Weather Kilaguni weekend
Weather forecast for Kilaguni for this and next weekend.
/ °C
| mm | km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Kilaguni, Kenya extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Saturday 04/18/2026 |
|||||||||||||
| 4 AM
9 PM
| cloudy | 20 °C 23 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h west |
1012 hPa | 99 % | 19 °C | 96 % | 0% | 10% | 4% | 95% | |
| 5 AM
10 PM
| cloudy | 19 °C 22 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h northwest |
1012 hPa | 99 % | 19 °C | 84 % | 0% | 18% | 3% | 80% | |
| 6 AM
11 PM
| cloudy | 19 °C 22 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h northwest |
1013 hPa | 98 % | 18 °C | 50 % | 4% | 32% | 1% | 26% | |
| 7 AM
12 AM
| partly cloudy | 20 °C 23 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h northwest |
1013 hPa | 96 % | 19 °C | 33 % | 0% | 28% | 3% | 3% | |
| 8 AM
1 AM
| light rain showers | 21 °C 24 °C |
0.1 mm | 2.7 m/s10 km/h west-southwest |
1014 hPa | 89 % | 19 °C | 57 % | 0% | 53% | 10% | 0% | |
| 9 AM
2 AM
| light rain showers | 23 °C 26 °C |
0.1 mm | 2.1 m/s8 km/h southwest |
1015 hPa | 81 % | 19 °C | 39 % | 0% | 28% | 21% | 0% | |
| 10 AM
3 AM
| light rain showers | 24 °C 27 °C |
0.1 mm | 2.9 m/s10 km/h south |
1015 hPa | 73 % | 19 °C | 29 % | 0% | 24% | 10% | 0% | |
| 11 AM
4 AM
| partly cloudy | 26 °C 29 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h southeast |
1014 hPa | 69 % | 19 °C | 28 % | 0% | 13% | 21% | 0% | |
| 12 PM
5 AM
| cloudy | 27 °C 30 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h east-southeast |
1013 hPa | 64 % | 19 °C | 51 % | 0% | 41% | 16% | 0% | |
| 1 PM
6 AM
| overcast | 27 °C 29 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h east-southeast |
1011 hPa | 62 % | 19 °C | 96 % | 0% | 96% | 11% | 0% | |
| 2 PM
7 AM
| rain | 28 °C 30 °C |
0.4 mm | 4.5 m/s16 km/h east-southeast |
1010 hPa | 59 % | 19 °C | 100 % | 0% | 100% | 28% | 0% | |
| 3 PM
8 AM
| rain showers | 26 °C 28 °C |
0.3 mm | 5.1 m/s18 km/h east-northeast |
1010 hPa | 67 % | 19 °C | 57 % | 0% | 25% | 43% | 11% | |
| 4 PM
9 AM
| light rain showers | 26 °C 28 °C |
0.2 mm | 6.3 m/s23 km/h east |
1009 hPa | 64 % | 18 °C | 51 % | 0% | 17% | 37% | 15% | |
| 5 PM
10 AM
| heavy rain showers | 26 °C 28 °C |
1.3 mm | 5.6 m/s20 km/h southeast |
1010 hPa | 65 % | 18 °C | 57 % | 0% | 34% | 21% | 25% | |
| 6 PM
11 AM
| rain | 23 °C 26 °C |
0.3 mm | 4.1 m/s15 km/h east |
1011 hPa | 83 % | 20 °C | 98 % | 0% | 46% | 38% | 93% | |
| 7 PM
12 PM
| rain | 23 °C 26 °C |
0.3 mm | 2.6 m/s9 km/h east |
1011 hPa | 85 % | 20 °C | 99 % | 0% | 18% | 24% | 99% | |
| 8 PM
1 PM
| overcast | 22 °C 25 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h east |
1013 hPa | 89 % | 20 °C | 98 % | 0% | 22% | 23% | 96% | |
| 9 PM
2 PM
| overcast | 22 °C 25 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h east-northeast |
1013 hPa | 87 % | 19 °C | 93 % | 0% | 41% | 14% | 85% | |
| 10 PM
3 PM
| overcast | 22 °C 25 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h west |
1014 hPa | 91 % | 20 °C | 93 % | 0% | 85% | 7% | 50% | |
| 11 PM
4 PM
| overcast | 22 °C 26 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h west-southwest |
1014 hPa | 93 % | 20 °C | 96 % | 0% | 96% | 14% | 10% | |
Sunday 04/19/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
5 PM
| overcast | 21 °C 24 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h west |
1014 hPa | 93 % | 20 °C | 98 % | 0% | 98% | 7% | 0% | |
| 1 AM
6 PM
| overcast | 21 °C 24 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h west-southwest |
1013 hPa | 93 % | 19 °C | 94 % | 0% | 94% | 3% | 0% | |
| 2 AM
7 PM
| cloudy | 20 °C 23 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h west-southwest |
1012 hPa | 96 % | 19 °C | 70 % | 0% | 69% | 0% | 0% | |
| 3 AM
8 PM
| overcast | 20 °C 23 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h west-southwest |
1012 hPa | 97 % | 19 °C | 87 % | 0% | 87% | 0% | 0% | |
| 4 AM
9 PM
| overcast | 20 °C 23 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h southwest |
1012 hPa | 97 % | 19 °C | 94 % | 0% | 94% | 0% | 0% | |
| 5 AM
10 PM
| overcast | 20 °C 23 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h southwest |
1012 hPa | 97 % | 19 °C | 100 % | 0% | 100% | 0% | 0% | |
| 6 AM
11 PM
| overcast | 20 °C 23 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h west-southwest |
1012 hPa | 98 % | 19 °C | 93 % | 0% | 93% | 0% | 0% | |
| 7 AM
12 AM
| partly cloudy | 20 °C 23 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h west-southwest |
1013 hPa | 96 % | 19 °C | 37 % | 0% | 37% | 0% | 0% | |
| 8 AM
1 AM
| partly cloudy | 21 °C 23 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h southwest |
1014 hPa | 87 % | 19 °C | 30 % | 0% | 30% | 0% | 0% | |
| 9 AM
2 AM
| light rain showers | 23 °C 26 °C |
0.2 mm | 2.6 m/s9 km/h southwest |
1014 hPa | 77 % | 18 °C | 39 % | 0% | 39% | 0% | 0% | |
| 10 AM
3 AM
| light rain showers | 25 °C 28 °C |
0.2 mm | 3.2 m/s12 km/h south-southeast |
1015 hPa | 70 % | 19 °C | 26 % | 0% | 25% | 10% | 0% | |
| 11 AM
4 AM
| light rain showers | 26 °C 28 °C |
0.2 mm | 3.5 m/s13 km/h southeast |
1014 hPa | 62 % | 18 °C | 28 % | 0% | 21% | 12% | 0% | |
| 12 PM
5 AM
| light rain showers | 28 °C 30 °C |
0.2 mm | 3.6 m/s13 km/h east-southeast |
1012 hPa | 57 % | 18 °C | 79 % | 0% | 17% | 23% | 68% | |
| 1 PM
6 AM
| heavy rain | 28 °C 30 °C |
1.3 mm | 4.6 m/s17 km/h east-southeast |
1011 hPa | 56 % | 18 °C | 93 % | 0% | 17% | 32% | 89% | |
| 2 PM
7 AM
| rain | 27 °C 29 °C |
0.3 mm | 5.3 m/s19 km/h east-northeast |
1010 hPa | 64 % | 19 °C | 96 % | 0% | 47% | 39% | 90% | |
| 3 PM
8 AM
| light rain | 26 °C 28 °C |
0.1 mm | 6.2 m/s22 km/h east-southeast |
1010 hPa | 68 % | 19 °C | 94 % | 0% | 33% | 54% | 85% | |
| 4 PM
9 AM
| heavy rain showers | 26 °C 28 °C |
1.8 mm | 5.3 m/s19 km/h east |
1009 hPa | 68 % | 20 °C | 94 % | 0% | 10% | 2% | 94% | |
| 5 PM
10 AM
| rain | 24 °C 26 °C |
0.9 mm | 5.9 m/s21 km/h east-southeast |
1010 hPa | 77 % | 20 °C | 100 % | 0% | 63% | 21% | 100% | |
| 6 PM
11 AM
| light rain | 22 °C 25 °C |
0.2 mm | 4.5 m/s16 km/h east-northeast |
1012 hPa | 85 % | 19 °C | 100 % | 0% | 41% | 0% | 100% | |
| 7 PM
12 PM
| light rain | 22 °C 25 °C |
0.1 mm | 3.6 m/s13 km/h east-northeast |
1012 hPa | 88 % | 20 °C | 100 % | 0% | 41% | 2% | 100% | |
| 8 PM
1 PM
| overcast | 22 °C 25 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h east |
1013 hPa | 92 % | 20 °C | 100 % | 0% | 59% | 30% | 100% | |
| 9 PM
2 PM
| overcast | 22 °C 25 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h east |
1014 hPa | 91 % | 20 °C | 100 % | 0% | 43% | 14% | 99% | |
| 10 PM
3 PM
| overcast | 21 °C 24 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h east-southeast |
1014 hPa | 94 % | 20 °C | 100 % | 0% | 87% | 5% | 99% | |
| 11 PM
4 PM
| overcast | 21 °C 24 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h east-southeast |
1014 hPa | 93 % | 20 °C | 100 % | 0% | 100% | 4% | 99% | |
Kilaguni, Kenya - information
State: KenyaGPS coordinates: -2.8989; 38.0450
Time zone: Africa / Nairobi
time difference in hours with time in US is +1 hours
Something wrong, something missing?
Weather Kilaguni, Kenya. Weather forecast Kilaguni.
Kilaguni - weather nearby - bigger cities
Kilaguni - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.