Weather Onuki today
| 19 °C | 18 °C | 5 pm | |
| 18 °C | 16 °C | 7 pm | |
| 16 °C | 15 °C | 9 pm | |
| 16 °C | 14 °C | 11 pm |
sunrise 4:59 am
sunset 6:31 pm
HOURLY
sunset 6:31 pm
Weather forecast Onuki April 29, 2026
During the day overcast. The highest temperature 22 °C. At night overcast. The lowest temperature 16 °C. Total rainfall 0.5 mm.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Onuki, Japan extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 1 AM
12 PM
| cloudy | 17 °C 18 °C |
0.0 mm | 7.0 m/s25 km/h west-southwest |
1010 hPa | 94 % | 16 °C | 96 % | 0% | 0% | 7% | 96% | |
| 2 AM
1 PM
| cloudy | 17 °C 18 °C |
0.0 mm | 6.5 m/s23 km/h west-southwest |
1010 hPa | 92 % | 15 °C | 96 % | 0% | 0% | 5% | 96% | |
| 3 AM
2 PM
| cloudy | 17 °C 17 °C |
0.0 mm | 6.0 m/s22 km/h west-southwest |
1010 hPa | 88 % | 14 °C | 100 % | 0% | 0% | 4% | 100% | |
| 4 AM
3 PM
| overcast | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 5.6 m/s20 km/h west-southwest |
1010 hPa | 84 % | 13 °C | 100 % | 0% | 0% | 16% | 100% | |
| 5 AM
4 PM
| overcast | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 6.5 m/s23 km/h west-southwest |
1010 hPa | 80 % | 13 °C | 100 % | 0% | 0% | 14% | 100% | |
| 6 AM
5 PM
| overcast | 17 °C 17 °C |
0.0 mm | 7.1 m/s26 km/h west-southwest |
1010 hPa | 77 % | 12 °C | 100 % | 0% | 0% | 24% | 100% | |
| 7 AM
6 PM
| overcast | 18 °C 18 °C |
0.0 mm | 7.1 m/s26 km/h west-southwest |
1011 hPa | 76 % | 13 °C | 100 % | 0% | 1% | 35% | 100% | |
| 8 AM
7 PM
| overcast | 19 °C 18 °C |
0.0 mm | 8.1 m/s29 km/h west |
1011 hPa | 67 % | 13 °C | 100 % | 0% | 0% | 64% | 98% | |
| 9 AM
8 PM
| cloudy | 20 °C 19 °C |
0.0 mm | 7.4 m/s27 km/h west-southwest |
1011 hPa | 60 % | 12 °C | 53 % | 0% | 0% | 23% | 38% | |
| 10 AM
9 PM
| cloudy | 21 °C 20 °C |
0.0 mm | 8.2 m/s30 km/h west-southwest |
1012 hPa | 57 % | 12 °C | 52 % | 0% | 0% | 32% | 28% | |
| 11 AM
10 PM
| cloudy | 22 °C 21 °C |
0.0 mm | 8.8 m/s32 km/h west-southwest |
1012 hPa | 51 % | 11 °C | 81 % | 0% | 0% | 8% | 79% | |
| 12 PM
11 PM
| overcast | 22 °C 20 °C |
0.0 mm | 8.8 m/s32 km/h west |
1011 hPa | 46 % | 10 °C | 98 % | 0% | 0% | 82% | 86% | |
| 1 PM
12 AM
| overcast | 22 °C 20 °C |
0.0 mm | 8.5 m/s31 km/h west |
1011 hPa | 46 % | 9 °C | 97 % | 0% | 0% | 67% | 93% | |
| 2 PM
1 AM
| overcast | 21 °C 19 °C |
0.0 mm | 8.5 m/s31 km/h west |
1011 hPa | 48 % | 9 °C | 99 % | 0% | 0% | 82% | 96% | |
| 3 PM
2 AM
| overcast | 20 °C 18 °C |
0.0 mm | 8.5 m/s31 km/h west |
1011 hPa | 53 % | 10 °C | 100 % | 0% | 0% | 80% | 99% | |
| 4 PM
3 AM
| overcast | 19 °C 18 °C |
0.0 mm | 8.4 m/s30 km/h west |
1011 hPa | 58 % | 11 °C | 99 % | 0% | 0% | 69% | 97% | |
| 5 PM
4 AM
| overcast | 19 °C 18 °C |
0.0 mm | 8.1 m/s29 km/h west |
1011 hPa | 58 % | 10 °C | 96 % | 0% | 0% | 68% | 89% | |
| 6 PM
5 AM
| overcast | 18 °C 16 °C |
0.0 mm | 8.2 m/s30 km/h west |
1012 hPa | 58 % | 9 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 75% | |
| 7 PM
6 AM
| overcast | 18 °C 16 °C |
0.0 mm | 8.3 m/s30 km/h west |
1013 hPa | 60 % | 9 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 98% | |
| 8 PM
7 AM
| overcast | 17 °C 15 °C |
0.0 mm | 8.4 m/s30 km/h west |
1014 hPa | 60 % | 9 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 98% | |
| 9 PM
8 AM
| overcast | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 7.9 m/s28 km/h west |
1015 hPa | 61 % | 9 °C | 100 % | 0% | 0% | 99% | 98% | |
| 10 PM
9 AM
| overcast | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 7.5 m/s27 km/h west |
1015 hPa | 64 % | 9 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 93% | |
| 11 PM
10 AM
| overcast | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 6.7 m/s24 km/h west-northwest |
1015 hPa | 67 % | 9 °C | 100 % | 0% | 1% | 100% | 99% | |
Tomorrow, Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
11 AM
| overcast | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h north-northwest |
1015 hPa | 73 % | 11 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 97% | |
| 1 AM
12 PM
| overcast | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h east-northeast |
1016 hPa | 80 % | 12 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 64% | |
| 2 AM
1 PM
| overcast | 17 °C 17 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h east |
1016 hPa | 81 % | 13 °C | 100 % | 0% | 27% | 100% | 100% | |
| 3 AM
2 PM
| overcast | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h east-northeast |
1016 hPa | 84 % | 13 °C | 100 % | 0% | 45% | 100% | 100% | |
| 4 AM
3 PM
| overcast | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h northeast |
1016 hPa | 83 % | 13 °C | 100 % | 0% | 33% | 100% | 100% | |
| 5 AM
4 PM
| overcast | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h northeast |
1017 hPa | 81 % | 13 °C | 100 % | 0% | 21% | 100% | 100% | |
| 6 AM
5 PM
| overcast | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h northeast |
1018 hPa | 80 % | 13 °C | 100 % | 0% | 28% | 100% | 100% | |
| 7 AM
6 PM
| light rain | 16 °C 16 °C |
0.1 mm | 5.4 m/s19 km/h northeast |
1018 hPa | 79 % | 12 °C | 100 % | 0% | 23% | 96% | 100% | |
| 8 AM
7 PM
| rain | 16 °C 16 °C |
0.3 mm | 5.5 m/s20 km/h northeast |
1019 hPa | 77 % | 12 °C | 100 % | 0% | 19% | 100% | 100% | |
| 9 AM
8 PM
| rain | 16 °C 16 °C |
0.5 mm | 5.5 m/s20 km/h northeast |
1019 hPa | 78 % | 12 °C | 100 % | 0% | 10% | 100% | 100% | |
| 10 AM
9 PM
| rain | 16 °C 16 °C |
0.6 mm | 5.9 m/s21 km/h northeast |
1020 hPa | 78 % | 12 °C | 100 % | 0% | 1% | 100% | 100% | |
| 11 AM
10 PM
| rain | 16 °C 16 °C |
0.6 mm | 6.3 m/s23 km/h northeast |
1020 hPa | 79 % | 12 °C | 100 % | 0% | 7% | 100% | 100% | |
| 12 PM
11 PM
| rain | 16 °C 16 °C |
0.3 mm | 6.0 m/s22 km/h northeast |
1019 hPa | 80 % | 12 °C | 100 % | 0% | 1% | 89% | 100% | |
| 1 PM
12 AM
| light rain | 16 °C 15 °C |
0.2 mm | 5.4 m/s19 km/h northeast |
1019 hPa | 74 % | 11 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 100% | |
| 2 PM
1 AM
| overcast | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h east-northeast |
1019 hPa | 75 % | 11 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 100% | |
| 3 PM
2 AM
| overcast | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h northeast |
1018 hPa | 74 % | 11 °C | 100 % | 0% | 0% | 96% | 100% | |
| 4 PM
3 AM
| overcast | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 6.0 m/s22 km/h northeast |
1018 hPa | 69 % | 10 °C | 100 % | 0% | 2% | 100% | 100% | |
| 5 PM
4 AM
| overcast | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 6.2 m/s22 km/h east-northeast |
1018 hPa | 69 % | 10 °C | 100 % | 0% | 18% | 100% | 100% | |
| 6 PM
5 AM
| overcast | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 6.8 m/s24 km/h northeast |
1018 hPa | 72 % | 11 °C | 100 % | 0% | 21% | 100% | 100% | |
| 7 PM
6 AM
| light rain | 16 °C 15 °C |
0.2 mm | 7.0 m/s25 km/h northeast |
1018 hPa | 73 % | 10 °C | 100 % | 0% | 88% | 100% | 100% | |
| 8 PM
7 AM
| light rain | 15 °C 14 °C |
0.1 mm | 8.1 m/s29 km/h northeast |
1018 hPa | 74 % | 10 °C | 100 % | 0% | 62% | 100% | 100% | |
| 9 PM
8 AM
| light rain | 15 °C 13 °C |
0.1 mm | 9.3 m/s33 km/h northeast |
1018 hPa | 76 % | 10 °C | 100 % | 0% | 24% | 100% | 100% | |
| 10 PM
9 AM
| heavy rain | 15 °C 13 °C |
1.1 mm | 9.4 m/s34 km/h northeast |
1017 hPa | 77 % | 11 °C | 100 % | 0% | 24% | 100% | 100% | |
| 11 PM
10 AM
| heavy rain | 15 °C 14 °C |
1.2 mm | 9.2 m/s33 km/h northeast |
1016 hPa | 83 % | 11 °C | 100 % | 0% | 49% | 100% | 100% | |
Onuki, Japan - information
State: JapanGPS coordinates: 34.7178; 138.0476
Time zone: Asia / Tokyo
time difference in hours with time in US is +7 hours
Something wrong, something missing?
Weather Onuki, Japan. Weather forecast Onuki.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Onuki is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Onuki
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Onuki
data are always in the local timeSun and light
April 28, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 4:59 am | 6:31 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 11:45 am | 13:31 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:32 am | 6:58 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:01 am | 7:29 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:27 am | 8:03 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 3:18 pm | 04/29/2026 3:23 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |