Weather Jaunā māja today
| 4 °C | 0 °C | 8 pm | |
| 3 °C | -1 °C | 9 pm | |
| 2 °C | -1 °C | 10 pm | |
| 1 °C | -2 °C | 11 pm |
sunrise 5:48 am
sunset 9:04 pm
HOURLY
sunset 9:04 pm
Weather forecast Jaunā māja April 28, 2026
Evening in the evening partly cloudy. The highest temperature 5 °C. At night cloudy. The lowest temperature 1 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Jaunā māja, Latvia extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Tuesday 04/28/2026 |
|||||||||||||
| 7 PM
12 PM
| partly cloudy | 5 °C 1 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h north-northwest |
1022 hPa | 38 % | -7 °C | 22 % | 0% | 22% | 6% | 0% | |
| 8 PM
1 PM
| partly cloudy | 4 °C 0 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h north-northwest |
1023 hPa | 42 % | -7 °C | 17 % | 0% | 17% | 0% | 0% | |
| 9 PM
2 PM
| cloudy | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h north-northwest |
1023 hPa | 55 % | -5 °C | 39 % | 0% | 38% | 0% | 0% | |
| 10 PM
3 PM
| partly cloudy | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h northwest |
1023 hPa | 64 % | -4 °C | 29 % | 0% | 27% | 2% | 0% | |
| 11 PM
4 PM
| partly cloudy | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h northwest |
1023 hPa | 70 % | -3 °C | 19 % | 0% | 14% | 6% | 0% | |
Tomorrow, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
5 PM
| partly cloudy | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h west-northwest |
1023 hPa | 74 % | -3 °C | 20 % | 0% | 9% | 12% | 0% | |
| 1 AM
6 PM
| partly cloudy | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h west-northwest |
1024 hPa | 78 % | -3 °C | 26 % | 0% | 9% | 19% | 0% | |
| 2 AM
7 PM
| cloudy | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h northwest |
1024 hPa | 82 % | -2 °C | 54 % | 0% | 23% | 42% | 0% | |
| 3 AM
8 PM
| cloudy | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h northwest |
1024 hPa | 84 % | -2 °C | 80 % | 0% | 46% | 68% | 0% | |
| 4 AM
9 PM
| cloudy | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h northwest |
1024 hPa | 85 % | -2 °C | 84 % | 0% | 61% | 62% | 0% | |
| 5 AM
10 PM
| cloudy | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h northwest |
1024 hPa | 86 % | -1 °C | 79 % | 0% | 60% | 61% | 0% | |
| 6 AM
11 PM
| cloudy | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h northwest |
1025 hPa | 90 % | -1 °C | 73 % | 0% | 60% | 42% | 0% | |
| 7 AM
12 AM
| overcast | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h northwest |
1025 hPa | 88 % | -1 °C | 94 % | 0% | 93% | 10% | 0% | |
| 8 AM
1 AM
| cloudy | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h north-northwest |
1025 hPa | 83 % | -1 °C | 81 % | 0% | 81% | 5% | 0% | |
| 9 AM
2 AM
| cloudy | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north |
1026 hPa | 71 % | -1 °C | 66 % | 0% | 66% | 0% | 0% | |
| 10 AM
3 AM
| overcast | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north |
1026 hPa | 59 % | -2 °C | 93 % | 0% | 93% | 0% | 0% | |
| 11 AM
4 AM
| overcast | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h north |
1027 hPa | 57 % | -2 °C | 99 % | 0% | 99% | 0% | 0% | |
| 12 PM
5 AM
| overcast | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north |
1027 hPa | 57 % | -2 °C | 98 % | 0% | 98% | 0% | 0% | |
| 1 PM
6 AM
| overcast | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h north |
1027 hPa | 52 % | -2 °C | 94 % | 0% | 94% | 0% | 0% | |
| 2 PM
7 AM
| cloudy | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h north |
1027 hPa | 49 % | -2 °C | 82 % | 0% | 82% | 0% | 0% | |
| 3 PM
8 AM
| cloudy | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h north |
1027 hPa | 44 % | -3 °C | 71 % | 0% | 71% | 0% | 0% | |
| 4 PM
9 AM
| cloudy | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h north |
1027 hPa | 40 % | -4 °C | 55 % | 0% | 55% | 0% | 0% | |
| 5 PM
10 AM
| cloudy | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north |
1027 hPa | 38 % | -5 °C | 41 % | 0% | 41% | 0% | 0% | |
| 6 PM
11 AM
| cloudy | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h north-northwest |
1027 hPa | 39 % | -4 °C | 79 % | 0% | 78% | 2% | 0% | |
| 7 PM
12 PM
| overcast | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h north-northwest |
1027 hPa | 43 % | -4 °C | 91 % | 0% | 55% | 1% | 70% | |
| 8 PM
1 PM
| cloudy | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h north-northwest |
1027 hPa | 43 % | -5 °C | 81 % | 0% | 16% | 0% | 77% | |
| 9 PM
2 PM
| cloudy | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north-northwest |
1028 hPa | 43 % | -6 °C | 56 % | 0% | 0% | 0% | 56% | |
| 10 PM
3 PM
| cloudy | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h north-northwest |
1028 hPa | 52 % | -6 °C | 48 % | 0% | 0% | 0% | 48% | |
| 11 PM
4 PM
| cloudy | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h northwest |
1029 hPa | 61 % | -5 °C | 59 % | 0% | 0% | 0% | 59% | |
Jaunā māja, Latvia - information
State: LatviaGPS coordinates: 56.7000; 22.9500
Time zone: Europe / Riga
time difference in hours with time in US is +1 hours
Something wrong, something missing?
Weather Jaunā māja, Latvia. Weather forecast Jaunā māja.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Jaunā māja is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Jaunā māja
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Jaunā māja
data are always in the local timeSun and light
April 28, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:48 am | 9:04 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:25 pm | 15:15 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:02 am | 9:50 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:03 am | 10:50 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:29 am | 12:30 am |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/27/2026 4:06 pm | 04/28/2026 4:46 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |