Weather De Leuke week
Weather forecast for De Leuke for this and next week.
Monday, May 18
14 / 8°C
| 3.7 mm | 13 km/h |
| 8 °C | 8 °C | 7 am | |
| 10 °C | 9 °C | 8 am | |
| 14 °C | 13 °C | 2 pm | |
| 12 °C | 12 °C | 8 pm |
sunrise 5:35 am
sunset 9:27 pm
HOURLY
sunset 9:27 pm
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast De Leuke, Netherlands extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday 05/18/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| overcast | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h south-southwest |
1011 hPa | 98 % | 9 °C | 97 % | 0% | 0% | 91% | 88% | |
| 1 AM
7 PM
| overcast | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h south-southwest |
1011 hPa | 98 % | 8 °C | 95 % | 0% | 0% | 80% | 77% | |
| 2 AM
8 PM
| overcast | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h south-southwest |
1011 hPa | 98 % | 8 °C | 91 % | 0% | 2% | 82% | 80% | |
| 3 AM
9 PM
| overcast | 8 °C 7 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h south-southwest |
1011 hPa | 99 % | 7 °C | 96 % | 0% | 4% | 92% | 93% | |
| 4 AM
10 PM
| overcast | 8 °C 7 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h south-southwest |
1011 hPa | 99 % | 7 °C | 100 % | 0% | 6% | 99% | 89% | |
| 5 AM
11 PM
| overcast | 8 °C 7 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h south-southwest |
1011 hPa | 99 % | 7 °C | 98 % | 0% | 8% | 96% | 94% | |
| 6 AM
12 AM
| fog | 8 °C 7 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h south-southwest |
1011 hPa | 99 % | 7 °C | 100 % | 43% | 50% | 93% | 97% | |
| 7 AM
1 AM
| overcast | 8 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h south |
1012 hPa | 99 % | 8 °C | 98 % | 0% | 3% | 94% | 89% | |
| 8 AM
2 AM
| rain | 10 °C 10 °C |
1.8 mm | 2.1 m/s8 km/h south-southwest |
1012 hPa | 97 % | 9 °C | 96 % | 0% | 56% | 72% | 70% | |
| 2 PM
8 AM
| rain | 14 °C 13 °C |
1.9 mm | 3.5 m/s13 km/h southwest |
1013 hPa | 74 % | 9 °C | 100 % | 0% | 100% | 85% | 93% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h south-southwest |
1014 hPa | 90 % | 10 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Tuesday 05/19/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 7 °C 6 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h south-southwest |
1016 hPa | 96 % | 6 °C | 1 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h south-southeast |
1016 hPa | 96 % | 8 °C | 95 % | 0% | 0% | 85% | 71% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h south |
1016 hPa | 63 % | 8 °C | 99 % | 0% | 8% | 93% | 87% | |
| 8 PM
2 PM
| light rain | 14 °C 13 °C |
0.9 mm | 5.0 m/s18 km/h south |
1016 hPa | 72 % | 9 °C | 100 % | 0% | 0% | 99% | 96% | |
De Leuke, Netherlands - information
State: NetherlandsGPS coordinates: 52.1025; 6.3341
Time zone: Europe / Amsterdam
Something wrong, something missing?
Weather De Leuke, Netherlands. Weather forecast De Leuke.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for De Leuke is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information De Leuke
data are always in the local timeSun and light
May 18, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:35 am | 9:27 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:31 pm | 15:51 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:51 am | 10:11 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:52 am | 11:11 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:05 am | 1:07 am |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/18/2026 6:01 am | 05/19/2026 12:30 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 06/14/2026 | 05/31/2026 |