Weather Setu Gintung long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Setu Gintung for ten days.
Monday, May 4
28 / 25°C
| 2.0 mm | 9 km/h |
| 25 °C | 31 °C | 1 am | |
| 25 °C | 31 °C | 7 am | |
| 28 °C | 34 °C | 1 pm | |
| 26 °C | 32 °C | 7 pm |
sunrise 5:53 am
sunset 5:46 pm
HOURLY
sunset 5:46 pm
|
|
|
|
Weather forecast Setu Gintung, Indonesia extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday 05/04/2026 |
|||||||||||||
| 1 AM
2 PM
| overcast | 25 °C 31 °C |
0.0 mm | 0.5 m/s2 km/h south-southwest |
1009 hPa | 96 % | 24 °C | 100 % | 0% | 7% | 2% | 100% | |
| 7 AM
8 PM
| light rain | 25 °C 30 °C |
0.5 mm | 0.8 m/s3 km/h south |
1010 hPa | 92 % | 23 °C | 100 % | 0% | 7% | 1% | 100% | |
| 1 PM
2 AM
| rain | 28 °C 33 °C |
1.5 mm | 2.4 m/s9 km/h north-northeast |
1008 hPa | 77 % | 23 °C | 100 % | 0% | 32% | 41% | 100% | |
| 7 PM
8 AM
| overcast | 26 °C 32 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h east-southeast |
1008 hPa | 89 % | 24 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
Tuesday 05/05/2026 |
|||||||||||||
| 1 AM
2 PM
| rain | 25 °C 31 °C |
1.1 mm | 0.6 m/s2 km/h southwest |
1010 hPa | 96 % | 24 °C | 100 % | 0% | 18% | 13% | 100% | |
| 7 AM
8 PM
| light rain | 24 °C 29 °C |
0.5 mm | 2.2 m/s8 km/h east |
1011 hPa | 94 % | 23 °C | 100 % | 0% | 7% | 1% | 100% | |
| 1 PM
2 AM
| rain | 30 °C 36 °C |
2.7 mm | 2.5 m/s9 km/h east |
1008 hPa | 72 % | 23 °C | 100 % | 0% | 92% | 8% | 100% | |
| 7 PM
8 AM
| cloudy | 26 °C 32 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h south |
1008 hPa | 90 % | 24 °C | 82 % | 0% | 3% | 8% | 81% | |
Setu Gintung, Indonesia - information
State: IndonesiaGPS coordinates: -6.3053; 106.7622
Time zone: Asia / Jakarta
time difference in hours with time in US is +5 hours
Something wrong, something missing?
Weather Setu Gintung, Indonesia. Weather forecast Setu Gintung.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Setu Gintung is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Setu Gintung
data are always in the local timeSun and light
May 4, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:53 am | 5:46 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 11:49 am | 11:52 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:31 am | 6:08 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 5:06 am | 6:32 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:41 am | 6:57 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/03/2026 6:53 pm | 05/04/2026 7:43 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |