Weather Ausani long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Ausani for ten days.
Sunday, May 24
29 / 15°C
| 0.0 mm | 6 km/h |
| 15 °C | 15 °C | 5 am | |
| 29 °C | 28 °C | 11 am | |
| 25 °C | 25 °C | 5 pm | |
| 16 °C | 17 °C | 11 pm |
sunrise 5:26 am
sunset 7:14 pm
HOURLY
sunset 7:14 pm
|
|
|
|
Weather forecast Ausani, Nepal extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sunday 05/24/2026 |
|||||||||||||
| 5 AM
8 PM
| clear | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h east-northeast |
1002 hPa | 77 % | 11 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
2 AM
| clear | 29 °C 28 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h west-southwest |
1003 hPa | 25 % | 7 °C | 3 % | 0% | 0% | 2% | 0% | |
| 5 PM
8 AM
| clear | 25 °C 26 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h south |
1002 hPa | 48 % | 13 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
2 PM
| clear | 16 °C 17 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h east |
1002 hPa | 80 % | 13 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Ausani, Nepal - information
State: NepalGPS coordinates: 29.3466; 80.3420
Time zone: Asia / Kathmandu
time difference in hours with time in US is +3:45 hours
Something wrong, something missing?
Weather Ausani, Nepal. Weather forecast Ausani.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Ausani is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Ausani
data are always in the local timeSun and light
May 24, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:26 am | 7:14 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:20 pm | 13:47 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:59 am | 7:41 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:28 am | 8:12 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:55 am | 8:46 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/23/2026 noon | 05/24/2026 1:11 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 06/14/2026 | 05/31/2026 |