Weather Kaupi weekend
Weather forecast for Kaupi for this and next weekend.
|
Friday
5/1/26 |
Saturday
5/2/26 |
Sunday
5/3/26 |
Saturday during the day morning clear, later morning partly cloudy, in the afternoon initially partly cloudy, later clear. Sunday during the day morning partly cloudy, later morning cloudy.
Friday, May 1
16 / 6°C
| 0.0 mm | 5 km/h |
| 8 °C | 6 °C | 9 am | |
| 11 °C | 9 °C | 12 pm | |
| 14 °C | 12 °C | 3 pm | |
| 14 °C | 14 °C | 9 pm |
sunrise 5:37 am
sunset 9:08 pm
HOURLY
sunset 9:08 pm
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Kaupi, Latvia extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
5 PM
| overcast | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h west-northwest |
1025 hPa | 91 % | 6 °C | 93 % | 0% | 53% | 41% | 72% | |
| 1 AM
6 PM
| partly cloudy | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h west-northwest |
1025 hPa | 92 % | 5 °C | 33 % | 0% | 18% | 16% | 1% | |
| 2 AM
7 PM
| partly cloudy | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h west-northwest |
1024 hPa | 92 % | 5 °C | 18 % | 0% | 12% | 7% | 0% | |
| 3 AM
8 PM
| partly cloudy | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h northwest |
1024 hPa | 92 % | 5 °C | 14 % | 0% | 12% | 2% | 0% | |
| 4 AM
9 PM
| partly cloudy | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h northwest |
1024 hPa | 92 % | 5 °C | 36 % | 0% | 31% | 2% | 2% | |
| 5 AM
10 PM
| cloudy | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h northwest |
1024 hPa | 91 % | 5 °C | 64 % | 0% | 57% | 1% | 5% | |
| 6 AM
11 PM
| cloudy | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h west-northwest |
1025 hPa | 92 % | 4 °C | 66 % | 0% | 60% | 3% | 2% | |
| 7 AM
12 AM
| cloudy | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h west |
1025 hPa | 92 % | 5 °C | 56 % | 0% | 52% | 2% | 0% | |
| 8 AM
1 AM
| cloudy | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h west-northwest |
1025 hPa | 88 % | 5 °C | 43 % | 0% | 15% | 0% | 32% | |
| 9 AM
2 AM
| partly cloudy | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h northwest |
1025 hPa | 83 % | 5 °C | 16 % | 0% | 0% | 0% | 15% | |
| 10 AM
3 AM
| clear | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h northwest |
1025 hPa | 80 % | 5 °C | 7 % | 0% | 0% | 0% | 7% | |
| 11 AM
4 AM
| cloudy | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h northwest |
1025 hPa | 76 % | 6 °C | 38 % | 0% | 0% | 0% | 37% | |
| 12 PM
5 AM
| partly cloudy | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h northwest |
1025 hPa | 73 % | 6 °C | 16 % | 0% | 0% | 0% | 15% | |
| 1 PM
6 AM
| clear | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north-northwest |
1025 hPa | 69 % | 6 °C | 10 % | 0% | 0% | 0% | 10% | |
| 2 PM
7 AM
| clear | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h north |
1024 hPa | 63 % | 5 °C | 7 % | 0% | 0% | 0% | 7% | |
| 3 PM
8 AM
| partly cloudy | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h north-northeast |
1024 hPa | 58 % | 5 °C | 17 % | 0% | 0% | 0% | 17% | |
| 4 PM
9 AM
| clear | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h north-northeast |
1024 hPa | 56 % | 6 °C | 1 % | 0% | 0% | 0% | 1% | |
| 5 PM
10 AM
| clear | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h northeast |
1023 hPa | 55 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 PM
11 AM
| clear | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h northeast |
1023 hPa | 56 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 PM
12 PM
| clear | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h east |
1022 hPa | 60 % | 8 °C | 4 % | 0% | 0% | 0% | 4% | |
| 8 PM
1 PM
| clear | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h southeast |
1022 hPa | 69 % | 9 °C | 3 % | 0% | 0% | 0% | 3% | |
| 9 PM
2 PM
| partly cloudy | 14 °C 14 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h south |
1021 hPa | 84 % | 11 °C | 18 % | 0% | 0% | 0% | 18% | |
| 10 PM
3 PM
| partly cloudy | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h southwest |
1021 hPa | 93 % | 11 °C | 30 % | 0% | 0% | 0% | 30% | |
| 11 PM
4 PM
| partly cloudy | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h west-southwest |
1021 hPa | 83 % | 8 °C | 28 % | 0% | 0% | 0% | 28% | |
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
5 PM
| partly cloudy | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h southwest |
1021 hPa | 82 % | 7 °C | 13 % | 0% | 0% | 0% | 13% | |
| 1 AM
6 PM
| partly cloudy | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h southwest |
1021 hPa | 84 % | 7 °C | 27 % | 0% | 0% | 0% | 27% | |
| 2 AM
7 PM
| cloudy | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h southwest |
1020 hPa | 86 % | 7 °C | 61 % | 0% | 0% | 0% | 61% | |
| 3 AM
8 PM
| clear | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h southwest |
1020 hPa | 87 % | 6 °C | 35 % | 0% | 0% | 0% | 35% | |
| 9 AM
2 AM
| partly cloudy | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h west-southwest |
1018 hPa | 70 % | 7 °C | 21 % | 0% | 0% | 0% | 21% | |
| 3 PM
8 AM
| clear | 20 °C 19 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h west |
1017 hPa | 54 % | 9 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 PM
2 PM
| clear | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h southwest |
1015 hPa | 65 % | 9 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Kaupi, Latvia - information
State: LatviaGPS coordinates: 56.9090; 23.7477
Time zone: Europe / Riga
time difference in hours with time in US is +1 hours
Something wrong, something missing?
Weather Kaupi, Latvia. Weather forecast Kaupi.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Kaupi is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Kaupi
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:37 am | 9:08 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:22 pm | 15:31 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:50 am | 9:55 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:47 am | 10:59 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 1:39 am | 1:03 am |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 8:08 pm | 05/01/2026 4:58 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |