Weather Cloghansoun Bridge weekend
Weather forecast for Cloghansoun Bridge for this and next weekend.
|
Friday
5/1/26 |
Saturday
5/2/26 |
Sunday
5/3/26 |
Saturday during the day overcast, later morning rain, in the afternoon initially rain, later cloudy. Sunday from morning untill noon overcast, in the afternoon cloudy.
Friday, May 1
14 / 9°C
| 2.8 mm | 10 km/h |
| 11 °C | 10 °C | 1 am | |
| 9 °C | 9 °C | 7 am | |
| 14 °C | 13 °C | 1 pm | |
| 12 °C | 12 °C | 7 pm |
sunrise 6:02 am
sunset 9:00 pm
HOURLY
sunset 9:00 pm
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Cloghansoun Bridge, Ireland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 1 AM
8 PM
| overcast | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h east-southeast |
1016 hPa | 89 % | 9 °C | 100 % | 0% | 100% | 0% | 0% | |
| 7 AM
2 AM
| overcast | 9 °C 8 °C |
0.3 mm | 2.0 m/s7 km/h south-southeast |
1016 hPa | 98 % | 9 °C | 100 % | 0% | 100% | 0% | 54% | |
| 1 PM
8 AM
| rain | 14 °C 13 °C |
2.4 mm | 2.7 m/s10 km/h south-southwest |
1015 hPa | 71 % | 8 °C | 100 % | 0% | 89% | 48% | 100% | |
| 7 PM
2 PM
| overcast | 12 °C 11 °C |
0.1 mm | 2.3 m/s8 km/h south |
1013 hPa | 85 % | 10 °C | 99 % | 0% | 27% | 98% | 2% | |
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 1 AM
8 PM
| overcast | 8 °C 7 °C |
0.5 mm | 1.0 m/s4 km/h south-southwest |
1013 hPa | 99 % | 8 °C | 86 % | 0% | 85% | 14% | 0% | |
| 7 AM
2 AM
| rain | 8 °C 7 °C |
1.2 mm | 1.8 m/s6 km/h south-southeast |
1010 hPa | 98 % | 7 °C | 98 % | 0% | 98% | 16% | 3% | |
| 1 PM
8 AM
| rain | 13 °C 12 °C |
3.5 mm | 1.8 m/s6 km/h west-southwest |
1009 hPa | 76 % | 8 °C | 100 % | 0% | 97% | 18% | 77% | |
| 7 PM
2 PM
| cloudy | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h north-northwest |
1009 hPa | 85 % | 8 °C | 64 % | 0% | 40% | 41% | 22% | |
Cloghansoun Bridge, Ireland - information
State: IrelandGPS coordinates: 52.5219; -8.4764
Time zone: Europe / Dublin
time difference in hours with time in US is -1 hours
Something wrong, something missing?
Weather Cloghansoun Bridge, Ireland. Weather forecast Cloghansoun Bridge.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Cloghansoun Bridge is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Cloghansoun Bridge
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:02 am | 9 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:30 pm | 14:58 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:22 am | 9:41 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:31 am | 10:32 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:26 am | 11:39 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 8:08 pm | 05/01/2026 5:26 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |