Weather Rawa Bojong today
Weather forecast Rawa Bojong April 29, 2026
During the day morning heavy rain, later morning light rain showers, in the afternoon initially light rain showers, later rain showers, in the evening initially rain showers, later light rain. The highest temperature 31 °C. Total rainfall 9.6 mm. At night rain. The lowest temperature 23 °C. Total rainfall 3.5 mm.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Rawa Bojong, Indonesia extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 1 AM
2 PM
| heavy rain | 25 °C 31 °C |
5.4 mm | 0.4 m/s1 km/h south |
1009 hPa | 97 % | 24 °C | 86 % | 0% | 18% | 12% | 82% | |
| 7 AM
8 PM
| light rain showers | 25 °C 31 °C |
0.5 mm | 0.7 m/s3 km/h south-southeast |
1009 hPa | 95 % | 23 °C | 82 % | 0% | 18% | 3% | 78% | |
| 1 PM
2 AM
| rain showers | 31 °C 37 °C |
2.9 mm | 1.4 m/s5 km/h northeast |
1007 hPa | 70 % | 24 °C | 50 % | 0% | 17% | 21% | 25% | |
| 7 PM
8 AM
| light rain | 25 °C 30 °C |
0.8 mm | 1.3 m/s5 km/h south-southeast |
1009 hPa | 92 % | 24 °C | 99 % | 0% | 19% | 15% | 99% | |
Tomorrow, Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 1 AM
2 PM
| rain | 24 °C 29 °C |
3.5 mm | 0.4 m/s1 km/h east-southeast |
1010 hPa | 96 % | 23 °C | 100 % | 0% | 4% | 3% | 100% | |
| 7 AM
8 PM
| overcast | 24 °C 29 °C |
0.4 mm | 0.7 m/s3 km/h east |
1010 hPa | 94 % | 22 °C | 96 % | 0% | 10% | 0% | 95% | |
| 1 PM
2 AM
| light rain | 30 °C 35 °C |
0.7 mm | 1.9 m/s7 km/h north-northeast |
1007 hPa | 70 % | 24 °C | 100 % | 0% | 11% | 3% | 100% | |
| 7 PM
8 AM
| overcast | 26 °C 31 °C |
0.2 mm | 1.5 m/s5 km/h south-southeast |
1009 hPa | 88 % | 24 °C | 100 % | 0% | 1% | 38% | 99% | |
Rawa Bojong, Indonesia - information
State: IndonesiaGPS coordinates: -6.2303; 106.6744
Time zone: Asia / Jakarta
time difference in hours with time in US is +5 hours
Something wrong, something missing?
Weather Rawa Bojong, Indonesia. Weather forecast Rawa Bojong.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Rawa Bojong is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Rawa Bojong
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Rawa Bojong
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:53 am | 5:47 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 11:50 am | 11:54 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:31 am | 6:09 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 5:07 am | 6:33 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:42 am | 6:58 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 3:23 pm | 04/29/2026 3:46 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |