Weather El Limonazo [Vivero] weekend
Weather forecast for El Limonazo [Vivero] for this and next weekend.
Friday, May 1
34 / 18°C
| 0.1 mm | 5 km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast El Limonazo [Vivero], Mexico extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
2 AM
| cloudy | 22 °C 22 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h south-southwest |
1011 hPa | 47 % | 10 °C | 75 % | 0% | 0% | 1% | 75% | |
| 6 AM
8 AM
| clear | 18 °C 18 °C |
0.0 mm | 0.7 m/s3 km/h east-southeast |
1011 hPa | 67 % | 11 °C | 2 % | 0% | 0% | 0% | 2% | |
| 12 PM
2 PM
| overcast | 32 °C 32 °C |
0.1 mm | 1.3 m/s5 km/h north-northeast |
1009 hPa | 26 % | 9 °C | 91 % | 0% | 0% | 7% | 90% | |
El Limonazo [Vivero], Mexico - information
State: MexicoGPS coordinates: 20.2703; -102.5283
Time zone: America / Mexico City
time difference in hours with time in US is -8 hours
Something wrong, something missing?
Weather El Limonazo [Vivero], Mexico. Weather forecast El Limonazo [Vivero].
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for El Limonazo [Vivero] is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information El Limonazo [Vivero]
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:20 am | 7:14 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:47 pm | 12:54 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:56 am | 7:37 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 5:30 am | 8:04 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 5:02 am | 8:32 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 6:35 pm | 05/01/2026 6:02 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |