Weather Situ Cileduk today
| 29 °C | 35 °C | 4 pm | |
| 26 °C | 32 °C | 6 pm | |
| 26 °C | 32 °C | 8 pm | |
| 25 °C | 31 °C | 10 pm |
sunrise 5:53 am
sunset 5:47 pm
HOURLY
sunset 5:47 pm
Weather forecast Situ Cileduk April 29, 2026
Afternoon in the afternoon rain, in the evening initially rain, later heavy rain. The highest temperature 30 °C. Total rainfall 9.5 mm. At night cloudy. The lowest temperature 25 °C. Total rainfall 0.1 mm.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Situ Cileduk, Indonesia extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 PM
1 AM
| heavy rain | 30 °C 35 °C |
2.5 mm | 3.4 m/s12 km/h north-northeast |
1008 hPa | 70 % | 24 °C | 99 % | 0% | 71% | 11% | 97% | |
| 1 PM
2 AM
| light rain showers | 28 °C 33 °C |
0.1 mm | 3.7 m/s13 km/h northeast |
1008 hPa | 81 % | 24 °C | 100 % | 0% | 5% | 10% | 100% | |
| 2 PM
3 AM
| rain showers | 30 °C 36 °C |
0.4 mm | 3.2 m/s12 km/h north-northeast |
1007 hPa | 78 % | 25 °C | 100 % | 0% | 7% | 10% | 99% | |
| 3 PM
4 AM
| light rain | 30 °C 36 °C |
0.1 mm | 2.8 m/s10 km/h north |
1006 hPa | 76 % | 25 °C | 100 % | 0% | 14% | 21% | 100% | |
| 4 PM
5 AM
| heavy rain | 29 °C 34 °C |
2.2 mm | 2.8 m/s10 km/h north-northeast |
1006 hPa | 76 % | 24 °C | 100 % | 0% | 73% | 43% | 100% | |
| 5 PM
6 AM
| heavy rain | 28 °C 34 °C |
1.4 mm | 1.9 m/s7 km/h southeast |
1007 hPa | 82 % | 24 °C | 100 % | 0% | 65% | 10% | 100% | |
| 6 PM
7 AM
| overcast | 26 °C 31 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h south-southeast |
1008 hPa | 90 % | 24 °C | 100 % | 0% | 33% | 31% | 100% | |
| 7 PM
8 AM
| overcast | 26 °C 32 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h southwest |
1009 hPa | 93 % | 24 °C | 100 % | 0% | 7% | 25% | 100% | |
| 8 PM
9 AM
| rain showers | 26 °C 32 °C |
0.8 mm | 1.0 m/s4 km/h west-southwest |
1010 hPa | 95 % | 24 °C | 99 % | 0% | 3% | 10% | 98% | |
| 9 PM
10 AM
| heavy rain | 25 °C 31 °C |
1.9 mm | 1.3 m/s5 km/h west-northwest |
1011 hPa | 95 % | 24 °C | 100 % | 0% | 77% | 47% | 100% | |
| 10 PM
11 AM
| heavy rain | 25 °C 30 °C |
1.1 mm | 2.0 m/s7 km/h north-northeast |
1011 hPa | 92 % | 23 °C | 100 % | 0% | 71% | 25% | 100% | |
| 11 PM
12 PM
| heavy rain | 25 °C 30 °C |
1.3 mm | 4.1 m/s15 km/h east |
1011 hPa | 94 % | 24 °C | 100 % | 0% | 100% | 19% | 100% | |
Tomorrow, Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
1 PM
| overcast | 25 °C 30 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h southeast |
1011 hPa | 94 % | 24 °C | 100 % | 0% | 82% | 7% | 100% | |
| 1 AM
2 PM
| overcast | 25 °C 30 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h southeast |
1010 hPa | 94 % | 23 °C | 100 % | 0% | 74% | 14% | 98% | |
| 2 AM
3 PM
| cloudy | 24 °C 29 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h southeast |
1009 hPa | 95 % | 23 °C | 74 % | 0% | 14% | 8% | 68% | |
| 3 AM
4 PM
| cloudy | 24 °C 29 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h east-southeast |
1008 hPa | 96 % | 23 °C | 100 % | 0% | 3% | 6% | 100% | |
| 4 AM
5 PM
| cloudy | 24 °C 29 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h east-southeast |
1009 hPa | 96 % | 23 °C | 100 % | 0% | 8% | 10% | 100% | |
| 5 AM
6 PM
| overcast | 24 °C 29 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h southeast |
1009 hPa | 95 % | 23 °C | 100 % | 0% | 1% | 18% | 100% | |
| 6 AM
7 PM
| cloudy | 24 °C 29 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h southeast |
1009 hPa | 95 % | 23 °C | 100 % | 0% | 0% | 10% | 100% | |
| 7 AM
8 PM
| cloudy | 25 °C 30 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h southeast |
1010 hPa | 92 % | 23 °C | 100 % | 0% | 0% | 6% | 100% | |
| 8 AM
9 PM
| overcast | 26 °C 31 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h east |
1011 hPa | 88 % | 23 °C | 100 % | 0% | 1% | 18% | 100% | |
| 9 AM
10 PM
| cloudy | 28 °C 34 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h east-northeast |
1011 hPa | 81 % | 24 °C | 99 % | 0% | 0% | 2% | 99% | |
| 10 AM
11 PM
| overcast | 29 °C 34 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h east-northeast |
1011 hPa | 75 % | 24 °C | 100 % | 0% | 28% | 1% | 100% | |
| 11 AM
12 AM
| overcast | 30 °C 35 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h east-northeast |
1010 hPa | 71 % | 24 °C | 89 % | 0% | 25% | 8% | 84% | |
| 12 PM
1 AM
| light rain showers | 30 °C 35 °C |
0.1 mm | 3.5 m/s13 km/h northeast |
1009 hPa | 69 % | 24 °C | 65 % | 0% | 21% | 2% | 55% | |
| 1 PM
2 AM
| heavy rain | 30 °C 35 °C |
8.0 mm | 3.7 m/s13 km/h northeast |
1009 hPa | 71 % | 24 °C | 99 % | 0% | 33% | 5% | 99% | |
| 2 PM
3 AM
| rain | 28 °C 33 °C |
0.3 mm | 3.9 m/s14 km/h east-northeast |
1008 hPa | 80 % | 24 °C | 100 % | 0% | 39% | 53% | 99% | |
| 3 PM
4 AM
| rain showers | 27 °C 32 °C |
0.3 mm | 2.2 m/s8 km/h east-southeast |
1008 hPa | 84 % | 24 °C | 100 % | 0% | 4% | 0% | 100% | |
| 4 PM
5 AM
| cloudy | 28 °C 34 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h southeast |
1007 hPa | 82 % | 24 °C | 100 % | 0% | 5% | 0% | 100% | |
| 5 PM
6 AM
| overcast | 28 °C 34 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h south |
1008 hPa | 83 % | 24 °C | 100 % | 0% | 34% | 0% | 100% | |
| 6 PM
7 AM
| overcast | 27 °C 33 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north-northeast |
1009 hPa | 87 % | 24 °C | 100 % | 0% | 33% | 5% | 100% | |
| 7 PM
8 AM
| overcast | 27 °C 33 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h north |
1009 hPa | 89 % | 25 °C | 100 % | 0% | 87% | 3% | 100% | |
| 8 PM
9 AM
| overcast | 27 °C 33 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h southeast |
1010 hPa | 90 % | 25 °C | 100 % | 0% | 19% | 3% | 100% | |
| 9 PM
10 AM
| cloudy | 27 °C 33 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h south |
1011 hPa | 89 % | 25 °C | 100 % | 0% | 11% | 2% | 100% | |
| 10 PM
11 AM
| overcast | 27 °C 33 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h south |
1011 hPa | 90 % | 24 °C | 100 % | 0% | 14% | 5% | 100% | |
| 11 PM
12 PM
| overcast | 26 °C 32 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h south-southeast |
1011 hPa | 91 % | 24 °C | 99 % | 0% | 14% | 2% | 99% | |
Situ Cileduk, Indonesia - information
State: IndonesiaGPS coordinates: -6.3444; 106.7261
Time zone: Asia / Jakarta
time difference in hours with time in US is +5 hours
Something wrong, something missing?
Weather Situ Cileduk, Indonesia. Weather forecast Situ Cileduk.
Situ Cileduk - weather nearby - bigger cities
Situ Cileduk - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Situ Cileduk is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Situ Cileduk
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Situ Cileduk
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:53 am | 5:47 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 11:50 am | 11:54 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:31 am | 6:09 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 5:07 am | 6:33 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:42 am | 6:58 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 3:22 pm | 04/29/2026 3:46 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |