Weather Telaga Bening today
| 27 °C | 31 °C | 9 am | |
| 27 °C | 31 °C | 12 pm | |
| 25 °C | 29 °C | 3 pm | |
| 22 °C | 25 °C | 9 pm |
sunrise 5:40 am
sunset 5:32 pm
HOURLY
sunset 5:32 pm
Weather forecast Telaga Bening April 29, 2026
During the day morning fog, later morning rain showers, in the afternoon initially rain showers, later heavy rain, in the evening initially heavy rain, later cloudy. The highest temperature 29 °C. Total rainfall 11.0 mm. At night overcast. The lowest temperature 19 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Telaga Bening, Indonesia extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
1 PM
| fog | 20 °C 23 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h northeast |
1011 hPa | 100 % | 20 °C | 100 % | 98% | 97% | 3% | 94% | |
| 1 AM
2 PM
| fog | 20 °C 23 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h northeast |
1010 hPa | 100 % | 20 °C | 97 % | 98% | 96% | 0% | 54% | |
| 2 AM
3 PM
| fog | 20 °C 23 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h east-northeast |
1010 hPa | 99 % | 19 °C | 61 % | 26% | 35% | 0% | 36% | |
| 3 AM
4 PM
| fog | 20 °C 23 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h northeast |
1009 hPa | 99 % | 19 °C | 63 % | 40% | 55% | 2% | 18% | |
| 4 AM
5 PM
| fog | 19 °C 22 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h northeast |
1009 hPa | 99 % | 19 °C | 73 % | 49% | 56% | 3% | 30% | |
| 5 AM
6 PM
| fog | 19 °C 22 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h northeast |
1010 hPa | 99 % | 19 °C | 100 % | 34% | 51% | 1% | 97% | |
| 6 AM
7 PM
| overcast | 20 °C 23 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h northeast |
1010 hPa | 99 % | 19 °C | 94 % | 23% | 51% | 1% | 91% | |
| 7 AM
8 PM
| cloudy | 22 °C 26 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h north-northeast |
1011 hPa | 93 % | 21 °C | 99 % | 1% | 11% | 1% | 99% | |
| 8 AM
9 PM
| cloudy | 25 °C 29 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h north-northeast |
1011 hPa | 84 % | 22 °C | 82 % | 0% | 15% | 2% | 79% | |
| 9 AM
10 PM
| partly cloudy | 27 °C 31 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north |
1011 hPa | 74 % | 21 °C | 31 % | 0% | 10% | 1% | 21% | |
| 10 AM
11 PM
| partly cloudy | 28 °C 32 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h northwest |
1011 hPa | 68 % | 21 °C | 22 % | 0% | 12% | 7% | 7% | |
| 11 AM
12 AM
| rain showers | 29 °C 33 °C |
0.4 mm | 2.8 m/s10 km/h west |
1010 hPa | 66 % | 21 °C | 35 % | 0% | 19% | 20% | 9% | |
| 12 PM
1 AM
| heavy rain showers | 27 °C 31 °C |
4.1 mm | 2.9 m/s10 km/h south |
1009 hPa | 73 % | 21 °C | 81 % | 0% | 23% | 23% | 71% | |
| 1 PM
2 AM
| heavy rain | 26 °C 30 °C |
3.3 mm | 1.9 m/s7 km/h west |
1009 hPa | 76 % | 21 °C | 94 % | 0% | 25% | 21% | 91% | |
| 2 PM
3 AM
| rain | 25 °C 29 °C |
0.9 mm | 1.8 m/s6 km/h north |
1009 hPa | 83 % | 21 °C | 99 % | 0% | 9% | 13% | 99% | |
| 3 PM
4 AM
| light rain | 25 °C 30 °C |
0.2 mm | 1.0 m/s4 km/h east-northeast |
1008 hPa | 85 % | 21 °C | 98 % | 0% | 15% | 16% | 97% | |
| 4 PM
5 AM
| heavy rain | 25 °C 30 °C |
1.2 mm | 1.9 m/s7 km/h northwest |
1009 hPa | 86 % | 22 °C | 100 % | 0% | 19% | 10% | 100% | |
| 5 PM
6 AM
| rain | 24 °C 29 °C |
0.7 mm | 1.6 m/s6 km/h south |
1010 hPa | 92 % | 22 °C | 100 % | 0% | 24% | 25% | 100% | |
| 6 PM
7 AM
| overcast | 22 °C 26 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h south |
1010 hPa | 96 % | 21 °C | 100 % | 0% | 32% | 10% | 100% | |
| 7 PM
8 AM
| overcast | 22 °C 26 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h northwest |
1011 hPa | 97 % | 21 °C | 100 % | 0% | 21% | 6% | 100% | |
| 8 PM
9 AM
| cloudy | 22 °C 26 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h east-southeast |
1012 hPa | 96 % | 20 °C | 100 % | 0% | 10% | 10% | 100% | |
| 9 PM
10 AM
| overcast | 22 °C 26 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h north-northeast |
1012 hPa | 96 % | 20 °C | 100 % | 0% | 5% | 13% | 100% | |
| 10 PM
11 AM
| cloudy | 21 °C 25 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h north-northeast |
1012 hPa | 96 % | 20 °C | 98 % | 7% | 12% | 7% | 98% | |
| 11 PM
12 PM
| fog | 21 °C 25 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h northeast |
1011 hPa | 98 % | 20 °C | 40 % | 28% | 33% | 2% | 9% | |
Tomorrow, Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
1 PM
| cloudy | 20 °C 23 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h northeast |
1011 hPa | 99 % | 20 °C | 42 % | 23% | 28% | 0% | 35% | |
| 1 AM
2 PM
| overcast | 20 °C 23 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h northeast |
1011 hPa | 100 % | 19 °C | 90 % | 23% | 34% | 5% | 89% | |
| 2 AM
3 PM
| overcast | 20 °C 23 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h northeast |
1010 hPa | 99 % | 19 °C | 100 % | 23% | 34% | 1% | 100% | |
| 3 AM
4 PM
| overcast | 20 °C 23 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h northeast |
1010 hPa | 99 % | 19 °C | 100 % | 23% | 29% | 2% | 100% | |
| 4 AM
5 PM
| overcast | 20 °C 23 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h northeast |
1010 hPa | 99 % | 19 °C | 100 % | 3% | 13% | 1% | 100% | |
| 5 AM
6 PM
| cloudy | 20 °C 23 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h northeast |
1010 hPa | 98 % | 19 °C | 99 % | 5% | 7% | 7% | 99% | |
| 6 AM
7 PM
| cloudy | 20 °C 23 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h east-northeast |
1011 hPa | 97 % | 19 °C | 100 % | 1% | 5% | 8% | 100% | |
| 7 AM
8 PM
| cloudy | 22 °C 26 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h east-northeast |
1012 hPa | 94 % | 20 °C | 100 % | 0% | 10% | 2% | 100% | |
| 8 AM
9 PM
| cloudy | 24 °C 28 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h southwest |
1012 hPa | 86 % | 21 °C | 99 % | 0% | 7% | 3% | 99% | |
| 9 AM
10 PM
| light rain | 26 °C 30 °C |
0.2 mm | 2.0 m/s7 km/h north-northwest |
1012 hPa | 79 % | 21 °C | 100 % | 0% | 23% | 8% | 100% | |
| 10 AM
11 PM
| rain | 27 °C 31 °C |
0.5 mm | 2.0 m/s7 km/h north |
1012 hPa | 74 % | 22 °C | 100 % | 0% | 88% | 23% | 100% | |
| 11 AM
12 AM
| rain | 26 °C 30 °C |
0.5 mm | 2.0 m/s7 km/h north |
1011 hPa | 77 % | 21 °C | 99 % | 0% | 32% | 35% | 99% | |
| 12 PM
1 AM
| heavy rain | 26 °C 30 °C |
2.4 mm | 2.4 m/s9 km/h north-northwest |
1010 hPa | 78 % | 22 °C | 100 % | 0% | 43% | 17% | 100% | |
| 1 PM
2 AM
| heavy rain | 25 °C 29 °C |
3.9 mm | 1.9 m/s7 km/h north-northeast |
1009 hPa | 82 % | 22 °C | 100 % | 0% | 9% | 15% | 100% | |
| 2 PM
3 AM
| overcast | 25 °C 29 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h north |
1009 hPa | 83 % | 21 °C | 100 % | 0% | 38% | 14% | 100% | |
| 3 PM
4 AM
| heavy rain | 26 °C 30 °C |
1.6 mm | 2.8 m/s10 km/h north-northeast |
1009 hPa | 80 % | 21 °C | 100 % | 0% | 25% | 6% | 100% | |
| 4 PM
5 AM
| overcast | 24 °C 28 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h north-northwest |
1010 hPa | 88 % | 21 °C | 100 % | 0% | 12% | 57% | 100% | |
| 5 PM
6 AM
| cloudy | 23 °C 27 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h north-northeast |
1010 hPa | 92 % | 21 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 6 PM
7 AM
| cloudy | 22 °C 26 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h north-northeast |
1011 hPa | 95 % | 21 °C | 100 % | 1% | 4% | 10% | 100% | |
| 7 PM
8 AM
| cloudy | 22 °C 26 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h north-northeast |
1012 hPa | 94 % | 20 °C | 100 % | 5% | 8% | 0% | 100% | |
| 8 PM
9 AM
| cloudy | 22 °C 26 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h northeast |
1012 hPa | 95 % | 20 °C | 100 % | 10% | 12% | 0% | 100% | |
| 9 PM
10 AM
| overcast | 21 °C 25 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h northeast |
1013 hPa | 95 % | 20 °C | 100 % | 17% | 21% | 0% | 100% | |
| 10 PM
11 AM
| overcast | 21 °C 25 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h northeast |
1013 hPa | 95 % | 20 °C | 100 % | 13% | 15% | 0% | 100% | |
| 11 PM
12 PM
| overcast | 21 °C 25 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h northeast |
1013 hPa | 96 % | 20 °C | 100 % | 18% | 20% | 2% | 100% | |
Telaga Bening, Indonesia - information
State: IndonesiaGPS coordinates: -7.4233; 110.2206
Time zone: Asia / Jakarta
time difference in hours with time in US is +5 hours
Something wrong, something missing?
Weather Telaga Bening, Indonesia. Weather forecast Telaga Bening.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Telaga Bening is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Telaga Bening
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Telaga Bening
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:40 am | 5:32 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 11:36 am | 11:51 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:18 am | 5:54 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:54 am | 6:18 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:29 am | 6:43 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 3:08 pm | 04/29/2026 3:32 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |