Weather Kipkeibon weekend
Weather forecast for Kipkeibon for this and next weekend.
/ °C
| mm | km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Kipkeibon, Kenya extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 04/17/2026 |
|||||||||||||
| 5 PM
10 AM
| overcast | 25 °C 26 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h north |
1007 hPa | 52 % | 14 °C | 90 % | 0% | 2% | 25% | 87% | |
| 6 PM
11 AM
| cloudy | 24 °C 25 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h north |
1007 hPa | 54 % | 14 °C | 56 % | 0% | 0% | 15% | 46% | |
| 7 PM
12 PM
| cloudy | 22 °C 23 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h north |
1008 hPa | 65 % | 14 °C | 54 % | 0% | 9% | 20% | 43% | |
| 8 PM
1 PM
| cloudy | 22 °C 23 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north |
1009 hPa | 65 % | 14 °C | 81 % | 0% | 7% | 19% | 76% | |
| 9 PM
2 PM
| cloudy | 21 °C 22 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h north-northwest |
1011 hPa | 69 % | 14 °C | 38 % | 0% | 14% | 31% | 7% | |
| 10 PM
3 PM
| cloudy | 20 °C 21 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h northwest |
1012 hPa | 73 % | 15 °C | 60 % | 0% | 21% | 30% | 37% | |
| 11 PM
4 PM
| cloudy | 20 °C 22 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h west-northwest |
1012 hPa | 79 % | 15 °C | 64 % | 0% | 18% | 19% | 51% | |
Saturday 04/18/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
5 PM
| partly cloudy | 19 °C 21 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h northwest |
1013 hPa | 82 % | 15 °C | 28 % | 0% | 8% | 3% | 20% | |
| 1 AM
6 PM
| partly cloudy | 18 °C 19 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h northwest |
1012 hPa | 85 % | 15 °C | 23 % | 0% | 7% | 11% | 6% | |
| 2 AM
7 PM
| partly cloudy | 18 °C 20 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h west-northwest |
1011 hPa | 86 % | 15 °C | 23 % | 0% | 9% | 11% | 4% | |
| 3 AM
8 PM
| cloudy | 18 °C 19 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h west-southwest |
1011 hPa | 85 % | 15 °C | 81 % | 0% | 10% | 10% | 76% | |
| 4 AM
9 PM
| cloudy | 17 °C 18 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h southwest |
1011 hPa | 87 % | 14 °C | 51 % | 0% | 2% | 7% | 46% | |
| 5 AM
10 PM
| cloudy | 16 °C 17 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h south-southwest |
1011 hPa | 90 % | 14 °C | 53 % | 0% | 1% | 4% | 50% | |
| 6 AM
11 PM
| cloudy | 15 °C 16 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h south-southwest |
1012 hPa | 93 % | 14 °C | 75 % | 0% | 0% | 2% | 75% | |
| 7 AM
12 AM
| cloudy | 15 °C 16 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h south-southwest |
1013 hPa | 93 % | 14 °C | 64 % | 0% | 6% | 3% | 60% | |
| 8 AM
1 AM
| cloudy | 19 °C 20 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h south |
1014 hPa | 79 % | 15 °C | 77 % | 0% | 5% | 3% | 75% | |
| 9 AM
2 AM
| partly cloudy | 22 °C 23 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h southwest |
1014 hPa | 66 % | 15 °C | 13 % | 0% | 2% | 2% | 8% | |
| 10 AM
3 AM
| partly cloudy | 23 °C 24 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h east-southeast |
1014 hPa | 59 % | 15 °C | 33 % | 0% | 28% | 5% | 4% | |
| 11 AM
4 AM
| partly cloudy | 25 °C 26 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h northwest |
1013 hPa | 52 % | 14 °C | 14 % | 0% | 7% | 3% | 3% | |
| 12 PM
5 AM
| partly cloudy | 27 °C 28 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north-northwest |
1011 hPa | 48 % | 15 °C | 26 % | 0% | 9% | 21% | 0% | |
| 1 PM
6 AM
| rain showers | 28 °C 29 °C |
0.7 mm | 3.6 m/s13 km/h north-northeast |
1009 hPa | 43 % | 14 °C | 39 % | 0% | 7% | 36% | 2% | |
| 2 PM
7 AM
| heavy rain showers | 28 °C 30 °C |
2.1 mm | 3.7 m/s13 km/h north-northeast |
1008 hPa | 51 % | 16 °C | 58 % | 0% | 9% | 42% | 28% | |
| 3 PM
8 AM
| light rain showers | 27 °C 28 °C |
0.1 mm | 4.3 m/s15 km/h north |
1008 hPa | 48 % | 15 °C | 51 % | 0% | 3% | 33% | 26% | |
| 4 PM
9 AM
| rain showers | 26 °C 27 °C |
0.5 mm | 3.6 m/s13 km/h north |
1007 hPa | 49 % | 14 °C | 51 % | 0% | 0% | 18% | 40% | |
| 5 PM
10 AM
| cloudy | 25 °C 26 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north |
1007 hPa | 53 % | 15 °C | 60 % | 0% | 5% | 21% | 46% | |
| 6 PM
11 AM
| partly cloudy | 25 °C 26 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north |
1008 hPa | 52 % | 14 °C | 36 % | 0% | 1% | 17% | 23% | |
| 7 PM
12 PM
| cloudy | 24 °C 26 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h north-northwest |
1009 hPa | 64 % | 16 °C | 75 % | 0% | 1% | 9% | 72% | |
| 8 PM
1 PM
| cloudy | 23 °C 25 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h north |
1009 hPa | 67 % | 16 °C | 39 % | 0% | 7% | 14% | 27% | |
| 9 PM
2 PM
| cloudy | 22 °C 24 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h northeast |
1010 hPa | 70 % | 16 °C | 83 % | 0% | 10% | 6% | 81% | |
| 10 PM
3 PM
| overcast | 21 °C 22 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h north-northwest |
1012 hPa | 70 % | 15 °C | 89 % | 0% | 7% | 15% | 87% | |
| 11 PM
4 PM
| cloudy | 21 °C 23 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north-northwest |
1012 hPa | 74 % | 15 °C | 41 % | 0% | 1% | 21% | 24% | |
Kipkeibon, Kenya - information
State: KenyaGPS coordinates: 0.1667; 36.0000
Time zone: Africa / Nairobi
time difference in hours with time in US is +1 hours
Something wrong, something missing?
Weather Kipkeibon, Kenya. Weather forecast Kipkeibon.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.