Weather Beerzerveld weekend
Weather forecast for Beerzerveld for this and next weekend.
|
Friday
5/1/26 |
Saturday
5/2/26 |
Sunday
5/3/26 |
Saturday during the day morning overcast, later morning cloudy, in the afternoon rain. Sunday during the day overcast, later morning heavy rain, in the afternoon rain.
Friday, May 1
24 / 9°C
| 0.0 mm | 17 km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Beerzerveld, Netherlands extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h east-southeast |
1028 hPa | 37 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h east-southeast |
1028 hPa | 38 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h east-southeast |
1028 hPa | 40 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h east-southeast |
1027 hPa | 43 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h east-southeast |
1027 hPa | 46 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h east-southeast |
1027 hPa | 48 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h east-southeast |
1027 hPa | 50 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h east-southeast |
1027 hPa | 51 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h east-southeast |
1027 hPa | 50 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h east-southeast |
1027 hPa | 44 % | 1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 16 °C 13 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h southeast |
1027 hPa | 36 % | 1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| clear | 18 °C 15 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h southeast |
1027 hPa | 30 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| clear | 20 °C 17 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h southeast |
1026 hPa | 27 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| clear | 21 °C 18 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h southeast |
1025 hPa | 26 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 22 °C 19 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h southeast |
1025 hPa | 26 % | 1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| clear | 23 °C 20 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h southeast |
1024 hPa | 26 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| clear | 24 °C 21 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h southeast |
1023 hPa | 24 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| clear | 24 °C 21 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h south-southeast |
1022 hPa | 23 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| clear | 24 °C 21 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h south-southeast |
1022 hPa | 23 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 24 °C 22 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h south-southeast |
1021 hPa | 25 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 22 °C 20 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h south-southeast |
1021 hPa | 28 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| overcast | 16 °C 13 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h south |
1019 hPa | 38 % | 2 °C | 96 % | 0% | 0% | 0% | 96% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h south-southwest |
1018 hPa | 50 % | 4 °C | 50 % | 0% | 0% | 0% | 50% | |
| 2 PM
8 AM
| rain | 23 °C 22 °C |
2.3 mm | 4.6 m/s17 km/h southwest |
1016 hPa | 42 % | 9 °C | 100 % | 0% | 0% | 6% | 100% | |
| 8 PM
2 PM
| rain | 18 °C 19 °C |
1.3 mm | 4.5 m/s16 km/h south |
1014 hPa | 80 % | 14 °C | 100 % | 0% | 17% | 90% | 100% | |
Beerzerveld, Netherlands - information
State: NetherlandsGPS coordinates: 52.4933; 6.5736
Time zone: Europe / Amsterdam
Something wrong, something missing?
Weather Beerzerveld, Netherlands. Weather forecast Beerzerveld.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Beerzerveld is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Beerzerveld
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:02 am | 9 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:30 pm | 14:58 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:22 am | 9:40 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:31 am | 10:31 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:26 am | 11:38 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 8:05 pm | 05/01/2026 5:25 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |