Weather Beitel week
Weather forecast for Beitel for this and next week.
Saturday, May 2
22 / 15°C
| 7.6 mm | 9 km/h |
| 16 °C | 14 °C | 2 am | |
| 15 °C | 14 °C | 8 am | |
| 22 °C | 22 °C | 2 pm | |
| 17 °C | 19 °C | 8 pm |
sunrise 6:07 am
sunset 8:59 pm
HOURLY
sunset 8:59 pm
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Beitel, Netherlands extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| overcast | 16 °C 13 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h south |
1020 hPa | 34 % | 0 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 15 °C 13 °C |
0.4 mm | 2.2 m/s8 km/h southwest |
1019 hPa | 50 % | 4 °C | 99 % | 0% | 0% | 3% | 99% | |
| 2 PM
8 AM
| heavy rain | 22 °C 22 °C |
7.2 mm | 2.4 m/s9 km/h south-southwest |
1017 hPa | 53 % | 12 °C | 99 % | 0% | 4% | 6% | 99% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 17 °C 18 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h south |
1014 hPa | 85 % | 14 °C | 100 % | 0% | 0% | 12% | 100% | |
Sunday 05/03/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 13 °C 13 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h south |
1012 hPa | 94 % | 11 °C | 83 % | 0% | 0% | 2% | 83% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h southwest |
1011 hPa | 72 % | 9 °C | 100 % | 0% | 0% | 96% | 100% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 20 °C 19 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h south |
1011 hPa | 48 % | 8 °C | 100 % | 0% | 2% | 100% | 100% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 18 °C 17 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h southwest |
1010 hPa | 55 % | 8 °C | 100 % | 0% | 5% | 100% | 100% | |
Beitel, Netherlands - information
State: NetherlandsGPS coordinates: 50.8458; 6.0045
Time zone: Europe / Amsterdam
Something wrong, something missing?
Weather Beitel, Netherlands. Weather forecast Beitel.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Beitel is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Beitel
data are always in the local timeSun and light
May 2, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:07 am | 8:59 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:32 pm | 14:51 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:29 am | 9:37 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:42 am | 10:25 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:42 am | 11:25 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/01/2026 9:16 pm | 05/02/2026 5:51 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |