Weather Friese Buurt tomorrow
| 11 °C | 8 °C | 9 am | |
| 16 °C | 12 °C | 12 pm | |
| 18 °C | 15 °C | 3 pm | |
| 16 °C | 13 °C | 9 pm |
sunrise 6:10 am
sunset 9:07 pm
HOURLY
sunset 9:07 pm
Weather forecast Friese Buurt April 30, 2026
During the day clear. The highest temperature 19 °C. At night clear. The lowest temperature 8 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Friese Buurt, Netherlands extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 5.6 m/s20 km/h east-northeast |
1030 hPa | 61 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h east |
1030 hPa | 64 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h east |
1030 hPa | 68 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h east |
1030 hPa | 72 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h east |
1030 hPa | 75 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h east |
1029 hPa | 71 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h east |
1029 hPa | 62 % | 1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h east |
1029 hPa | 58 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h east |
1029 hPa | 53 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 6.6 m/s24 km/h east-southeast |
1030 hPa | 46 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 7.1 m/s26 km/h east-southeast |
1029 hPa | 41 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| clear | 14 °C 10 °C |
0.0 mm | 7.6 m/s27 km/h east-southeast |
1029 hPa | 37 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| clear | 16 °C 13 °C |
0.0 mm | 8.0 m/s29 km/h east-southeast |
1029 hPa | 35 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| clear | 17 °C 13 °C |
0.0 mm | 8.4 m/s30 km/h east-southeast |
1029 hPa | 32 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 18 °C 14 °C |
0.0 mm | 8.6 m/s31 km/h east-southeast |
1028 hPa | 31 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| clear | 18 °C 14 °C |
0.0 mm | 8.7 m/s31 km/h east-southeast |
1027 hPa | 30 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| clear | 19 °C 16 °C |
0.0 mm | 8.7 m/s31 km/h east-southeast |
1027 hPa | 31 % | 1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| clear | 19 °C 16 °C |
0.0 mm | 8.6 m/s31 km/h east-southeast |
1027 hPa | 32 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| clear | 19 °C 16 °C |
0.0 mm | 8.6 m/s31 km/h east-southeast |
1026 hPa | 34 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 18 °C 15 °C |
0.0 mm | 8.3 m/s30 km/h east-southeast |
1025 hPa | 37 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 17 °C 14 °C |
0.0 mm | 7.3 m/s26 km/h east-southeast |
1025 hPa | 42 % | 4 °C | 2 % | 0% | 0% | 0% | 2% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 16 °C 13 °C |
0.0 mm | 6.5 m/s23 km/h east-southeast |
1025 hPa | 46 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 14 °C 11 °C |
0.0 mm | 6.3 m/s23 km/h east-southeast |
1025 hPa | 49 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 6.0 m/s22 km/h east-southeast |
1026 hPa | 55 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 5.9 m/s21 km/h east-southeast |
1026 hPa | 61 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 5.9 m/s21 km/h east-southeast |
1026 hPa | 62 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 5.7 m/s21 km/h east-southeast |
1026 hPa | 62 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h southeast |
1025 hPa | 61 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 22 °C 21 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h south-southeast |
1022 hPa | 44 % | 8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 21 °C 21 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h southeast |
1019 hPa | 60 % | 13 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Friese Buurt, Netherlands - information
State: NetherlandsGPS coordinates: 52.9217; 4.7736
Time zone: Europe / Amsterdam
Something wrong, something missing?
Weather Friese Buurt, Netherlands. Weather forecast Friese Buurt.
Friese Buurt - weather nearby - bigger cities
Friese Buurt - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Friese Buurt is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Friese Buurt
data are always in the local timeSun and light
April 30, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:10 am | 9:07 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:38 pm | 14:57 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:29 am | 9:48 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:38 am | 10:39 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:32 am | 11:46 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/29/2026 6:58 pm | 04/30/2026 5:19 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |