Weather Deurali, Western Region week
Weather forecast for Deurali, Western Region for this and next week.
Wednesday, Apr 29
11 / 5°C
| 10.5 mm | 6 km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Deurali, Western Region, Nepal extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 11 AM
2 AM
| heavy rain | 10 °C 9 °C |
3.0 mm | 2.1 m/s8 km/h south-southwest |
1011 hPa | 81 % | 6 °C | 97 % | 0% | 55% | 45% | 88% | |
| 12 PM
3 AM
| rain | 8 °C 7 °C |
0.3 mm | 1.5 m/s5 km/h south-southeast |
1012 hPa | 86 % | 6 °C | 100 % | 40% | 81% | 44% | 98% | |
| 1 PM
4 AM
| overcast | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h south |
1010 hPa | 86 % | 6 °C | 90 % | 0% | 57% | 16% | 78% | |
| 2 PM
5 AM
| cloudy | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h west-southwest |
1008 hPa | 71 % | 5 °C | 67 % | 0% | 24% | 14% | 53% | |
| 3 PM
6 AM
| heavy rain | 11 °C 9 °C |
2.5 mm | 2.5 m/s9 km/h south |
1007 hPa | 66 % | 5 °C | 92 % | 0% | 53% | 25% | 79% | |
| 4 PM
7 AM
| heavy rain | 8 °C 7 °C |
4.6 mm | 1.8 m/s6 km/h south-southeast |
1009 hPa | 89 % | 6 °C | 100 % | 0% | 94% | 53% | 100% | |
| 5 PM
8 AM
| light rain | 7 °C 6 °C |
0.1 mm | 1.3 m/s5 km/h north-northeast |
1009 hPa | 97 % | 7 °C | 100 % | 0% | 94% | 54% | 100% | |
| 6 PM
9 AM
| fog | 8 °C 7 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h east-northeast |
1008 hPa | 98 % | 7 °C | 100 % | 36% | 59% | 5% | 98% | |
| 7 PM
10 AM
| cloudy | 7 °C 6 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h east-southeast |
1010 hPa | 92 % | 5 °C | 100 % | 0% | 12% | 4% | 100% | |
| 8 PM
11 AM
| overcast | 7 °C 6 °C |
0.0 mm | 0.6 m/s2 km/h east |
1011 hPa | 91 % | 5 °C | 100 % | 0% | 39% | 56% | 100% | |
| 9 PM
12 PM
| overcast | 7 °C 6 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h east-northeast |
1012 hPa | 91 % | 5 °C | 97 % | 0% | 60% | 51% | 93% | |
| 10 PM
1 PM
| overcast | 7 °C 6 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h north-northeast |
1013 hPa | 87 % | 5 °C | 99 % | 0% | 52% | 25% | 98% | |
| 11 PM
2 PM
| overcast | 7 °C 6 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h east |
1012 hPa | 86 % | 4 °C | 95 % | 3% | 26% | 10% | 93% | |
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
3 PM
| overcast | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h north |
1011 hPa | 86 % | 4 °C | 99 % | 13% | 40% | 9% | 99% | |
| 1 AM
4 PM
| cloudy | 6 °C 5 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h northeast |
1011 hPa | 89 % | 4 °C | 79 % | 21% | 64% | 10% | 43% | |
| 2 AM
5 PM
| fog | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h north |
1010 hPa | 90 % | 3 °C | 72 % | 28% | 66% | 25% | 7% | |
| 3 AM
6 PM
| fog | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h north-northeast |
1011 hPa | 87 % | 3 °C | 87 % | 31% | 59% | 28% | 64% | |
| 4 AM
7 PM
| fog | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h northeast |
1011 hPa | 85 % | 3 °C | 81 % | 38% | 63% | 28% | 42% | |
| 5 AM
8 PM
| fog | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h north-northeast |
1011 hPa | 77 % | 2 °C | 64 % | 40% | 48% | 11% | 28% | |
| 6 AM
9 PM
| fog | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h northeast |
1011 hPa | 78 % | 3 °C | 71 % | 41% | 46% | 23% | 34% | |
| 7 AM
10 PM
| cloudy | 8 °C 7 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h east-southeast |
1012 hPa | 80 % | 4 °C | 39 % | 0% | 23% | 25% | 7% | |
| 8 AM
11 PM
| rain showers | 10 °C 9 °C |
0.4 mm | 1.7 m/s6 km/h south |
1012 hPa | 72 % | 4 °C | 49 % | 0% | 28% | 21% | 13% | |
| 9 AM
12 AM
| heavy rain | 10 °C 9 °C |
4.8 mm | 2.1 m/s8 km/h south-southwest |
1012 hPa | 72 % | 5 °C | 98 % | 0% | 75% | 40% | 97% | |
| 10 AM
1 AM
| heavy rain | 9 °C 8 °C |
3.9 mm | 1.6 m/s6 km/h south |
1013 hPa | 87 % | 6 °C | 100 % | 0% | 91% | 85% | 100% | |
| 11 AM
2 AM
| heavy rain | 8 °C 7 °C |
1.6 mm | 1.6 m/s6 km/h south-southeast |
1013 hPa | 88 % | 6 °C | 100 % | 0% | 45% | 60% | 100% | |
| 12 PM
3 AM
| light rain | 8 °C 7 °C |
0.2 mm | 1.5 m/s5 km/h southeast |
1013 hPa | 84 % | 5 °C | 100 % | 0% | 25% | 64% | 100% | |
| 1 PM
4 AM
| rain | 10 °C 9 °C |
0.9 mm | 1.7 m/s6 km/h south-southwest |
1011 hPa | 73 % | 5 °C | 100 % | 0% | 20% | 62% | 100% | |
| 2 PM
5 AM
| overcast | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h west-southwest |
1010 hPa | 67 % | 5 °C | 100 % | 0% | 46% | 54% | 99% | |
| 3 PM
6 AM
| overcast | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h west-southwest |
1007 hPa | 64 % | 5 °C | 99 % | 0% | 3% | 27% | 99% | |
| 4 PM
7 AM
| cloudy | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h south-southwest |
1007 hPa | 67 % | 5 °C | 71 % | 0% | 21% | 21% | 67% | |
| 5 PM
8 AM
| cloudy | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h south |
1008 hPa | 72 % | 5 °C | 52 % | 0% | 10% | 21% | 35% | |
| 6 PM
9 AM
| cloudy | 8 °C 7 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h south-southwest |
1009 hPa | 79 % | 4 °C | 67 % | 0% | 39% | 20% | 28% | |
| 7 PM
10 AM
| rain | 7 °C 6 °C |
0.3 mm | 0.7 m/s3 km/h west-southwest |
1010 hPa | 86 % | 5 °C | 88 % | 7% | 46% | 26% | 57% | |
| 8 PM
11 AM
| rain | 6 °C 5 °C |
0.7 mm | 0.7 m/s3 km/h east |
1013 hPa | 90 % | 4 °C | 100 % | 14% | 96% | 60% | 100% | |
| 9 PM
12 PM
| light rain | 6 °C 5 °C |
0.2 mm | 1.0 m/s4 km/h east-northeast |
1014 hPa | 96 % | 5 °C | 100 % | 37% | 82% | 70% | 95% | |
| 10 PM
1 PM
| fog | 6 °C 5 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h north-northeast |
1012 hPa | 96 % | 5 °C | 44 % | 35% | 37% | 14% | 2% | |
| 11 PM
2 PM
| fog | 6 °C 5 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h northeast |
1012 hPa | 89 % | 4 °C | 100 % | 27% | 28% | 1% | 100% | |
Deurali, Western Region, Nepal - information
State: NepalGPS coordinates: 28.4039; 83.6983
Time zone: Asia / Kathmandu
time difference in hours with time in US is +3:45 hours
Something wrong, something missing?
Weather Deurali, Western Region, Nepal. Weather forecast Deurali, Western Region.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Deurali, Western Region is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Deurali, Western Region
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:31 am | 6:44 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:07 pm | 13:12 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:06 am | 7:09 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:37 am | 7:38 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:07 am | 8:08 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 3:48 pm | 04/29/2026 3:52 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |