Weather Tammai Hill weekend
Weather forecast for Tammai Hill for this and next weekend.
/ °C
| mm | km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Tammai Hill, Nigeria extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sunday 04/12/2026 |
|||||||||||||
| 1 AM
8 PM
| cloudy | 26 °C 25 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h south |
1008 hPa | 32 % | 8 °C | 85 % | 0% | 0% | 0% | 85% | |
| 2 AM
9 PM
| cloudy | 26 °C 26 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h south-southwest |
1008 hPa | 38 % | 10 °C | 99 % | 0% | 0% | 0% | 99% | |
| 3 AM
10 PM
| cloudy | 25 °C 25 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h south-southwest |
1007 hPa | 47 % | 13 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 4 AM
11 PM
| cloudy | 24 °C 25 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h south-southwest |
1007 hPa | 57 % | 15 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 5 AM
12 AM
| cloudy | 24 °C 25 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h south-southwest |
1008 hPa | 63 % | 16 °C | 93 % | 0% | 0% | 0% | 93% | |
| 6 AM
1 AM
| cloudy | 24 °C 26 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h southwest |
1009 hPa | 68 % | 17 °C | 79 % | 0% | 0% | 0% | 79% | |
| 7 AM
2 AM
| clear | 25 °C 27 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h southwest |
1010 hPa | 65 % | 17 °C | 3 % | 0% | 0% | 0% | 3% | |
| 8 AM
3 AM
| cloudy | 27 °C 29 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h south-southwest |
1011 hPa | 59 % | 18 °C | 70 % | 0% | 0% | 0% | 70% | |
| 9 AM
4 AM
| partly cloudy | 28 °C 30 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h south-southwest |
1011 hPa | 54 % | 18 °C | 31 % | 0% | 0% | 0% | 31% | |
| 10 AM
5 AM
| partly cloudy | 30 °C 32 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h south-southwest |
1011 hPa | 49 % | 18 °C | 30 % | 0% | 0% | 0% | 30% | |
| 11 AM
6 AM
| cloudy | 32 °C 34 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h south-southwest |
1010 hPa | 43 % | 17 °C | 85 % | 0% | 0% | 0% | 85% | |
| 12 PM
7 AM
| partly cloudy | 33 °C 34 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h southwest |
1009 hPa | 37 % | 16 °C | 21 % | 0% | 0% | 11% | 10% | |
| 1 PM
8 AM
| cloudy | 34 °C 34 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h south-southwest |
1008 hPa | 29 % | 13 °C | 67 % | 0% | 0% | 17% | 60% | |
| 2 PM
9 AM
| cloudy | 35 °C 35 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h south-southwest |
1006 hPa | 25 % | 12 °C | 93 % | 0% | 0% | 12% | 93% | |
| 3 PM
10 AM
| partly cloudy | 35 °C 35 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h south-southwest |
1005 hPa | 24 % | 11 °C | 25 % | 0% | 0% | 25% | 1% | |
| 4 PM
11 AM
| partly cloudy | 35 °C 35 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h south |
1004 hPa | 24 % | 11 °C | 13 % | 0% | 0% | 11% | 1% | |
| 5 PM
12 PM
| clear | 35 °C 35 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h north |
1004 hPa | 23 % | 11 °C | 12 % | 0% | 0% | 5% | 7% | |
| 6 PM
1 PM
| cloudy | 33 °C 34 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h north |
1005 hPa | 30 % | 12 °C | 63 % | 0% | 0% | 3% | 61% | |
| 7 PM
2 PM
| clear | 32 °C 33 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h west |
1005 hPa | 31 % | 12 °C | 4 % | 0% | 0% | 3% | 2% | |
| 8 PM
3 PM
| partly cloudy | 30 °C 30 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h south-southwest |
1006 hPa | 33 % | 12 °C | 17 % | 0% | 0% | 3% | 13% | |
| 9 PM
4 PM
| clear | 29 °C 29 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h south |
1007 hPa | 36 % | 12 °C | 3 % | 0% | 0% | 3% | 0% | |
| 10 PM
5 PM
| clear | 28 °C 28 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h south-southwest |
1008 hPa | 38 % | 12 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
6 PM
| clear | 28 °C 28 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h south-southwest |
1008 hPa | 40 % | 13 °C | 2 % | 0% | 0% | 2% | 0% | |
Monday 04/13/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
7 PM
| partly cloudy | 28 °C 28 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h south-southwest |
1008 hPa | 43 % | 14 °C | 17 % | 0% | 0% | 17% | 0% | |
| 1 AM
8 PM
| clear | 27 °C 28 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h south-southwest |
1008 hPa | 49 % | 15 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
9 PM
| clear | 26 °C 27 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h south-southwest |
1007 hPa | 53 % | 15 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
10 PM
| clear | 26 °C 27 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h south-southwest |
1007 hPa | 57 % | 16 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
11 PM
| clear | 25 °C 27 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h south-southwest |
1007 hPa | 61 % | 17 °C | 9 % | 0% | 0% | 9% | 0% | |
| 5 AM
12 AM
| clear | 25 °C 27 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h south-southwest |
1007 hPa | 65 % | 17 °C | 3 % | 0% | 0% | 3% | 0% | |
| 6 AM
1 AM
| clear | 24 °C 26 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h south |
1008 hPa | 69 % | 18 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
2 AM
| clear | 25 °C 27 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h south-southwest |
1009 hPa | 68 % | 18 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
3 AM
| clear | 26 °C 28 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h south-southwest |
1009 hPa | 65 % | 19 °C | 2 % | 0% | 0% | 2% | 0% | |
| 9 AM
4 AM
| cloudy | 28 °C 30 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h south-southwest |
1010 hPa | 59 % | 19 °C | 82 % | 0% | 0% | 82% | 0% | |
| 10 AM
5 AM
| clear | 30 °C 33 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h south-southwest |
1010 hPa | 56 % | 19 °C | 3 % | 0% | 0% | 3% | 0% | |
| 11 AM
6 AM
| clear | 32 °C 34 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h southwest |
1008 hPa | 46 % | 18 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 12 PM
7 AM
| rain showers | 33 °C 35 °C |
0.5 mm | 5.1 m/s18 km/h southwest |
1007 hPa | 40 % | 18 °C | 6 % | 0% | 0% | 0% | 5% | |
| 1 PM
8 AM
| cloudy | 32 °C 33 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h south |
1007 hPa | 40 % | 17 °C | 75 % | 0% | 0% | 18% | 71% | |
| 2 PM
9 AM
| rain showers | 32 °C 34 °C |
0.3 mm | 3.5 m/s13 km/h southwest |
1006 hPa | 40 % | 17 °C | 85 % | 0% | 0% | 7% | 85% | |
| 3 PM
10 AM
| overcast | 32 °C 33 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h southwest |
1005 hPa | 38 % | 16 °C | 99 % | 0% | 4% | 13% | 99% | |
| 4 PM
11 AM
| cloudy | 32 °C 33 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h south-southwest |
1004 hPa | 37 % | 15 °C | 75 % | 0% | 0% | 3% | 75% | |
| 5 PM
12 PM
| cloudy | 32 °C 33 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h south-southwest |
1004 hPa | 37 % | 15 °C | 64 % | 0% | 0% | 3% | 62% | |
| 6 PM
1 PM
| cloudy | 31 °C 32 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h south |
1004 hPa | 40 % | 16 °C | 43 % | 0% | 0% | 0% | 42% | |
| 7 PM
2 PM
| partly cloudy | 29 °C 30 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h south |
1005 hPa | 45 % | 16 °C | 15 % | 0% | 0% | 3% | 12% | |
| 8 PM
3 PM
| partly cloudy | 28 °C 29 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h south |
1006 hPa | 48 % | 16 °C | 20 % | 0% | 0% | 0% | 19% | |
| 9 PM
4 PM
| partly cloudy | 28 °C 29 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h south-southwest |
1006 hPa | 48 % | 16 °C | 20 % | 0% | 0% | 0% | 19% | |
| 10 PM
5 PM
| clear | 28 °C 29 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h south-southwest |
1007 hPa | 48 % | 16 °C | 9 % | 0% | 0% | 9% | 0% | |
| 11 PM
6 PM
| partly cloudy | 28 °C 30 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h south-southwest |
1008 hPa | 53 % | 17 °C | 22 % | 0% | 0% | 22% | 0% | |
Tammai Hill, Nigeria - information
State: NigeriaGPS coordinates: 9.7690; 11.4536
Time zone: Africa / Lagos
time difference in hours with time in US is -1 hours
Something wrong, something missing?
Weather Tammai Hill, Nigeria. Weather forecast Tammai Hill.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.