Weather Bramhapuritola week
Weather forecast for Bramhapuritola for this and next week.
Saturday, May 16
34 / 24°C
| 0.0 mm | 10 km/h |
| 29 °C | 34 °C | 9 am | |
| 32 °C | 37 °C | 12 pm | |
| 34 °C | 38 °C | 3 pm | |
| 28 °C | 33 °C | 9 pm |
sunrise 5:15 am
sunset 6:44 pm
HOURLY
sunset 6:44 pm
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Bramhapuritola, Nepal extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Saturday 05/16/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
3 PM
| clear | 27 °C 31 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h east |
1002 hPa | 74 % | 22 °C | 3 % | 0% | 3% | 0% | 0% | |
| 1 AM
4 PM
| partly cloudy | 26 °C 29 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h east |
1002 hPa | 76 % | 21 °C | 20 % | 0% | 4% | 17% | 0% | |
| 2 AM
5 PM
| partly cloudy | 25 °C 29 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h east |
1002 hPa | 82 % | 22 °C | 18 % | 0% | 8% | 10% | 0% | |
| 3 AM
6 PM
| clear | 25 °C 29 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h east |
1002 hPa | 84 % | 22 °C | 8 % | 0% | 1% | 7% | 0% | |
| 4 AM
7 PM
| clear | 25 °C 29 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h east |
1003 hPa | 84 % | 21 °C | 3 % | 0% | 0% | 2% | 0% | |
| 5 AM
8 PM
| clear | 24 °C 28 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h east-southeast |
1003 hPa | 84 % | 21 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
9 PM
| clear | 25 °C 29 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h east-southeast |
1004 hPa | 80 % | 21 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
10 PM
| clear | 26 °C 30 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h east-southeast |
1004 hPa | 74 % | 21 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
11 PM
| clear | 28 °C 32 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h east-southeast |
1005 hPa | 70 % | 22 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
12 AM
| clear | 29 °C 33 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h east-southeast |
1005 hPa | 67 % | 22 °C | 3 % | 0% | 3% | 0% | 0% | |
| 10 AM
1 AM
| clear | 31 °C 36 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h southeast |
1004 hPa | 64 % | 23 °C | 3 % | 0% | 3% | 0% | 0% | |
| 11 AM
2 AM
| partly cloudy | 32 °C 37 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h south-southeast |
1004 hPa | 60 % | 23 °C | 25 % | 0% | 17% | 10% | 0% | |
| 12 PM
3 AM
| partly cloudy | 32 °C 37 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h south |
1003 hPa | 59 % | 23 °C | 14 % | 0% | 3% | 12% | 0% | |
| 1 PM
4 AM
| clear | 33 °C 38 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h southwest |
1002 hPa | 56 % | 23 °C | 10 % | 0% | 2% | 4% | 4% | |
| 2 PM
5 AM
| partly cloudy | 34 °C 39 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h west-southwest |
1001 hPa | 52 % | 22 °C | 25 % | 0% | 6% | 14% | 10% | |
| 3 PM
6 AM
| partly cloudy | 34 °C 38 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h west |
1000 hPa | 49 % | 21 °C | 22 % | 0% | 9% | 15% | 0% | |
| 4 PM
7 AM
| partly cloudy | 34 °C 38 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h west-northwest |
1000 hPa | 49 % | 21 °C | 13 % | 0% | 4% | 9% | 0% | |
| 5 PM
8 AM
| clear | 32 °C 37 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h northwest |
999 hPa | 58 % | 22 °C | 5 % | 0% | 2% | 3% | 0% | |
| 6 PM
9 AM
| clear | 30 °C 35 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h north-northwest |
1000 hPa | 67 % | 23 °C | 1 % | 0% | 0% | 1% | 0% | |
| 7 PM
10 AM
| clear | 29 °C 34 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h north-northeast |
1000 hPa | 70 % | 23 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
11 AM
| clear | 29 °C 34 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h northeast |
1001 hPa | 71 % | 23 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 PM
12 PM
| clear | 28 °C 33 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h east-southeast |
1002 hPa | 74 % | 23 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
1 PM
| clear | 28 °C 33 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h east-southeast |
1003 hPa | 78 % | 23 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
2 PM
| clear | 27 °C 32 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h east |
1003 hPa | 80 % | 23 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Sunday 05/17/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
3 PM
| clear | 27 °C 32 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h east |
1002 hPa | 80 % | 23 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
4 PM
| clear | 27 °C 32 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h east |
1002 hPa | 80 % | 22 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
5 PM
| clear | 26 °C 30 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h east-southeast |
1002 hPa | 82 % | 23 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
6 PM
| clear | 26 °C 31 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h east |
1002 hPa | 85 % | 23 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
7 PM
| clear | 25 °C 29 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h east |
1002 hPa | 86 % | 22 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
8 PM
| clear | 25 °C 29 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h east |
1002 hPa | 85 % | 22 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
9 PM
| clear | 26 °C 30 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h east |
1003 hPa | 80 % | 22 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
10 PM
| clear | 28 °C 33 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h east |
1003 hPa | 73 % | 23 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
11 PM
| clear | 30 °C 35 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h east-southeast |
1004 hPa | 69 % | 23 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
12 AM
| clear | 31 °C 36 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h southeast |
1004 hPa | 64 % | 23 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
1 AM
| clear | 33 °C 39 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h south-southeast |
1003 hPa | 60 % | 23 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
2 AM
| partly cloudy | 34 °C 39 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h south |
1002 hPa | 56 % | 23 °C | 16 % | 0% | 10% | 8% | 0% | |
| 12 PM
3 AM
| clear | 34 °C 39 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h south-southwest |
1001 hPa | 53 % | 23 °C | 11 % | 0% | 1% | 11% | 0% | |
| 1 PM
4 AM
| clear | 35 °C 39 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h west-southwest |
1000 hPa | 46 % | 21 °C | 10 % | 0% | 0% | 10% | 0% | |
| 2 PM
5 AM
| clear | 36 °C 39 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h west |
999 hPa | 40 % | 20 °C | 5 % | 0% | 0% | 5% | 0% | |
| 3 PM
6 AM
| clear | 36 °C 39 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h west |
998 hPa | 39 % | 19 °C | 8 % | 0% | 0% | 8% | 0% | |
| 4 PM
7 AM
| clear | 35 °C 38 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h west |
998 hPa | 44 % | 20 °C | 4 % | 0% | 0% | 4% | 0% | |
| 5 PM
8 AM
| clear | 33 °C 37 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h west |
998 hPa | 51 % | 21 °C | 3 % | 0% | 0% | 3% | 0% | |
| 6 PM
9 AM
| clear | 31 °C 35 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h west-northwest |
999 hPa | 54 % | 21 °C | 1 % | 0% | 0% | 1% | 0% | |
| 7 PM
10 AM
| clear | 31 °C 35 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h northwest |
999 hPa | 57 % | 21 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
11 AM
| clear | 29 °C 33 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h north-northwest |
1000 hPa | 64 % | 21 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 PM
12 PM
| clear | 29 °C 34 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h north |
1000 hPa | 68 % | 22 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
1 PM
| clear | 28 °C 32 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h northeast |
1001 hPa | 69 % | 22 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
2 PM
| clear | 27 °C 31 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h east-northeast |
1000 hPa | 72 % | 22 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Bramhapuritola, Nepal - information
State: NepalGPS coordinates: 26.7595; 85.3153
Time zone: Asia / Kathmandu
time difference in hours with time in US is +3:45 hours
Something wrong, something missing?
Weather Bramhapuritola, Nepal. Weather forecast Bramhapuritola.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Bramhapuritola is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Bramhapuritola
data are always in the local timeSun and light
May 16, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:15 am | 6:44 pm |
| Noon: | Length of day: |
| noon | 13:29 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:50 am | 7:10 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:20 am | 7:39 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:49 am | 8:11 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/16/2026 4:21 am | 05/16/2026 6:25 pm |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |