Weather Cleady today
Weather forecast Cleady April 28, 2026
From morning untill noon overcast, in the afternoon clear. The highest temperature 17 °C. At night cloudy. The lowest temperature 7 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Cleady, Ireland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Tuesday 04/28/2026 |
|||||||||||||
| 1 AM
8 PM
| overcast | 11 °C 11 °C |
0.0 mm | 0.7 m/s3 km/h southeast |
1028 hPa | 96 % | 10 °C | 100 % | 0% | 90% | 0% | 91% | |
| 7 AM
2 AM
| overcast | 7 °C 6 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h southeast |
1027 hPa | 97 % | 6 °C | 99 % | 0% | 99% | 0% | 0% | |
| 1 PM
8 AM
| clear | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h south-southeast |
1026 hPa | 56 % | 7 °C | 7 % | 0% | 0% | 0% | 7% | |
| 7 PM
2 PM
| clear | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h south-southeast |
1024 hPa | 62 % | 9 °C | 3 % | 0% | 3% | 0% | 0% | |
Tomorrow, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 1 AM
8 PM
| cloudy | 8 °C 7 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h north-northeast |
1024 hPa | 98 % | 8 °C | 68 % | 0% | 60% | 0% | 22% | |
| 7 AM
2 AM
| overcast | 7 °C 6 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h northeast |
1022 hPa | 98 % | 7 °C | 97 % | 0% | 85% | 0% | 77% | |
| 1 PM
8 AM
| partly cloudy | 18 °C 17 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h east-southeast |
1021 hPa | 58 % | 10 °C | 18 % | 0% | 1% | 0% | 17% | |
| 7 PM
2 PM
| clear | 17 °C 16 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h east-southeast |
1019 hPa | 61 % | 9 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Cleady, Ireland - information
State: IrelandGPS coordinates: 51.9000; -9.5333
Time zone: Europe / Dublin
time difference in hours with time in US is -1 hours
Something wrong, something missing?
Weather Cleady, Ireland. Weather forecast Cleady.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Cleady is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Cleady
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Cleady
data are always in the local timeSun and light
April 28, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:14 am | 8:58 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:35 pm | 14:43 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:35 am | 9:37 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:47 am | 10:25 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:48 am | 11:25 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/27/2026 4:26 pm | 04/28/2026 4:57 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |