Weather De Weed long-term weather forecast
Long-term weather forecast for De Weed for ten days.
Sunday, May 3
18 / 13°C
| 9.4 mm | 8 km/h |
| 13 °C | 13 °C | 2 am | |
| 13 °C | 13 °C | 8 am | |
| 18 °C | 19 °C | 2 pm | |
| 15 °C | 16 °C | 8 pm |
sunrise 6:03 am
sunset 9:09 pm
HOURLY
sunset 9:09 pm
|
|
|
|
Weather forecast De Weed, Netherlands extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sunday 05/03/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| rain | 13 °C 13 °C |
1.8 mm | 0.6 m/s2 km/h south-southeast |
1012 hPa | 87 % | 10 °C | 100 % | 0% | 48% | 100% | 83% | |
| 8 AM
2 AM
| light rain showers | 13 °C 13 °C |
0.8 mm | 1.1 m/s4 km/h northeast |
1010 hPa | 92 % | 11 °C | 77 % | 0% | 40% | 0% | 62% | |
| 2 PM
8 AM
| rain | 18 °C 19 °C |
1.7 mm | 2.3 m/s8 km/h west-southwest |
1011 hPa | 75 % | 13 °C | 100 % | 0% | 98% | 11% | 100% | |
| 8 PM
2 PM
| heavy rain | 15 °C 16 °C |
5.1 mm | 2.9 m/s10 km/h east-northeast |
1010 hPa | 92 % | 13 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 100% | |
Monday 05/04/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| rain | 13 °C 13 °C |
2.6 mm | 2.6 m/s9 km/h east |
1009 hPa | 98 % | 13 °C | 100 % | 0% | 74% | 100% | 100% | |
| 8 AM
2 AM
| rain | 14 °C 15 °C |
1.9 mm | 2.5 m/s9 km/h south |
1008 hPa | 97 % | 13 °C | 100 % | 0% | 58% | 100% | 100% | |
| 2 PM
8 AM
| rain | 17 °C 18 °C |
1.0 mm | 2.6 m/s9 km/h west |
1008 hPa | 83 % | 14 °C | 96 % | 0% | 89% | 28% | 65% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h north-northwest |
1011 hPa | 87 % | 10 °C | 100 % | 0% | 99% | 0% | 19% | |
De Weed, Netherlands - information
State: NetherlandsGPS coordinates: 52.6500; 5.2181
Time zone: Europe / Amsterdam
Something wrong, something missing?
Weather De Weed, Netherlands. Weather forecast De Weed.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for De Weed is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information De Weed
data are always in the local timeSun and light
May 3, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:03 am | 9:09 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:35 pm | 15:06 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:22 am | 9:50 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:30 am | 10:43 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:21 am | 11:53 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/02/2026 10:43 pm | 05/03/2026 6:07 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |