Weather Padoms week
Weather forecast for Padoms for this and next week.
Thursday, May 21
24 / 13°C
| 0.0 mm | 9 km/h |
| 13 °C | 13 °C | 3 am | |
| 18 °C | 19 °C | 9 am | |
| 24 °C | 24 °C | 3 pm | |
| 19 °C | 20 °C | 9 pm |
sunrise 4:44 am
sunset 9:38 pm
HOURLY
sunset 9:38 pm
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Padoms, Latvia extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 05/21/2026 |
|||||||||||||
| 3 AM
8 PM
| clear | 13 °C 13 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h north-northwest |
1022 hPa | 90 % | 11 °C | 6 % | 0% | 0% | 6% | 0% | |
| 9 AM
2 AM
| clear | 18 °C 19 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h north-northwest |
1023 hPa | 76 % | 13 °C | 10 % | 0% | 0% | 10% | 0% | |
| 3 PM
8 AM
| cloudy | 24 °C 25 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h north-northwest |
1022 hPa | 55 % | 14 °C | 51 % | 0% | 28% | 36% | 10% | |
| 9 PM
2 PM
| partly cloudy | 19 °C 20 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north |
1022 hPa | 78 % | 15 °C | 28 % | 0% | 2% | 21% | 14% | |
Friday 05/22/2026 |
|||||||||||||
| 3 AM
8 PM
| clear | 13 °C 13 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h north-northwest |
1023 hPa | 89 % | 11 °C | 3 % | 0% | 0% | 2% | 0% | |
| 9 AM
2 AM
| clear | 18 °C 19 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h west-northwest |
1024 hPa | 77 % | 13 °C | 7 % | 0% | 0% | 4% | 3% | |
| 3 PM
8 AM
| cloudy | 23 °C 23 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h north-northeast |
1023 hPa | 52 % | 13 °C | 48 % | 0% | 0% | 44% | 7% | |
| 9 PM
2 PM
| partly cloudy | 18 °C 19 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h north-northeast |
1022 hPa | 74 % | 13 °C | 15 % | 0% | 3% | 12% | 0% | |
Padoms, Latvia - information
State: LatviaGPS coordinates: 57.0220; 26.4332
Time zone: Europe / Riga
time difference in hours with time in US is +1 hours
Something wrong, something missing?
Weather Padoms, Latvia. Weather forecast Padoms.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Padoms is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Padoms
data are always in the local timeSun and light
May 21, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 4:44 am | 9:38 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:10 pm | 16:53 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 3:47 am | 10:35 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 2:05 am | 12:22 am |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| does not occur | does not occur |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/21/2026 9:01 am | 05/22/2026 2:23 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 06/14/2026 | 05/31/2026 |