heavy rain showers | 31 °C 36 °C |
15.4 mm | 1.4 m/s5 km/h south |
1008 hPa | 65 % | 23 °C | 18 % | 0% | 15% | 5% | 0% | |
| 7 PM
2 PM
| overcast | 25 °C 30 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h west-southwest |
1008 hPa | 93 % | 24 °C | 100 % | 0% | 7% | 0% | 100% | |
Tomorrow, Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 1 AM
8 PM
| overcast | 24 °C 30 °C |
0.0 mm | 0.1 m/s0 km/h west-northwest |
1009 hPa | 99 % | 23 °C | 100 % | 0% | 99% | 2% | 100% | |
| 7 AM
2 AM
| overcast | 24 °C 30 °C |
0.4 mm | 0.8 m/s3 km/h east |
1009 hPa | 99 % | 23 °C | 100 % | 0% | 100% | 0% | 100% | |
| 1 PM
8 AM
| heavy rain showers | 32 °C 38 °C |
6.7 mm | 1.6 m/s6 km/h south |
1009 hPa | 65 % | 24 °C | 39 % | 0% | 39% | 5% | 0% | |
| 7 PM
2 PM
| overcast | 26 °C 32 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h southwest |
1008 hPa | 92 % | 24 °C | 96 % | 0% | 13% | 10% | 96% | |
Umusume Quarters, Nigeria - information
State: NigeriaGPS coordinates: 5.8529; 6.1609
Time zone: Africa / Lagos
time difference in hours with time in US is -1 hours
Something wrong, something missing?
Weather Umusume Quarters, Nigeria. Weather forecast Umusume Quarters.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Umusume Quarters is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Umusume Quarters
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Umusume Quarters
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:23 am | 6:42 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:32 pm | 12:19 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 6:01 am | 7:04 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 5:36 am | 7:28 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 5:11 am | 7:54 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 4:19 pm | 04/29/2026 4:35 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |