Weather Bruggen, North Brabant the day after tomorrow
Weather forecast Bruggen, North Brabant April 30, 2026
During the day clear. The highest temperature 18 °C. At night clear. The lowest temperature 7 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Bruggen, North Brabant, Netherlands extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h east |
1028 hPa | 36 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h east |
1028 hPa | 40 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h east |
1029 hPa | 45 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h east |
1028 hPa | 47 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h east |
1029 hPa | 47 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h east |
1029 hPa | 47 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h east |
1029 hPa | 48 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h east |
1029 hPa | 50 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h east |
1029 hPa | 51 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h east |
1029 hPa | 47 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h east |
1029 hPa | 37 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| clear | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 5.4 m/s19 km/h east |
1029 hPa | 33 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| partly cloudy | 14 °C 11 °C |
0.0 mm | 5.4 m/s19 km/h east |
1029 hPa | 31 % | -2 °C | 19 % | 0% | 0% | 0% | 19% | |
| 1 PM
7 AM
| cloudy | 15 °C 12 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h east |
1028 hPa | 29 % | -2 °C | 39 % | 0% | 0% | 0% | 39% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 16 °C 13 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h east |
1028 hPa | 29 % | -1 °C | 3 % | 0% | 0% | 0% | 3% | |
| 3 PM
9 AM
| clear | 17 °C 14 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h east |
1027 hPa | 29 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| clear | 18 °C 15 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h east |
1026 hPa | 27 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| clear | 18 °C 15 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h east |
1026 hPa | 27 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| clear | 18 °C 15 °C |
0.0 mm | 5.4 m/s19 km/h east |
1025 hPa | 28 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 17 °C 14 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h east |
1025 hPa | 30 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 16 °C 13 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h east |
1025 hPa | 34 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h east-southeast |
1026 hPa | 41 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h east-southeast |
1025 hPa | 51 % | 1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 20 °C 17 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h southeast |
1022 hPa | 32 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 20 °C 18 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h southeast |
1019 hPa | 39 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Bruggen, North Brabant, Netherlands - information
State: NetherlandsGPS coordinates: 51.6992; 5.7792
Time zone: Europe / Amsterdam
Something wrong, something missing?
Weather Bruggen, North Brabant, Netherlands. Weather forecast Bruggen, North Brabant.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Bruggen, North Brabant is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Bruggen, North Brabant
data are always in the local timeSun and light
April 30, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:09 am | 8:59 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:34 pm | 14:49 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:30 am | 9:38 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:42 am | 10:27 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:41 am | 11:29 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/29/2026 6:51 pm | 04/30/2026 5:18 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |