Weather Tsaunin Uran Ringa today
Weather forecast Tsaunin Uran Ringa April 29, 2026
During the day clear, in the evening initially clear, later overcast. The highest temperature 35 °C. At night clear. The lowest temperature 24 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Tsaunin Uran Ringa, Nigeria extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tomorrow, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 1 AM
8 PM
| clear | 26 °C 29 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h south |
1008 hPa | 72 % | 21 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
2 AM
| clear | 24 °C 28 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h southwest |
1010 hPa | 87 % | 21 °C | 3 % | 0% | 2% | 0% | 0% | |
| 1 PM
8 AM
| clear | 34 °C 37 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h southwest |
1008 hPa | 45 % | 20 °C | 5 % | 0% | 3% | 1% | 0% | |
| 7 PM
2 PM
| overcast | 31 °C 34 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h south |
1005 hPa | 47 % | 18 °C | 96 % | 0% | 0% | 3% | 96% | |
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 1 AM
8 PM
| clear | 27 °C 31 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h south |
1009 hPa | 69 % | 20 °C | 6 % | 0% | 0% | 0% | 6% | |
| 7 AM
2 AM
| clear | 24 °C 28 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h south |
1011 hPa | 82 % | 21 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 PM
8 AM
| clear | 34 °C 38 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h west-southwest |
1009 hPa | 46 % | 21 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 PM
2 PM
| partly cloudy | 33 °C 36 °C |
0.1 mm | 2.2 m/s8 km/h south |
1007 hPa | 44 % | 19 °C | 16 % | 0% | 0% | 3% | 14% | |
Tsaunin Uran Ringa, Nigeria - information
State: NigeriaGPS coordinates: 10.4483; 6.4645
Time zone: Africa / Lagos
time difference in hours with time in US is -1 hours
Something wrong, something missing?
Weather Tsaunin Uran Ringa, Nigeria. Weather forecast Tsaunin Uran Ringa.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Tsaunin Uran Ringa is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Tsaunin Uran Ringa
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Tsaunin Uran Ringa
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:16 am | 6:46 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:31 pm | 12:29 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:54 am | 7:08 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 5:29 am | 7:33 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 5:04 am | 7:59 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 4:18 pm | 04/29/2026 4:32 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |