Weather Kujemi weekend
Weather forecast for Kujemi for this and next weekend.
/ °C
| mm | km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Kujemi, Nigeria extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sunday 04/12/2026 |
|||||||||||||
| 3 AM
10 PM
| cloudy | 26 °C 25 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h northwest |
1007 hPa | 28 % | 5 °C | 98 % | 0% | 0% | 0% | 98% | |
| 4 AM
11 PM
| cloudy | 24 °C 23 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h south-southeast |
1008 hPa | 33 % | 7 °C | 95 % | 0% | 0% | 0% | 95% | |
| 5 AM
12 AM
| cloudy | 24 °C 22 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h southeast |
1008 hPa | 31 % | 5 °C | 83 % | 0% | 0% | 0% | 83% | |
| 6 AM
1 AM
| cloudy | 23 °C 22 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h southeast |
1009 hPa | 34 % | 6 °C | 83 % | 0% | 0% | 0% | 83% | |
| 7 AM
2 AM
| cloudy | 24 °C 23 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h south-southeast |
1010 hPa | 36 % | 7 °C | 64 % | 0% | 0% | 0% | 64% | |
| 8 AM
3 AM
| cloudy | 27 °C 26 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h south |
1011 hPa | 32 % | 9 °C | 94 % | 0% | 0% | 0% | 94% | |
| 9 AM
4 AM
| cloudy | 30 °C 30 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h south-southwest |
1011 hPa | 38 % | 14 °C | 99 % | 0% | 0% | 0% | 99% | |
| 10 AM
5 AM
| cloudy | 32 °C 33 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h south-southwest |
1011 hPa | 39 % | 16 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 11 AM
6 AM
| cloudy | 34 °C 35 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h southwest |
1010 hPa | 35 % | 16 °C | 97 % | 0% | 0% | 0% | 97% | |
| 12 PM
7 AM
| cloudy | 36 °C 37 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h southwest |
1009 hPa | 27 % | 14 °C | 96 % | 0% | 0% | 2% | 96% | |
| 1 PM
8 AM
| cloudy | 38 °C 38 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h southwest |
1007 hPa | 21 % | 11 °C | 100 % | 0% | 0% | 2% | 100% | |
| 2 PM
9 AM
| cloudy | 39 °C 39 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h west-southwest |
1006 hPa | 18 % | 10 °C | 93 % | 0% | 0% | 0% | 93% | |
| 3 PM
10 AM
| cloudy | 39 °C 38 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h west-northwest |
1005 hPa | 16 % | 8 °C | 96 % | 0% | 0% | 3% | 96% | |
| 4 PM
11 AM
| cloudy | 39 °C 38 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h northwest |
1004 hPa | 15 % | 8 °C | 100 % | 0% | 0% | 3% | 100% | |
| 5 PM
12 PM
| cloudy | 39 °C 38 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h north-northwest |
1003 hPa | 15 % | 8 °C | 46 % | 0% | 0% | 6% | 43% | |
| 6 PM
1 PM
| partly cloudy | 38 °C 37 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h north-northwest |
1004 hPa | 16 % | 7 °C | 23 % | 0% | 0% | 21% | 2% | |
| 7 PM
2 PM
| partly cloudy | 35 °C 34 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h north-northwest |
1004 hPa | 18 % | 7 °C | 14 % | 0% | 0% | 14% | 0% | |
| 8 PM
3 PM
| clear | 33 °C 32 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north |
1005 hPa | 20 % | 7 °C | 2 % | 0% | 0% | 2% | 0% | |
| 9 PM
4 PM
| clear | 32 °C 31 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north |
1006 hPa | 22 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
5 PM
| clear | 31 °C 30 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north-northeast |
1007 hPa | 22 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
6 PM
| clear | 30 °C 28 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h northeast |
1008 hPa | 20 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Monday 04/13/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
7 PM
| clear | 29 °C 27 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h east |
1008 hPa | 19 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
8 PM
| clear | 27 °C 25 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h southeast |
1008 hPa | 21 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
9 PM
| clear | 26 °C 24 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h east-southeast |
1007 hPa | 25 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
10 PM
| clear | 24 °C 22 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h east-northeast |
1006 hPa | 24 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
11 PM
| clear | 24 °C 22 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h east-southeast |
1006 hPa | 29 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
12 AM
| clear | 24 °C 24 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h southeast |
1006 hPa | 46 % | 11 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
1 AM
| clear | 24 °C 24 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h south |
1007 hPa | 51 % | 13 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
2 AM
| clear | 26 °C 26 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h south |
1008 hPa | 48 % | 14 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
3 AM
| clear | 28 °C 29 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h south |
1009 hPa | 47 % | 15 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
4 AM
| clear | 30 °C 31 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h south-southwest |
1009 hPa | 45 % | 17 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
5 AM
| clear | 32 °C 34 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h south-southwest |
1009 hPa | 43 % | 18 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
6 AM
| partly cloudy | 34 °C 36 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h south-southwest |
1008 hPa | 38 % | 18 °C | 26 % | 0% | 0% | 0% | 26% | |
| 12 PM
7 AM
| partly cloudy | 36 °C 37 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h south-southwest |
1007 hPa | 30 % | 16 °C | 17 % | 0% | 0% | 10% | 7% | |
| 1 PM
8 AM
| clear | 38 °C 38 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h south-southwest |
1006 hPa | 23 % | 13 °C | 9 % | 0% | 0% | 7% | 2% | |
| 2 PM
9 AM
| partly cloudy | 38 °C 38 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h south |
1004 hPa | 19 % | 11 °C | 24 % | 0% | 0% | 3% | 21% | |
| 3 PM
10 AM
| partly cloudy | 39 °C 39 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h south |
1003 hPa | 18 % | 10 °C | 14 % | 0% | 0% | 0% | 13% | |
| 4 PM
11 AM
| clear | 39 °C 38 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h south |
1002 hPa | 17 % | 10 °C | 1 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 PM
12 PM
| clear | 38 °C 37 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h south-southeast |
1002 hPa | 18 % | 9 °C | 3 % | 0% | 0% | 3% | 0% | |
| 6 PM
1 PM
| clear | 38 °C 37 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h south |
1002 hPa | 18 % | 9 °C | 6 % | 0% | 0% | 3% | 2% | |
| 7 PM
2 PM
| partly cloudy | 35 °C 35 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h south-southwest |
1003 hPa | 22 % | 10 °C | 18 % | 0% | 0% | 11% | 8% | |
| 8 PM
3 PM
| partly cloudy | 34 °C 34 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h south-southwest |
1004 hPa | 24 % | 10 °C | 29 % | 0% | 0% | 23% | 8% | |
| 9 PM
4 PM
| partly cloudy | 34 °C 34 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h south-southwest |
1006 hPa | 25 % | 11 °C | 28 % | 0% | 0% | 28% | 0% | |
| 10 PM
5 PM
| partly cloudy | 33 °C 33 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h south-southwest |
1006 hPa | 31 % | 13 °C | 20 % | 0% | 0% | 20% | 0% | |
| 11 PM
6 PM
| clear | 32 °C 32 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h south-southwest |
1007 hPa | 33 % | 14 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Kujemi, Nigeria - information
State: NigeriaGPS coordinates: 11.2909; 6.5309
Time zone: Africa / Lagos
time difference in hours with time in US is -1 hours
Something wrong, something missing?
Weather Kujemi, Nigeria. Weather forecast Kujemi.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.