Weather Beerzerhaar long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Beerzerhaar for ten days.
Monday, May 4
11 / 8°C
| 5.8 mm | 17 km/h |
|
|
|
|
Weather forecast Beerzerhaar, Netherlands extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday 05/04/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| light rain | 11 °C 10 °C |
0.8 mm | 4.4 m/s16 km/h north-northeast |
1012 hPa | 95 % | 9 °C | 100 % | 0% | 92% | 100% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| rain | 8 °C 6 °C |
3.5 mm | 4.7 m/s17 km/h north-northeast |
1013 hPa | 92 % | 6 °C | 100 % | 0% | 100% | 100% | 96% | |
| 2 PM
8 AM
| rain | 9 °C 7 °C |
1.4 mm | 4.8 m/s17 km/h northeast |
1015 hPa | 85 % | 6 °C | 100 % | 0% | 100% | 100% | 100% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 9 °C 8 °C |
0.1 mm | 2.3 m/s8 km/h northeast |
1015 hPa | 91 % | 8 °C | 100 % | 0% | 97% | 100% | 98% | |
Tuesday 05/05/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| overcast | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h north-northeast |
1017 hPa | 91 % | 5 °C | 95 % | 0% | 0% | 16% | 94% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h north-northeast |
1017 hPa | 86 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| partly cloudy | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h northeast |
1016 hPa | 51 % | 4 °C | 31 % | 0% | 31% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h north-northeast |
1013 hPa | 58 % | 4 °C | 19 % | 0% | 19% | 0% | 0% | |
Beerzerhaar, Netherlands - information
State: NetherlandsGPS coordinates: 52.4931; 6.5547
Time zone: Europe / Amsterdam
Something wrong, something missing?
Weather Beerzerhaar, Netherlands. Weather forecast Beerzerhaar.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Beerzerhaar is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Beerzerhaar
data are always in the local timeSun and light
May 4, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:56 am | 9:05 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:30 pm | 15:09 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:15 am | 9:46 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:24 am | 10:39 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:14 am | 11:50 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/03/2026 11:48 pm | 05/04/2026 6:32 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |